Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
12. maijs, 2016
Drukāt

Anda Līce: Kas mūs spēj sapurināt? (5)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

No augšas, šķiet, vairs nekas. To nespēj nedz vēl kāda no jauna izperēta partija, nedz valdības prioritāšu garie un neizpildāmie saraksti un dīvainā ierēdņu rotācija, pat Briseles sankciju draudiem un jaunas ekonomiskās krīzes tuvumam cilvēki atmet ar roku. Pierasts pat pie Krievijas draudīgās rosīšanās aiz mūsu valsts austrumu robežas.

Un te pēkšņi – Baltā gald­auta svētki! Nav svarīgi, kuram pirmajam ienāca prātā doma par pulcēšanos 4. maijā pie balti klātiem galdiem, galvenais, lai tas notiek un lai pirms tam mēs, cik vien katrs varam, sakopjam savu māju un apkārtni. Nenormālās steigas un bieži vien darbošanās tukšgaitā dēļ mēs galda kopību jau sākam uzlūkot kā kaut ko apgrūtinošu un veltīgu laika šķiešanu, kaut gan īstenībā esam noilgojušies pēc tā brīnumainā viļņojuma sirds apvidū, kas rodas, kad daudzi kaut ko dara vienā prātā. Tādi brīži apziņā izlīdzina kurmju rakumus un aizber ierakumus. Par nožēlu šodien pat daudzās ģimenēs vairs kopīgi nesvin svētkus – brīvības piedāvātās un nekritiski lietotās iespējas mūs ir atsvešinājušas un izsvaidījušas pa pasauli tā, ka ne sasaukties. Kopība internetā ir tuvības ilūzija, surogāts, par ko ar skumjām sakām – labāk tas nekā nekas.

Gadiem ilgi gaidītās labās pārmaiņas valstī nenāk un arī nevar nākt no administratīvās augšas vai ārpuses. Viss notiek iekšpusē, to tik spoži pavasarī parāda daba. Asns nāk vienīgi no nosargāta dīgļa. Par to, ka brīnumaino dīgli tauta okupācijas gados bija nosargājusi (kaut arī daudzi teica pretējo), mēs pārliecinājāmies barikāžu laikā. No tā, ko katrs varēja dot, cienasta galdus klāja pat uz kailas zemes, nenobaidoties, ka tie var izrādīties bēru galdi. Ir jāatšķir tā kopība, kāda valda, piemēram, pavasara talkās vai Dziesmu svētkos, no tās, kad pie tautai nozagtā labuma galdiem sēdošie gadiem ilgi slēdz darījumus ar savu sirdsapziņu, cits ar citu un sev līdzīgiem visā pasaulē. Jā, arī viņi taču uzsauc tostus neatkarībai, jo bez tās viņi nebūtu iekļuvuši miljonāru sarakstos. Tiem, kas snaikstās ap viņu galdiem, gaidīdami, ka viņiem kaut ko atmetīs, par dažādiem pakalpojumiem atmet arī.

Baltā galdauta sakarā šoreiz runa ir par ko citu – vai manī ir sēkliņa ar dīgli vai tikai tukšs sēklapvalks, vai mēs esam vien valsts pilsoņi vai arī tās mantinieki un sargi? Katrs 4. maijs atšķir jaunu lappusi valsts neatkarības vēsturē un ļauj pārlūkot, ko mēs katrs individuāli un visi kopā gada laikā esam no neatkarības zaudējuši un ko ieguvuši. Kur gan to labāk var pārrunāt, ja ne pie balti klāta svētku galda?

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nekas mūs nespēs sapurināt, jo valsts ierēdņi jūtas labi , un viņi bremzēs jebkādu sapurināšanas mēģinājumu, viņi un varas partijas turpinās nostiprināt sava labuma pozīcijas. Viss! Kamēr valdīs partokrātija, tikmēr pastāvēs valsts ierēdņu savstarpējā sadraudzība un partokrātijas iedibinātā vēlēšanu sistēma, kas nepieļauj saprāta cilvēkiem nākt pie valsts varas. Nu jau partokrātiju Latvijā vairs nevar likvidēt pat ar tautas spēku, jo partiju varu aizstāv ierēdņu korpuss, tautai ir atņemtas vēlēšanu tiesības, atstātas tikai balsošanas tiesības par partiju sarakstiem. Anda Līce rasta par sekām, bet kāpēc neķeras klāt posta cēlonim – partokrātijai un tai paklausīgajai ierēdniecībai?

  2. Netīk atzīt ? . Atbildēt

    Baltā krāsa – nāves krāsa.
    Nepatīkams fakts.
    Bet fakts.

  3. Man jau ir apnikusi jusu muziga gaudosana par to agresivo Krieviju. Krievi brunojas un nak, nak, nak… Un ta jau vairak neka 25 gadus,vai jums vel nav apnicis nodarboties ar nekaunigu amerikanu propogandu? Ko vini ir pazaudejusi Eiropa, lai vacas prom noladetie banditi, kuri ka serga izkroplo pasaules tautas.Cik jums amerikani maksa par so propogandu-nekauna.

  4. Paldies.Vārds vietā !

Māris Antonevičs: Kurš pirmais neizturēs "Saskaņas" testu? (8)Valdošās koalīcijas partiju trio – Zaļo zemnieku savienības, Nacionālā apvienības un "Vienotības" – piedāvājums Rīgas domes vēlēšanām pagaidām izskatās pabāls.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Oligarhu lietas kapusvētki

KNAB izbeidzis tā dēvēto oligarhu lietu, jo neesot konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Lieta tika ierosināta 2011. gada maijā saistībā ar Latvijas Satiksmes ministrijas, Rīgas brīvostas valdes amatpersonu un valsts amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Saskaņā ar izmeklētāja pieņēmumu Ainārs Šlesers 2010. gadā piedāvājis Ventspils mēram Aivaram Lembergam, ka viņš panāks Lembergu interesējoša līguma noslēgšanu starp Rīgas brīvostas pārvaldi un SIA “Mediju nams”. Par to Šlesers lūdzis Lembergu, izmantojot savu sociālo stāvokli, noorganizēt Amerika iecelšanu brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

Kā jūs rīkotos, ja Latvija piedzīvotu militāru uzbrukumu?
Gunārs Nāgels: Matemātika vai Математика (9)Latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda Latvijā. To pārliecinoši apliecinājām ar referendumu 2012. gadā. Mūsu valodas “izredzēto vietu” apliecina šī gada sākuma ažiotāža
Draugiem Facebook Twitter Google+