Kultūra
Literatūra

Kas notiek, kad neviena nav mājās? Atvērta Guntara Rača alfabēta grāmata 16

Foto Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Ar radošām aktivitātēm un muzikālu priekšnesumu 19. augustā Vērmanes dārzā atvērta izdevniecībā “Latvijas Mediji” klajā nākusī Guntara Rača alfabēta grāmata “Kad neviena nav mājās”.

Sanākušajam fanu pulkam autors atzinās, ka, rakstot skaitāmpantus grāmatai, nav varējis iztēloties, kā tos iespējams ilustrēt, taču, ieraugot mākslinieces Dainas Jurķes sagatavotās ilustrācijas, esot bijis ārkārtīgi priecīgs par paveikto. Ar ģimeni pāršķirstot iznākušo grāmatu, no sirds izsmējušies, jo “dažas bildes kontekstā ar dzejoļiem uzbur patiesi komiskas un nereālas ainas”.

Savukārt Dainai Jurķei grāmatas tēlu iedzīvināšana neesot sagādājusi raizes – no autora puses iesniegtais materiāls bijis lielisks un viegli raisījis iztēles ainas. Vislabāk māksliniecei paticis strādāt pie ilustrācijām pantiņam par bēniņiem – tā allaž likusies noslēpumiem un piedzīvojumiem pilna vieta.

Apsveicot autoru un mākslinieci ar iznākušo grāmatu, izdevniecības “Latvijas Mediji” redaktore Renāte Neimane pastāstīja, ka brīdī, kad radusies ideja par grāmatu, kas ar jautru pantu un dzīvespriecīgu ilustrāciju palīdzību piedāvātu bērniem apgūt alfabētu, uzreiz prātā nācis Guntars Račs, jo tieši viņa dziesmām un dzejoļiem piemīt vajadzīgais skanīgums un “lipīgums”. To apliecināja arī pasākuma apmeklētaji, kopā ar Raču nodziedot vienu no komponista pazīstamākajam dziesmām – “Diena”.

Grāmatā “Kad neviena nav mājās” mazos lasītājus sagaida 33 asprātīgi panti – pa vienam katram alfabēta burtam. Guntars Račs atklāja, ka viņu vienmēr interesējis, kas notiek tad, kad neviena nav mājās, tāpēc grāmata vēsta par Jansonu ģimenes Enkuru mājās valdošo kņadu brīžos, kad bērni ir devušies uz bērnudārzu un skolu, bet vecāki ir ceļā uz darbu. Lietas atdzīvojas, satiekas, iet ciemos un itin visur valda nepieredzēta jautrība.

Prezentācijas noslēgumā visi tika aicināti uz izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatu telti, kur kopā ar žurnāla “Praktiskie rokdarbi” meistari Indru Nomeiko ikviens varēja atdzīvināt grāmatas varoņus un darināt lelles.

Arī 20. augustā izdevniecības grāmatu teltī mazos lasītājus sagaida lustīgas un izzinošas Radošās darbnīcas – māksliniece Signe Ērmane palīdzēs sagatavoties mācībām un salikt skolas somu. Savukārt kopā ar mākslinieci Melāniju Vilku kā lieli, tā mazi pasākuma apmeklētāji varēs uzzīmēt un izkrāsot sava vārda burtiņus.

Galerijas nosaukums
LA.lv