×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

“Kas notiks rītdien”: jautājums, kas satrauc visus

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Pusgada garumā četri cilvēki Latvijā, Polijā, Beļģijā un Sīrijā ik dienas mēģināja atbildēt uz jautājumu “Kas notiks rītdien?”, jautāja to sev tuviem cilvēkiem, kā arī dokumentēja to, kas notika viņiem apkārt.

Šī pētījuma rezultātu varēs redzēt 12. decembrī plkst. 19 Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvos dramaturga Jāņa Baloža dokumentālā izrāde “Kas notiks rītdien?”, kas veidota kā viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes dramaturgs, idejas autors un arī izpildītājs Jānis Balodis dalās pārdomās: “Kas būs rītdien? Aizvien biežāk es uzdodu sev šo jautājumu, labi apzinoties, ka atbildes nav. Nav pat vērts izšķiest dārgās sekundes šī jautājuma uzdošanai, kur nu vēl iedomāties tērēt laiku, mēģinot atbildēt uz to, uz ko atbildēt nav iespējams. Bet tik un tā – es jautāju: “Kas notiks rītdien?” Kāpēc? Kāpēc vairs nepietiek tikai ar apziņu vien, ka rītdien, tāpat kā šodien, būs saule un gaiss, un cilvēki dosies savās gaitās. Varbūt tāpēc, ka kaut kas ir satricinājis kaut ko tā, ka arī par šīm ierastajām lietām vairs nevaru rītdien būt tik drošs?”

Iedvesma veidot izrādi radusies pagājušā gada novembrī, dzirdot skatītāju atbildes par laimi režisora Valtera Sīļa izrādē “Nacionālais attīstības plāns” trīs dienas pēc teroraktiem Parīzē. “Nacionālo attīstības plānu”, kurā arī Jānis Balodis ir dramaturgs un izpildītājs, būs iespēja redzēt Dirty Deal Teatro 19. novembrī – vienīgo reizi šogad.

Izrādi “Kas notiks rītdien?” veido režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Jānis Balodis (teksts un izpildījums) un māksliniece Ieva Kauliņa (scenogrāfija un vizuālais noformējums). Kā dramaturģijas konsultants izrādes tapšanā piedalās arī režisors Valters Sīlis.

Nākamā izrāde tiks spēlēta 21. decembrī plkst. 19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+