Kultūra
Māksla

Kas notiek ar mākslinieku, kad viņš glezno? Atvērs Elitas Patmalnieces izstādi “Nomoda sapņi”0

Publicitātes foto.

Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē novembra nogalē atklās krāšņu un vērienīgu modes mākslinieces un gleznotājas Elitas Patmalnieces darbu izstādi “Nomoda sapņi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē būs apskatāmas lielformāta apdrukas, instalācijas, gleznas un gleznojumi uz sienām, kā arī mākslinieces radītie tērpi.

Kas notiek ar mākslinieku, kad viņš glezno? Rada skulptūru, tērpu, objektu, jebko. Vai tas ir viņš pats – krāsu bundžu un pindzeļu ielenkumā, kas glezno vai arī viņš ir tikai pierakstītājs? Kāds, kas pieraksta idejas, domas, sajūtas, mirkļus – šeit un tagad, savā neatkārtojamā rokrakstā.

Un kur viņš atrodas – pie molberta vai patiesībā viņš ir gleznā? Viņš ir glezna; saplūdis ar to, ko viņš dara. Šīs domas vienmēr nodarbinājušas Elitu Patmalnieci. Mēģinot saprast, kas notiek ar viņu pašu brīdī, kad viņa rada – piegriež kleitu, zīmē.

Saistītie raksti

Reizēm māksliniecei ir sajūta, ka nokļuvusi plūsmā, kur viss ir šķietami savienojies – pavisam konkrēti dzīves notikumi, vietas, kur viņa ir bijusi, piedzīvotais, pieredzētais un kāda pilnīgi cita atmiņa, kas nepieder un vienlaikus arī pieder viņai.

Liepājas muzejam jau iepriekš, 2016. gadā, bijusi veiksmīga sadarbība ar Elitu Patmalnieci, veidojot izstādi “Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež” par leģendāro rokgrupu “Līvi”, ko var uzskatīt ne vien par latviešu rokmūzikas simbolu, bet arī par Liepājas identitātes zīmi.

Izstādes atklāšana notiks 20. novembrī plkst. 17, tā būs atvērta līdz 2020. gada 16. februārim.

LA.lv