×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. oktobris, 2017
Drukāt

Kas notiek Sudrabas partijā? “No sirds Latvijai!” frakcija uz izjukšanas robežas (18)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Vai ceļi šķirsies? "NSL" frakcijas deputāti Ringolds Balodis (attēlā no kreisās) un Arvīds Platpers (no labās), tuvojoties 28. oktobrī gaidāmajam partijas kongresam, ir pārdomās par savu turpmāko dalību šā politiskā spēka frakcijā. Aivars Meija gan joprojām paliek uzticīgs Ingunas Sudrabas vadītajai partijai.

Neapmierināti ar partijas vadības darbu un neizpratnē par Ingunas Sudrabas rīcību parlamentārās izmeklēšanas komisijā vairāki viņas vadītās “No sirds Latvijai” (“NSL”) Saeimas frakcijas deputāti apsver iespēju pamest frakciju un turpināt darboties parlamentā kā neatkarīgie deputāti. Pagaidām gan neviens nesteidzas rakstīt iesniegumu par izstāšanos cerībā, ka 28. oktobrī gaidāmais “NSL” kongress varētu viest kādas pozitīvas pārmaiņas.

“Es par šo jautājumu tagad nevēlētos īpaši runāt, bet nenoliedzu, ka kongresā es gribu uzstāties ar savu redzējumu partijas attīstībai. Mums organizācijā ir daudz sasāpējušu jautājumu. Ja mans piedāvājums netiks uzklausīts, tad neizslēdzu iespēju vēl šā sasaukuma laikā pamest partiju un Saeimā strādāt kā neatkarīgais deputāts,” ceturtdien pēc Saeimas sēdes sarunā žurnālistiem atklāti pauda “NSL” deputāts Arvīds Platpers. Viņš arī pieļauj, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās varētu vairs ne-startēt, jo jūtas politikā savu paveicis.

Līdzīgās pārdomās šobrīd atrodas arī deputāte Silvija Šimfa, kuru satrauc partijas vadības tuvredzība organizācijas attīstīšanas jautājumā. “Es un citi kolēģi valdes sēdē ne reizi vien esam runājuši par nepieciešamību nostiprināt partiju, jo esam samērā laba organizācija. Uz vēlēšanu brīdi mums bija labs reitings, bet šobrīd tas ir kritiski zems, kas rada grūtības ar jaunu biedru piesaistīšanu. Ja intensīvi nestrādāsim pie partijas stiprināšanas, tad nākamajās Saeimas vēlēšanās varam palikt zem 5% barjeras. Šo to partijas vadība sadzirdēja, bet lielākoties diemžēl ne. Tādēļ situācija izskatās arvien bēdīgāka,” teica Šimfa. Viņa gan uzsvēra, ka ļoti nevēlētos sagraut frakciju. Ja 28. oktobra kongress neviesīs pozitīvas pārmaiņas, viņa varētu izstāties no partijas, bet turpināt darbību frakcijā līdzīgi, kā rīkojās no “Vienotības” aizgājušie politiskās organizācijas “Kustība Par” pārstāvji. “Tas būtu kā kompromisa variants, kas, no vienas puses, ļautu iezīmēt manu pozīciju, bet, no otras puses, turpināt konstruktīvi strādāt parlamentā,” sprieda deputāte.

“NSL” frakcijā jau tagad ir deputāts, kurš nav partijas biedrs – Ringolds Balodis Saeimas vēlēšanās startēja no “NSL” saraksta, bet partijā joprojām nav iestājies un nedomājot to darīt. Arī viņš uzmanīgi vēro notikumus frakcijā, bet par tās pamešanu pagaidām neesot izlēmis. Taču nākamajās Saeimas vēlēšanās gan Balodis vairs nestartēšot “NSL” rindās.

Neformālās sarunās “NSL” pārstāvji neslēpj, ka viņos neizpratni radījusi arī partijas līderes Sudrabas rīcība parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā, piemēram, lēmums par konsultantiem piesaistīt ar Aivaru Lembergu saistītus cilvēkus. Cik noprotams, savus jautājumus viņi frakcijas sēdē aiz slēgtām durvīm uzdevuši partijas vadītājai, bet pārliecinošus skaidrojumus nav saņēmuši.

Sudraba, lūgta komentēt partijas biedru neapmierinātību, noliedza, ka te būtu kāda problēma – viņasprāt, tās ir tikai spekulācijas, jo konkrēti deputāti paši viņai neesot devuši nekādus mājienus par savām bažām. “Nepiekrītu arī pārmetumiem, ka organizācija ir novājināta. Gada laikā mums pienākuši klāt ap 100 jaunu biedru, kopīgais biedru skaits ir krietni virs 500 cilvēkiem, esam nodibinājuši jaunas nodaļas. Tās vērtības, ar kurām ienācām politikā, joprojām turam godā. Svarīgi, lai Latvija būtu tāda valsts, kurai ikviens var uzticēties, un domāju, ka ar savu ikdienas darbu šo uzticību stiprinu,” teica Sudraba.

