×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Čeki, skapji, tortītes… 6 iemesli, kas likuši sarkt Latvijas ministriem (3)

1. Belēviča čeki. Un kā ar Rasnača skapi?

1no6
Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA
Foto – LETA

Veselības ministra Gunta Belēviča demisija 10. jūnijā par meliem ar rindu pie daktera un arī Tieslietu ministra Dzintara Rasnača jau skandalozi izskanējušais “skapja gadījums” liek vērīgāk piemērīt politiskās ētikas latiņu un atcerēties iepriekšējo gadu skandalozākos amatvīrus un sievas. Tāpēc žurnāls “Mājas Viesis” atgādina sešus skaļākos augstu amatpersonu atkāpšanās gadījumus pēdējās desmitgadēs.

“Pamatojums no manas puses ir tāds, ka viņš meloja, ko vakar vakarā man arī atzina. Es domāju, ka ļoti labs risinājums bija mana vēršanās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), jo šodien, jebkurā gadījumā, ja nebūtu pats šo soli spēris, šie fakti acīmredzot būtu uzzināti,” sacīja premjers Māris Kučinskis. Viņš pārmeta Belēvičam melošanu. “Ja esi ierauts kaut kur iekšā, jebkurā gadījumā, tas ir viens stāsts. Bet esi vīrietis un pasaki, ka esi to darījis!”

 1. Belēviča čeki. Un kā ar Rasnača skapi?
 2. Kristovska "izlaušanās" epopeja
 3. Audera "zelta rokas"
 4. Zeibota aiziešana pēc traģēdijas
 5. Šlesera "Jūrmalgeita"
 6. Gudeles zemeņu kūka un "šampis"

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Te nu gan vajadzētu izdalīt divas atšķirīgas situācijas. Pirmā, ja ministrs atkāpjas tādu iemeslu dēļ, kuros viņš tieši nav vainojams un otrā, kad ministrs atkāpjas paša sastrādāto nejēdzību dēļ. Šīs ir divas pilnīgi dažādas situācijas. Traģēdijas un tehniskas katastrofas var notikt jebkurā jomā un ne visur nozares ministrs var klāt izstāvēt. Protams, viņš sistēmiski atbild par darbu organizāciju un kontroli savā jomā, tādēļ izjūt morālu vainu par notikušo un atkāpjas.
  Bet cita lieta ir, ja nozares ministra krēslā sēž cilvēks-pasaules naba, kuram svarīgāks par visu ir savs “es”, tā ambīciju un vajadzību piepildīšana. Pie kam šim cilvēkam sabiedrības priekšā nav nekādas atbildības. Augstākais “soda mērs” ir atkāpšanās no amata. Un te nu vainojama ir sistēma, kas šādiem tipiem ļauj nokļūt tik augstos krēslos. Jebkurā valstī ir pietiekoši daudz stulbu, alkatīgu, egoistisku cilvēku un tā nav nekāda traģēdija. Traģēdija ir tad, ja valstī valda sistēma, kas šādiem stulbiem, egoistiskiem, alkatīgiem cilvēkiem ļauj nokļūt valsts pārvaldītāju krēslos. Un lieki šeit kritizēt tos stulbos alkatīgos un egoistiskos tipus. Jākritizē ir sistēma.

 2. Vienkārši tad vēl nebija ieviesta rotācija …

 3. tik cilvēciski un maz pelnoši, ka gribas iemest kapeiciņu cepurē…

Draugiem Facebook Twitter Google+