Kultūra
Literatūra

Baltvilka balvu bērnu literatūrā saņem Kārlis Vērdiņš par “Tēti”0

Foto – LETA

Papildināts viss teksts.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā pasniegta Kārlim Vērdiņam, bet balva bērnu grāmatu mākslā – Annai Vaivarei, aģentūru LETA informēja balvas organizatoru pārstāve Alīse Nīgale.

Vērdiņš balvu saņēma par dzejoļu grāmatu “Tētis”, kurā, “ģimenes attiecību tēlojuma centrā izvirzot tēti, emociju un intonāciju daudzveidība, īpaši labsirdīgais humors, ironija un groteskie pārspīlējumi, uzrunā dažādu vecumu lasītāju, arī pusaudzi, valdzina ar dzīves patiesuma elpu un rosina sajust un apzināties svarīgāko – savstarpēju uzticēšanos un mīlestību”.

Savukārt Vaivarei balva tika piešķirta par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu grāmatai “Saputrotā putra”, kuras “estētiski saliedētajā veidolā noturas ievērojama tēlu, noskaņu un ainu daudzveidība, kā arī dažādu paaudžu vērtības”.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Somijas dzejniece Heli Lāksonena, bet balvu par viņas dzejoļu grāmatas “Piec ait kalns” augstā profesionālā līmenī veiktu atdzejojumu, somu valodas dienvidrietumu dialektā atjautīgi tēlotās situācijas un dialogus atveidojot ar latviešu valodas lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes palīdzību, saņēma Guntars Godiņš.

“Latvijas valsts mežu” balvu “Jaunaudze” ieguva māksliniece Vivianna Maria Staņislavska par debiju grāmatu mākslā, veidojot ekspresīvu un mūsdienīgu dizainu un ilustrācijas Ievas Samauskas dzejoļu grāmatai “Skaļā klase”.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju. “Jaunaudze” laureāts saņēma naudas prēmiju 900 eiro apmērā.

Portāla “Delfi” lasītāju simpātiju balsojuma balvu saņēma Rutas Svažas un Dāvja Ozola grāmatas “Runča vakariņas” izdevējs – apgāds “Mansards”.

Konkursa žūriju šogad veidoja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes prezidente un Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, bērnu literatūras pētniece Dace Bargā, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Juris Petraškevičs, kultūras žurnāliste Santa Remere un divi daudzbērnu tēti – arhitekts Uldis Lukševics un žurnālists Ansis Bogustovs.

Dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, Jaunā Rīgas teātra Kamerzālē dienas laikā notika bērnu literatūras lasījumi “Lakstīgalas vārdnīca: kas ligzdo bērnu literatūrā?”, kurā savus darbus lasa Latvijas un ārvalstu bērnu grāmatu autori.

Galerijas nosaukums
LA.lv