×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Kas notika ar rakstnieku Bīrsu un lidotāju Erharti? Mīklainākie slavenību pazušanas gadījumi vēsturē

1. Pasaulē ik gadu bez vēsts pazūd miljoniem cilvēku, daļu no viņiem atrod, citi pēc pazušanas paši atgriežas mājās sveiki un veseli, taču citi pazūd bez pēdām, it kā nekad nebūtu dzīvojuši.

1no2
amelija_erharte
Varbūt noder!

Jaunais drāmas, trillera un mistikas apvienojums "Ģimene" stāsta par kādu politiķu ģimeni, kuras mierīgā dzīve kādu dienu apgriežas kājām gaisā. Visi ir šokā, kad dēls Ādams, kurš pazuda bez vēsts pirms desmit gadiem un tika uzskatīts par mirušu, pēkšņi atgriežas mājās. Skaties seriālu televīzijas kanālā "FOX Life" no 31.maija, otrdienās, plkst. 21.00!

Saistībā ar jauno seriālu “Ģimene”, kurā būs apspēlēta mīklainas pazušanas tēma, televīzijas kanāls “National Geographic” apkopojis vēsturē mistiskākos ievērojamu cilvēku pazušanas gadījumus.

Amerikāņu īsprozas meistars Ambrozs Bīrss
Bīrss bija amerikāņu žurnālists un humoristisku un šausmu stāstu autors. Bīrsa literārais mantojums ir ieguvis augstu vērtējumu laikabiedru un sekotāju acīs. Viņu uzskata par īsās prozas meistaru un paraugu tās rakstīšanai.

Dzīves nogalē Bīrss, ko satrieca personīgas traģēdijas – divu dēlu priekšlaicīga nāve, šķiršanās no sievas un problēmas ar darba devējiem – devās uz Meksiku, kur plosījās pilsoņu karš. Viņa pēdējā vēstule uz mājām ir datēta ar 1913.gada 26. decembri, pēc tās rakstnieks pazuda bez vēsts. Bīrsa nāves vieta un laiks tā arī nekad netika noskaidroti.

Kinemotogrāfijas tēvs Lūiss Leprinss
Leprinss bija franču aktieris, kinooperators, režisors un izgudrotājs, kuru uzskata kinemotogrāfijas tēvu. Savu eksperimentu gaitā viņš kamerā ievietoja papīra ruļļus ar fotogrāfisko emulsiju, kurai bija spēja uztvert gaismu. Leprinss ar saviem filmu rullīšiem uzņēma filmiņas. Divas no tām ir saglabājušās līdz mūsdienām, vienu no tām sauc “Satiksme šķērso Līdsas tiltu”, un tā tika uzņemta 1888. gadā.

Kādu dienu 1890.gadā, dodoties uz Parīzi apciemot savu brāli, Leprinss mīklaini pazuda no vilciena, kas devās uz Parīzi. Lai gan tika veikta rūpīga izmeklēšana, netika uzietas nekādas pēdas, un Leprinss vairs nekad netika redzēts. Saskaņā ar vairākām teorijām izgudrotājs izdarījis pašnāvību, nogalināts vai noslīcis.

  1. Pasaulē ik gadu bez vēsts pazūd miljoniem cilvēku, daļu no viņiem atrod, citi pēc pazušanas paši atgriežas mājās sveiki un veseli, taču citi pazūd bez pēdām, it kā nekad nebūtu dzīvojuši.
  2. Aviācijas pioniere Amēlija Erharte

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+