×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. novembris, 2017
Drukāt

Kas notiek ar Zolitūdes graustu? (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nepabeigto 12. stāvu dzīvojamo māju Rīgā, Priedaines ielā 20, līdzās traģēdijas vietai, kur pirms četriem gadiem sabruka lielveikals “Maxima”, tiesu izpildītājs šogad nodeva izsolei, un to par 3,9 miljoniem eiro iegādājās ar kreditējošo banku saistīts uzņēmums. Tomēr nav skaidrs, kādi ir uzņēmuma plāni attiecībā uz šo būvi.

Zolitūdes grausts pēc izsoles nonācis “Aktsiaselts Eesti Krediidipank” 100% meitas uzņēmuma SIA “Prana Property” rokās. Speciāli šim darījumam dibinātais uzņēmums nodarbojas tikai ar sava nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu. “Prana Property” kopš šā gada septembra vada “Eesti Krediidipank” risku vadības direktors Igaunijas pilsonis Janeks Uiboupins.

“Latvijas Avīzei” ar igauņu baņķieriem neizdevās sazināties, lai noskaidrotu plānus, kas saistīti ar Zolitūdes grausta iegādi. Toties Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojāgājušo tuvinieku izveidotās biedrības pārstāvjiem pirms laika izdevies satikt ēkas īpašnieka pārstāvjus, kas uzrauga īpašumu. Tie teikuši, ka banka joprojām cerot atrast ēkai pircēju, kas būtu to gatavs attīstīt vai nu kā dzīvojamo namu, vai citu projektu.

“Sarunā ar jaunā īpašnieka pārstāvjiem deklarēju savu nostāju, ka mūsu mērķis ir panākt, lai ēka tiek nojaukta un ierīkota piemiņas vieta. Banka sevi uzskata par labticīgo īpašnieku un līdz ar to norāda, ka neesot vainojama 2013. gada notikumos. Bet jaunais īpašnieks, “Prana Property” iegādājoties ēku, nevarēja nezināt, kas ar to noticis, un tam ir jāņem vērā sabiedrības viedoklis,” uzskata biedrības “Zolitūde 21.11.” vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

“Aktsiaselts Eesti Krediidipank” no Latvijas tirgus šobrīd ir aizgājusi, un Latvijas filiāle izslēgta no PVN maksātāju reģistra 28. augustā. Rīgas dome paudusi gatavību Zolitūdes ēku nojaukt par saviem līdzekļiem un vairākkārt aicinājusi banku to nodot pašvaldībai. Izsolē ēku nopirkušais īpašnieks par saviem plāniem Rīgas domi nav informējis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Luņeva nav nekāda sabiedrība.

  2. Piemiņai ir jabūt, bet beidziet taisīt kapus pagalma vidū. Apkārtesoso māju iedzīvotajiem gribās aizmirst so traģisko dienu, nevis katru dienu pa logu skatīties uz kapakmeni. Lai cik arī tas nežēlīgi skanētu kādam, bet ziedi janoliek un par aizgajēju jāatceras kapos, nevis pagalma vidū.

    • Vai aizmirsies, ka tas MAXIM traģēdijas notikums ļāva premjeram labi ”notīties” uz Briseli – varbūt pat netieši tas tika veicināts, likvidējot būvinspekciju. Labs moments personīgai karjerai un ar līķiem – tāpēc ir jābūt piemiņas akmenim…

  3. Piemineklis Vienotības politikas bezatbildībai – kurš tad bija premjers, kas likvidēja būvuzraudzību reizē ar sievas parādiem Hipoteku bankai arī banku?

  4. LAI TIK GRABJ BADMIRAS….TAPAT TA WIWTA LAIMI NENESIS…..CIK DZIWIBINU IZDZISA …ZEM DRUPAM…..SLEPKAWAS BRIVIBA….UNTIESAS NEKAD NEBUS….BET ATMAKSA NAKS……LATWIJA WISU WAR…..LATWIJAI CILWEKS IR 0……….

  5. Kurš ir šā izcilā lego arhitektūras šedevra kautrīgais autors???!

Draugiem Facebook Twitter Google+