×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Kas par mazajiem?

Foto - Raimonds VolontsFoto - Raimonds Volonts

Mazda CX-3

Par savu balsojumu: tas ir godīgs un neviena cita kā manis vērtēts.

Par “Hyundai i20”.  6 punkti. Kāpēc? Auto  mani patīkami pārsteidza. Interjers un vadītāja darba vieta – lielisks, gaumīgs, neuzkrītošs dizains un apstrādes kvalitāte (nedaudz sajutos kā kādā vācu auto salonā, nekā “aziātiska”). Klusa, viegla gaita gan uz līdzenas šosejas, gan padomju armijas celtajā nelīdzenajā ceļa posmā. Tas pilnībā atbilda augstākas klases auto vadīšanai, neskatoties uz to, ka auto ir mazajā klasē. Man bija nelieli iebildumi pret konkrētā modeļa motora un ātrumkārbas salāgojumu 5 MT. Neskatoties uz šo manu iebildumu, devu 6 punktus. Salīdzinājumam “Audi A4” saņēma no manis 4  un “Škoda Superb” arī 4.

Par “Mazda CX3”. Arī šis ražotājs mani lieliski pārsteidza. Izcili divi auto, kuri būs vērā ņemami konkurenti arī Eiropas autobūvētājiem. Teikšu tā – ja plānojat neliela auto iegādi, noteikti izskatiet mazdu, varbūt arī jums iepatīkas. Pusfinālā  balsoju par “Mazda 2”, labi apzinoties, ka tādējādi palielinu risku finālā neiekļūt diviem viena ražotāja automobiļiem. Tā nenotika, un  labs auto  ir finālā. Kāpēc 5 punkti? Tos palīdzēja nopelnīt  pilnpiedziņa, lieliska uzvedība uz ceļa, labs dizains. Sākumā auto izmērs un tā pievilcība lika šaubīties par  auto

cenas pamatotību, bet testa laiks šīs šaubas dzēsa.

“Škoda Superb”. Atkal mūžīgais jautājums – vai škoda ir tautas auto (te domāts VW)? Laikam jau nu ir, jo radurakstus var sajust. Šodienas pasaules kontekstā: nevar nepamanīt, ka tas ir baltās rases pārstāvis. Pašam dažreiz riebjas – no dienas uz dienu atpazīstu seju, bet braucot – viss ir radīts, lai uzticami kalpotu, nekaitinātu, drīzāk izlutinātu. Vai es noticēju, lai balsotu ar savu maku? Nē. Tāpēc 4 punkti. Lai modelim labs ceļš pie klientiem un lai pastumj perfekto “VW Passat” ārā no komforta zonas!

“Audi A4”. Mans vērtējums 4.  Devu tik maz, jo par “Audi” (konkrētā, testētā) cenu var nopirkt četrus augstāk pieminētos i20. Vai divas mazdas,  divas škodas utt.

“Ford S max”. Mašīna, kurai vajadzētu trāpīt ļoti plašā praktiskā segmentā. Tā jau arī ir, bet dizaina brīnumi izpaliek, un iznāk atkal viens praktisks “vojadžeris”. Varbūt ledusskapis tur ievietojas, varbūt arī septiņas vietas ir ērtas, varbūt. Tāpēc mani 3 punkti fordam.

“Opel Corsa”. Aizvien mazauto, jauna platforma un tāpēc laikam nedroši soļi ātrumos, kas lielāki par vispārpieņemtajām normām uz mūsu ceļiem, kas ir līkumaini, bedraini, ar lielām šūpojošām “bļodām”. Bet cienīgs pretendents uz laba ceļa, pilsētā, varbūt arī lielā atrumā uz autobāņa (lāgā neticu)… Divas degvielas, ātrumkārba saskaņota labi… Tomēr tikai 2 punkti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+