×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
13. oktobris, 2016
Drukāt

Kas notiek pēc kāzām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mazo cilvēku stāsts Ņujorkas nebūt ne glamūrīgākajās ielās ir Artūra Millera meitas un Daniela Deja-Lūisa sievas Rebekas Milleres filmas “Megijas plāns” centrā. Galvenās varones Megijas centieni savest kārtībā savu dzīvi ir gan amizanti, gan nepārdomāti, taču šī filma – tāpat kā režisores iepriekšējā lente “Pipas Lī privātā dzīve”, kas uz ekrāniem nonāca 2009. gadā – atsaucas uz Vūdija Allena traģikomiskajiem stāstiem un dara to, nezaudējot pašcieņu.

Megijas ilgākās attiecības ilgušas vien mēnešus, bet nu, pārsniegusi 30 gadu slieksni, viņa ir nolēmusi kļūt par māti, izmantojot mākslīgo apaugļošanu. Bērna tēvs būs viņas klasesbiedrs, kurš nu Ņujorkas kulinārajā konkurencē cenšas izdzīvot ar daudzveidīgām pašmarinētu gurķu receptēm, taču no viņa Megija negaida neko attiecībā uz bērna audzināšanu. Tik vien kā burciņu ar spermu, un viss – atā uz visiem laikiem! Šo soli neatbalsta viņas labākais draugs, kuram pēc ciniska novērtējuma kabatā nav jāmeklē, taču Megija jau nu nav no tiem, kas klausīsies citu padomos – lai cik arī skarbi un patiesi tie būtu.

Taču, kā jau sen zināms, ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti par saviem plāniem, un kāda nejaušība Megiju iepazīstina ar Džonu, pievilcīgu antropologu ar brunčumednieka slavu un itin nejauku, egocentrisku un vien uz karjeru vērstu laulāto draudzeni Žoržetu, un diviem bērņukiem. Nepaiet ne ilgs laiks, kad viņš ir šķīries un apprecas ar Megiju, un abiem piedzimst meitenīte, taču Megijai jau atkal nav miera, un viņa nolemj Džonu pārbaudīt. Tas gan izvēršas par cinisku pārbaudījumu arī viņai pašai, taču stāsta sāls ir režisores – viņa arī scenārija autore – Rebekas Milleres uzstādījumā: netiesāt savus varoņus, bet vērot tos no malas un arī lēmumus ļaut pieņemt pašiem, ņemot vērā konkrēto situāciju.

Uz papīra izklausās pēc Vūdija Allena itin nerātnas filmas, taču Millerei nerātnības nav prātā. Viņas psiholoģiskie līkloči sniedz filmas varoņiem iespēju augt un attīstīties – tas gan neattiecas uz Džonu, kuru par psiholoģisku nobriedušu ir grūti nodēvēt –, un pie viena – izbaudīt Ņujorku, kāda šī pilsēta netiek rādīta uz daudz tiražēto pastkartīšu fotogrāfijām.

Amerikas neatkarīgā kino princese Grēta Gērviga savām varonēm piepulcējusi vēl vienu jauku dāmu, un romantiskas komēdijas ar dramatiskiem pavērsieniem ir viņai labi zināms žanrs, kas, papildināts ar gudriem un brīžiem prātam teju neaptveramiem stāsta pavērsieniem, ļauj viņai justies kā zivij ūdenī un nevienu kārti nezaudēt Holivudas aktrisei Džuliannei Mūrai, kurai iedalīta Žoržetas loma. Sarkastiskā 50+ karjeriste ar aso mēli Žoržeta, zaudējusi vīru, ir gatava izklāstīt savu žulti ikvienam, kurš gatavs to uzklausīt, taču, notikumiem attīstoties, abas atrod kopīgu valodu, kaut arī skaidrs – nekādas draudzenes viņas nevar būt.

Pirmizrādi piedzīvojusi pērn Toronto kino festivālā un izrādīta arī Sandensā, Berlīnē un Edinburgā, kur “Megijas plāns” kandidēja uz skatītāju balvu, Milleres filma mazliet ironizē par tēmu “viņi apprecējās, bet kas notiks pēc tam” – Megijai un Džonam viņa dod vien trīs gadus, lai to pārbaudītu. Taču dara to labas gaumes robežās baudāmā neatkarīgajā amerikāņu kino, kāds līdz Latvijas kinoekrāniem nonāk gaužām reti.

 

UZZIŅA

“Megijas plāns”/”Maggie`s Plan”

ASV, 2015.

Režisore: Rebeka Millere

Lomās: Grēta Gērvika, Ītens Houks, Džulianne Mūra, Bils Heiders, Maija Rūdolfa, Treviss Fimmels, Voless Šovs

No 14. oktobra “Kino Citadele”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+