×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Kas Melbārdei somiņā?

Andas Krauzes fotoAndas Krauzes foto

No malas izskatās, ka Kultūras ministrijas kuģi Dace Melbārde vada veiksmīgāk par savu priekšgājēju – bez skandāliem un sadursmēm ar ledus bluķiem, arī brunču garums etiķetes speciālistus apmierina. Pieredze palīdz, varbūt raksturs saticīgāks?

D. Melbārde iesaka mazāk kaisīt pelnus uz galvas, vairāk lepoties ar savu zemi. – Kā vēsturniece teiktu, ka Latvijas vēsturē nav bijis tāda posma, kad ir tik labi kā šobrīd. Padomājiet, cik fantastiskas lietas ir piedzīvotas – neatkarības atjaunošana, pārvarēta ekonomiskā krīze, tūlīt svinēsim Latvijas simtgadi. Protams, ka neesam vēl tur, kur vēlētos būt.

Ministre arī atspēko tradicionālo pieņēmumu, ka kultūra tikai tērē resursus – statistika rādot, ka pienesums iekšzemes kopproduktam ir lielāks par tās izdevumiem.

Nesen Pasaules Kultūru festivālā Indijā viņa trīs miljonu auditorijas priekšā uzstājās ar uzrunu, kuras nobeigumā nodziedāja „Pie Dieviņa gari galdi“, lai kultūras sūtņiem no 155 pasaules valstīm apliecinātu – Latvija ir mūzikas zeme. Indieši Melbārdi nosauca par dziedošo ministri.

Vēl viena detaļa – saka, ka rokassomiņa raksturo tās nesātāju. Vēlaties zināt, ko savā somā bez naudas maka, vadītāja apliecības un dažādiem sievišķīgiem niekiem ministre vienmēr nēsā līdzi – lasiet interviju ar kultūras ministri Daci Melbārdi žurnāla „Mājas Viesis“ 18. maija izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+