×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
22. maijs, 2018
Drukāt

Kas notiks ar 2.līmeņa pensijas kapitālu pēc cilvēka aiziešanas? (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja pieeju, kas paredz cilvēkam izvēles tiesības, ko darīt ar uzkrāto valsts fondēto pensiju shēmas jeb 2.pensijas līmeņa kapitālu viņa nāves gadījumā.

Konkrēts priekšlikums vēl tiks sagatavots, taču provizoriskais piedāvājums, ko sagatavojusi Labklājības ministrija, paredz cilvēkam darbspējīgā vecumā izvēlēties, vai pēc viņa aiziešanas mūžībā 2.līmeņa pensijas kapitāls tiks mantots, vai tas tiks pieskaitīts viņa norādīto labuma guvēju pensijas kapitālam vai arī tiks ieskaitīts speciālajā budžetā un tiks izmantots, aprēķinot apgādnieka zaudējuma pensiju.

Vēl tiks spriests, kad šādu sistēmu ieviest. Provizoriski sēdē kā reālākais ieviešanas termiņš izskanēja 2020.gads, jo 2019.gadā varētu vēl nebūt pieejama nepieciešamā sistēma. Diskusija par ieviešanas gadu gan vēl turpināsies.

Kā ziņots, izskatīšanai Saeimā ir nonākusi iniciatīva par iespēju mantot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus, kas portālā “Manabalss.lv” savākusi vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstu.

Parakstu vākšanu pērn oktobrī iniciējusi ieguldījumu pārvaldes sabiedrība “Indexo”, aicinot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus nodot šī pensiju līmeņa dalībnieka mantiniekam, ja dalībnieks miris pirms pensijas vecuma sasniegšanas.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Burkā , aizvākos … un zārkā līdzi !

  2. mirusa vira pensijas,kura visu savu dzivi rupejas par bernu audzinasanu un sava vira apkopsanu ,nozagsana no pasreizejamiem ES un NATO Valsts valdoniem,ja jasoda ar cietumsodu un mantas konfiskaciju.

  3. man nopelnīto naudu vajaga tūlīt un te pat,
    nevis debesu valstībā pēc 1 000 gadiem !!!
    Slimībām nevar pateikt, lai pagaida, tāpat, kā ārstiem un aptiekām !!!

  4. Šobrīd 2. līmeņa pensijas uzkrājums, ja nomirsti pensiju nesasniedzis- paliek finanšu institūcijai t.i. bankai.

    • Tam ir domāta mūža polise. Bet bēdīgi ir tas, ka no otrā līmeņa arī iedzīvojas. Jo pensionāri ,,saņem pārāk lielas pensijas,,

Draugiem Facebook Twitter Google+