×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Putins atbild, vai Krievija varētu veikt kodoluzbrukumu Baltijai: Kas par murgiem? (21)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nodēvējis par murgiem apgalvojumus, ka Krievija varētu iesaistīties konfliktā ar NATO un izmantot kodolieročus pret kaimiņvalstīm, tostarp Baltijas valstīm.

“Klausieties, domāju, ka visi cilvēki ar veselu saprātu, kas nodarbojas ar politiku, saprot, ka atsaukties uz draudiem no Krievijas puses attiecībā uz, teiksim, Baltiju, – tās ir pilnīgas muļķības,” sacīja Putins intervijā aģentūrai “Bloomberg”.

“Vai tad mēs gatavojamies karot ar NATO? Cik cilvēku dzīvo NATO valstīs? Apmēram 600 miljoni, ja? Bet Krievijā – 145 miljoni. Jā, mēs esam lielākā kodollielvalsts. Taču vai jūs tiešām pieņemat, ka mēs gatavojamies iekarot Baltiju, izmantojot kodolieročus? Kas par murgiem?” teica Krievijas prezidents.

Viņš norādīja, ka Maskavā vēlas, lai “Krievijas ietekme būtu pamanāmāka, būtiskāka”.

“Taču mēs tajā ieliekam absolūti mierpilnu un pozitīvu saturu. Ekonomisko, humanitāro ietekmi, tādu ietekmi, kas saistīta ar vienlīdzīgas sadarbības attīstību ar mūsu kaimiņiem,” piebilda Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. PSRS 60. gados mazo Latviju piebāza ar savām kodolraķešu bāzēm. Tādas te bija vismaz 12, un tās apkalpoja 5 stratēģiskā raķešu karaspēka pulki. 10% Latvijas teritorijas kalpoja vienīgi militāriem mērķiem.Tas nozīmē, ka kodolkara gadījumā Latvija vienkārši tiktu noslaucīta no zemes virsas ( savus tautiešus ieskaitot). Lūk, kādu nākotni mums bija sagatavojuši PSRS militāristi un politiķi. Paldies Dievam, PSRS izjuka līdz ar visiem militāristu plāniem un tas tikai liecina par to lielo muļķību, kas vadīja šos cilvēkus, cerībā, ka raķetes būs tas brīnumierocis, kas pasargās komunistus no kraha un garantēs viņiem mūžīgu eksistenci. Zinām, ka iznīcinošais trieciens nāca pavisam no citas puses, no kuras viņi to nemaz negaidīja. Baidos, ka patreizējie Krievijas valdnieki dzīvo līdzīgās ilūzijās, joprojām pieļaujot savu prieķšteču kļūdas. Turpinot žvadzināt ieročus un mēģinot visas problēmas pasaulē risināt ar militāra spēka palīdzību.

 2. trīs gadus atpakaļ kā murgs likās doma, ka Krievija varētu iebrukt Ukrainā. Un tad?

  • Что вы говорите!? Вот так взяла, объявила войну и напала? Какой ужас.

 3. Tas, ka daļa Krimas tatāru emigrēja Krievijas impērijas ekonomiskās politikas dēļ, bet citu daļu pakļāva politiskām represijām un deportācijām jau nemaina lietas būtību, ka Krimas tatāri bija un ir Krimas pamatiedzīvotāji ar visām tiesībām uz savu teritoriju, valodu un kultūru, tiesībām dzīvot brīvībā, nevis kāda cita pakļautībā un aizbildniecībā. Žēl, ka pamatdomu tu joprojām neesi sapratis.

  • Включили обратный ход, но всё равно продолжаете исторические факты искажать. Из текста вашего комментария следует, что репрессии и депортации длились всё это время, то есть более века. Но ведь это неправда! Это экономическая эмиграция продолжалась более века, а массовая депортация была только одна во время войны в 1944 году. Я её не оправдываю, но могу понять причины такого решения военного руководства страны в условиях войны. Те же американцы не постеснялись на время войны загнать всех своих японцев (граждан америки, между прочим) в лагеря.

 4. Krimas pamatiedzīvotāji – Krimas tatāri savu valsti nodibināja tālajā 1443. gadā, kuras ziedu laikos tās
  iedzīvotāju skaits sasniedza apm. 5 miljonus. Pēc krievu – turku kara (1768.-1774.g.) saskaņā ar miera līgumu Krima kļuva neatkarīga. Katrīna 2. izdeva dekrētu, ar kuru Krimas tatāru aristokrāti ieguva Krievijas muižniecības statusu. Krima visos laikos bijusi multinacionāla, tomēr jau sākot ar Krievijas impērijas laikiem, kad Krimu 1783. g. pakļāva Krievija, Krimas tatāru skaits represiju dēļ ir nepārtraukti samazinājies. 1897.g.tautas skaitīšanas dati Tauridas (Krimas) provincē liecina, ka lielākā daļa no 1,5 milj. tur dzīvojošiem runāja mazkrievu jeb ukraiņu valodā. Pēc 1939.g. Vissavienības tautas skaitīšanas datiem Krimā dzīvoja 1,12 milj. iedzīvotāju, no kuriem tikai 25,9 % bija Krimas tatāri. 1944. g. no Krimas uz Vidusāziju deportēja visus tur vēl palikušos Krimas tatārus (ap 300 tūkst.). Un kāds tur brīnums, ka krievi tagad tur ir pārsvarā un rīko “referendumus”. Tomēr pēc PSRS sabrukuma daļa etnisko tatāru atgriezās Krimā, bet Putins viņu teritoriju atkal pievienoja Krievijai…ar saukli “Krim naš”!

