×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Dzintra Hirša: Kas notiek Latvijā? (15)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Grūti saprast, kāpēc šobrīd tiek runāts par bēgļu tiesībām izvēlēties valodu, kurā mācīties vai kurā mācīt savus bērnus.

Latvijā taču ir valsts valoda un tā ir latviešu valoda, kurā notiek valsts sabiedriskā un administratīvā dzīve. Valodas likums nosaka, ka visas citas valodas Latvijā ir svešvalodas. Nupat izcīnītā Satversm­es preambula nosaka, ka integrācija Latvijā var notikt tikai uz latviešu valodas jeb valsts valodas bāzes. Runāt par bēgļu integrāciju un ļaut izvēlēties mācību valodu krievu valodu ir politisks absurds, turklāt tas neatbilst pat minoritāšu valodu regulējuma principam, kas nosaka, ka etniskās grupas var tikt mācītas etniskās grupas valodā, taču ne citas minoritātes valodā.

Varu tikai piekrist Jānim Imantam Birzkopam, ka “mūsu politiskā elite patiešām ir drosmīgākie ļaudis pasaulē! Pie procentuāli tik neliela latviešu nācijas pārsvara (60:40) pār Latvijā sabraukušajiem imigrantiem tā joprojām gatava atplestām rokām uzņemt bēgļus no visām malām!” (“LA”, 2015., 27.VIII), turklāt paplašinot krievu valodas telpu. Solidaritāte nepieciešama un mēs varam sniegt īstajiem bēgļiem palīdzību, bet to var darīt arī citādā veidā. Un nevajag uzskatīt latviešu tautu par tik mazizglītotu, ka tā nesaprot, kas ir bēgļi.

Ceru, ka Rietumiem šī bēgļu invāzija būs laba mācība, kas dos iespēju izprast, kā ir, kad nelegālie imigranti pārplūdina tavu zemi un atņem tev tavu identitāti un pat tavu valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. neviens nebrīnās,ka vācieši Vācijā ir valsts nācija, ka krievi Krievijā ir valsts nācija, bet kad Satversmes preambulā gribēja ierakstīt ,ka latvieši Latvijā ir valsts nācija, tad pret to iebilda pat akadēmiķis Strazdiņš, bet latviešu dēļ šī valsts nosaukta par Latviju un latvieši nesuši vislielākos upurus uz šīs valsts brīvības altāra, protams,lielu ieguldījumu šīs valsts izveidošanā devuši arī cittautieši, to jau neviens nenoliedz, bet VALSTS NĀCIJA LATVIJĀ IR LATVIEŠI,tāpēc skumji, ka to neatzina nevis ebreji,poļi,etniskie krievi un citu tautību cilvēki, bet pie varas esošie latvieši.KAUNS!

 2. …mūsu politiskā elite patiešām ir nodevīgākie ļaudis.Ja jau Latvijā joprojām pastāv krievu skolas,tad tālāk nav ko čalot. Visās valsts iestādēs var pilnīgi iztikt bez latviešu valodas.Un kam tā būtu jāmācās āfrikāņiem…!

 3. Väcija tikai väcu valoda. un citu sazinjas valodas nav.Lai gan tur dzivo dazädas tautas, Darba ari nenem bez pamatzinäshanäm väcu valodä. UN KURSI NAV LETAJIEM;

 4. Piekrītu.

 5. Murgs Latvijā ,kas tad cits? Nav jēgas vairāk runāt par Latviju,drīz tā būs pilna ar visu kaut ko,tikai ne ar Latviešim ,latviešu kultūru,mentalitāti un daudz ko citu!!! Būs tikai melnie dzeltenie,sarkanie u.c.!!!

 6. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Rietumvalstu varas iestādes negribīgi un nepiedodami lēni sāk apjēgt situāciju, un šī apjēga ir jau stipri nokavēta. Tas ir līdzīgi, kā apjēgt smēķēšanas kaitīgumu, kad plaušu vēzis jau nonācis līdz trešajai stadijai un vairs nav ārstējams. Tagad jau daudzās valstīs noteikumus sāk diktēt islamisti un daudzos lielpilsētu rajonos valda šariāta likumi. Tajos neiedrošinās spert kāju ne policija, ne ugunsdzēsēji. Dažviet pat sabiedriskais transports vairs neuzdrošinās iebraukt.
  Izdzīvošanas jautājumi šo imigrantu smadzenes nenoslogo, jo viņi lielākoties pārtiek no neticami dāsniem pabalstiem, kurus tie saņem regulāri.
  Dānijas valdība gan nupat esot sadūšojusies pabalstu apjomu samazināt no 1500 uz 800 eiro mēnesī!
  Bet vēl jau nav zināms, vai islāmisti ar to samierināsies un neizsludinās džihādu (svēto karu) pret valdību.

 7. Vai tad Latvijā nav LATVIEŠU VALODA?????????? Kādas tur vēl DEBATES PAR VALODU???????????? KO VAR GRĀBSTĪTIES PA TĀM VALODĀM KĀ DEBILI!!!

  • Latvijas iestaadees, skolaas un veikalos ir vieta tikai latvieshu valodai. Te ir latvieshu valsts, kas pienjeemusi rietumu parashas. Un lai Skaidra nedomaa un necer, ka Latvija veel kaadreiz tiks pievienota Krievijai.

   • ….kur Jūs tādas muļķības saklausījāties…mēs taču jau sen esam ES federālais apgabals:)))….a,Jūs te ir Latvija – nacists esat?!

  • …īsā atbilde – nav! …pamēģiniet atrast darbu tikai ar latviešu valodas zināšanām….

   • Visus uznemumus un iestades kuras neatbalsta latviesu valodu. Tur tikai vajag drosu gribu un izturibu. Kolonisti apvainosies un jutisies dzili aizskarti ka vietejie uzdosinajas neizradit cienu, bet kas par to!

 8. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Majās var runāt kāda valodā vien vēlās. Oficiālā valsts valoda ir l a t v I e š u valoda – un cauri. Tur ir ko grūti pārprast ! Var arī nepalikt Latvijā. Tā varbūt būs vienkāršāk.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+