Trīs biedru aiziešana jau tā skaitliski nelielajai “NSL” frakcijai būtu iznīcinoša. Pašlaik tajā ir septiņi deputāti. Lielākoties viņi jau tagad strādā nepilnā sastāvā, jo deputāts Romāns Mežeckis ilgstoši atrodas “uz slimības lapas” un faktiski Saeimas darbā nepiedalās (no vairāk kā 30 Saeimas sēdēm šogad viņš apmeklējis tikai četras). Ja trīs no septiņiem deputātiem pamestu “NSL” Saeimas frakciju, tā beigtu pastāvēt, jo saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli frakcijā jābūt vismaz pieciem deputātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. To, ka šis ļaužu gruējums negūs 5% vēlēšanās ir skaidraks par skaidru.Nu nevar taču atbalstīt Kremļa zvaigzni ,lai gan sudrabainu, ne sarkanu latviešu vēlētājs.

 2. Laikam jau Platpers NEKAD NAV IZCĒLIES AR DOMĀŠANU CITĀS JOMĀS KĀ VIENĪGI SAVĀ SPECIALITĀTĒ!!??????????? Biju ļoti pārsteigta, ka viņš balotējas tieši šajā partijā, KURAI JAU TAD NĀKOTNI NORMĀLS CILVĒKS NEREDZĒJA! 99% partijas Latvijā dibinās uz dullo un tik pat nenopietni iekļūst Saeimā – kā meteori pazib un punkts! KATRU REIZI ATKAL UN ATKAL VĒLĒTĀJI KRĪT VIENĀ UN TAI PAŠĀ BEDRĒ – MAZO, NENOZĪMĪGO PARTIJU SKAVĀS, GAIDOT NEIESPĒJAMO…NO KO JUMS TAGAD VAR DOT SUDRABA, KURA JŪS PIESMEJ KĀ TRAKA SKUĶE AR DARBOŠANOS ŠAJĀ KOMISIJĀ, KUR VIŅAI LIEK BŪT SAIMNIEKI??? ko??????????????????? KOLOSĀLA AKTRISE TĀ SUDRABA!!! VIŅAI ESOT NOZĪMĪGI VIŅAS VECĀKI!?? PASARGĀ NO TĀDAS MEITAS…KAUNS!!

 3. SUUDRABA VELREIZ GRIB BRAUKT UZ BAIKALU,SICS ESOT VISU SALAPIJIS.

 4. Kur mans komentārs? vai te tiešām ir cenzūra?

 5. Tas tāpēc ka šī grupējuma sirds ir Krievijā.

 6. liekule, mele tu esi apsūbējusī sudraba! Un tādi cilvēciņi lemj Latvijas likumus! Pati jau nesaprot, ak atmaskota! Protams ka “strādā” par milzu “pūkainu” naudu! Latvijas nodevēja! Mūsu folklora ir ļoti tieša – Pa naudu pat velns danco!

 7. Tas viss var notikt tikai tad ja valstī nepastāv neatkarīga tiesu vara. Diemžēl tā ir uzdāvināta NA. Kritizēt vai apsūdzēt ļaunprātībā nedrīkst – nav patriotiski.

 8. Visas t.s. politiskās partijas var salīdzināt ar dzērāju kompānijām ,kas sanāk kopā ,atnesdami katrs pa kortelītim vai polšai.Tad sākās ,,plosts,,.Kad dzeramais izbeidzās ,kompānija savā starpā izkaujas ,tad izklīst katrs uz savu pusi ,lai vēlāk to pašu turpinātu citā sastāvā.

 9. To jau varēja sagaidīt, tikai tas varēja notikt ātrāk. Laiks spīdēt un laiks apsūbēt!

 10. Jābrīnās par cilvēkiem, kuri balsoja par Sudrabas blici! Jau tās tapšanas laikā bija redzams “pūkainais pirksts”. Baigā partija ar 5oo biedriem!!! Kad beidzot vēlētāji beigs klausīties pasaciņas un balsos ar “galvām”? Saklausījušies solījumus nobalso un otrā dienā pēc vēlēšanām sāk gausties! Tagad viņas noziedzīgā darbība oligarhu lietas izmeklēšanas sakarā neatvērs cilvēkiem acis! Sudrabai savrīgāk par visu – kā sarunas nonāca atklātībā, nevis pats sarunu saturs. Izmēst Sudrabu!

  • Piekrītu: Jābrīnās par cilvēkiem, kuri balsoja par Sudrabas blici! Jau tās tapšanas laikā bija redzams “pūkainais pirksts”… Izmēst Sudrabu!”. Piebilstot rakstībā – Izmēzt Sudrabu! Žēl Arvīda Platpera kurš tika ievilināts Latvijas nodevēju satelitpartijā.

 11. pārāk melīga ir sudraba

 12. Es vispār brīnos par tiem normāliem cilvēkiem,kuri iestājās šajā partijā. It sevišķi par cienījamo diriģentu.

 13. Tiešām žurkas

 14. un skuju taka ir klāt

 15. Kārtējās žurkas no grimstoša kuģa! Jo tiks meklēta iespēja kaut kur piekārtoties. Man personīgi trani nav vajadzīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+