  • Пересказывая исторические факты, всё же очень желательно, не заниматься выдумыванием новых, так как делаете вы, например. Население Крыма сокращалось не результате репрессий, как утверждаете вы, никто людей там не убивал, не растреливал. Татарское население уменьшалось в результате экономической эмиграции. При попульстительстве местной аристократии (которая и сама в этом участвовала), ещё большем попульстительстве местных властей местные крестьяне лишались прав на землю, которую им приходилось либо продавать задёшево, либо землю вообще отбирали путём различных махинаций. Не имея экономического базиса, люди были вынуждены эмигрировать, большей частью в Тупцию.
   Всё прямо как сейчас.

 5. Zombētie Latvieši!
  Pat ja Jums patiesību acīs pateiks, Jūs tik un tā tai nenoticēsiet, jo Putins pie visa ir vainīgs – tā ir ļoti ērti 🙂
  Viss, uz ko esam spējīgi, sēžot pie saviem datoriem un televizoriem, noriet valdību, Putinu un citus, meklējot attaisnojumus savai gļēvulībai. Latvija visu laiku ir bijusi atkarīga un paspiesta zem kāda tupeles kā tāda .., tie bija Krievi, Zviedri un Vācieši, vai arī tagad ASV un Eiropas Savienība…. kāda nozīme, kuru .. bučot, galvenais, lai ir izdevīgi! 😉
  Dīvānu revolucionāri,….

 6. domāju sekojoši, ka Atbildēt

  iebrukt Baltijā un konkrēti tās vājākajā punktā Latvija NAV MURGI! Tā ir realitāte, jo mums ir ĻOTI daudz Krievijai lojāli ļaudis, kas no Latvijas 90-to gadu sākumā neaizgāja ar NOLŪKU. Mūsu pirmā valdība un sekojošās darīja visu iespējamo, lai šie cilvēki te paliktu un JAUKTU GAISU, lai te dzīvojošās pamattautas( latvieši un līvi), poļi, lietuvieši, igauņi regulāri justos nedroši, regulāri baidītos un katru dienu tiktu pazemoti, izsmieti un viņu patriotisms tiktu izskausts ar saknēm!?? Kā citādi var saprast valdību rīcību????? Svešiem ļaudīm tiek rasti attainojumi pat nakaunīgai rīcībai, bet pārējie sodīti uz pilnu klapi!??

  • О как. Вы так старались нас выгнать, а мы такие нехорошие, всё никак не уберёмся. Так что ли? А теперь вы чуть ли не открытую призываете к этническим чисткам?! Неслабо!

 7. Kāds kodoluzbrukums tad Baltijai var draudēt? Vai tad radioaktīvā teritorijā var dzīvot? Priekš kam tad tā Baltija krievijai vajadzīga ja ne pakļaušanai un sava karaspēka izvietošanai? Putins tikai pūderē smadzenes nesaprātīgajiem. Re cik viņš labiņš!

 8. Nu kālab tad tūdaļ ar kodolrīkiem, ja pietiek ar tankiem un desantniekiem un vietējās 5. kolonas atbalstu.

 9. Putins te nodarbojas ar demagoģiju, sacīdams, ka Krievija netaisās uzbrukt Baltijai ar kodolieročiem.
  Žurnālisti būtisko viņa teiktajā tā arī nav saskatījuši. Kurš tad Baltijā runā, ka Krievija mums uzbruks ar kodolieročiem? Runā taču un uztraucas par invāziju ar parastajiem ieročiem vai provokāciju rīkošanu pēc Ukrainas scenārija! Un te ir būtiski, ko viņš saka tālāk:”Svarīgākais ir kaut kas cits. Nekas nedrīkst notikt bez tautas gribas. Krimā 70 % ir etniskie krievi ( kopš kura laika viņi ir ETNISKIE? Laikam kopš 1941. – 1944. gada, kad komunisti deportēja Krimas pamattautības – Krimas tatārus, vāciešus, bulgārus, grieķus, u.c) un viņi tad esot izteikuši vēlmi pievienoties Krievijai”. Bīstami ir tas, sekojot šādai viņa domu gaitai, piemēram, Daugavpilī arī ir 70% krievu, kurus ar diversiju palīdzību var sabuntot prasīt pievienoties Krievijai. Un tad Putins teiks – tā ir tautas vairākuma griba, kura viņam (pēc Krimas parauga) ir jāpilda! Lūk, kur tas bīstamības āķis – ignorēt suverēnu valstu robežas, starptautiskos līgumus un patvaļīgi veikt agresīvas darbības savās kaimiņvalstīs!

  • А ты уже обделался от страха, запашок от тебя пошёл конкретный. О применении ядерного оружия в Балтии трепался один НАТОвский генерал, здесь было опубликовано его интервью, был ещё фильм ВВС с таким же апокалипсисом. Но вот со стороны России никогда ничего похожего не было.
   А в Крыму русские в большинстве ещё со времён Екатерины второй, даже без вских там депортаций. Точно так же и в Двинске, русских людей там жило больше ещё со времён Ивана Грозного, и даже в самые махровые ульманисовские времена.
   Так что, не надо нас злить, и всё будет нормально. Только и всего.

 10. Un kodoltrieciena mācības Varšavai – klusākas arī Stokholmai… pie atteikuma sadarboties iebrukuma gadījumā?

 11. Baltijas valstis parak sevi naverte, neka ir iisteniba. Pasi liela dib… ,bet skaita sevi par karaliem. Butu Krievijai iemesls te rokas smeret. Un ,ko te nerakstitu ASV trolli, ta ir. Tiesam tikai slimie var runat ,ka uz mums atlidos kodolbumba no krievu puses,ja tikai ,ta saukta miermiliga NATO pirma neuzbruks.

 12. Runā jau saprātīgi, tikai, vai kādā aptumsuma bŗīdī nenospiedīsies poga ?

Draugiem Facebook Twitter Google+