Aļona Ostapenko

Lieliskas sezonas beigas! Ostapenko otro nedēļu pēc kārtas spēlēs WTA turnīra finālā 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko sestdien Luksemburgas WTA “International” turnīra pusfinālā izcīnīja uzvaru, otro nedēļu pēc kārtas sasniedzot WTA turnīra finālu.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Ja līdz šim sezona Aļonai bija neizdevusies, tad tās beigas ir lieliskas. Tas sakritis ar savulaik titulētās Marionas Bartoli piesaistīšanu treneru korpusam. Pagaidām šī sadarbība bijusi ļoti auglīga.

Ostapenko, kura šonedēļ ir pasaules 63.rakete, pusfinālā ar 3-6, 6-3, 6-2 pārspēja Annu Bļinkovu no Krievijas, kura ir planētas 66.rakete. Bļinkova līdz šim mačam trīs aizvadītajās turnīra spēlēs bija zaudējusi vien astoņos geimos, taču tas viņai nelīdzēja tikt finālā.

Mačs iesākās Bļinkovas zīmē, kura panāca 3-0, otrajā geimā izmantojot trešo breikbumbu. Turpinājumā servētājas tika pie punktiem un Ostapenko zaudēja ar 3-6.

Otrajā setā izšķirošais bija ceturtais geims, kurā Ostapenko pretinieces servē Bļinkovu atstāja uz nulles, panākot 3-1, pēc tam droši noturot savu servi un panākot izlīdzinājumu mačā.

Savukārt izšķirošajā setā Latvijas tenisiste jau kontrolēja cīņas gaitu, vēl divas reizes laužot pretinieces servi (pirmajā un piektajā geimā), pašai breika iespējas nedodot, svinot panākumu visā spēlē ar 3-6, 6-3, 6-2.

Par fināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 180 WTA vienspēļu ranga punktus.

Finālā šī mača uzvarētāja tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu (WTA 26.) vai Kazahstānas tenisisti Jeļenu Ribakinu (WTA 43.).

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja 17 gadus veco amerikānieti Ketrīnu Maknelliju, otrajā kārtā ar rezultātu 4-6, 6-2, 6-2 pārspēja turnīra pirmo raketi Elīzi Mertensu no Beļģijas, bet ceturtdaļfinālā guva virsroku 6-1, 6-1 pār ranga trešā simta tenisisti Antoniju Lotneri no Vācijas.

Tikmēr Bļinkova pirmajā kārtā ar 6-4, 6-0 pārspēja pagājušajā svētdienā Lincā triumfējušo amerikānieti Koko Gofu (uzvarēja Ostapenko), otrajā kārtā ar 6-0, 6-1 sagrāva vācieti Tatjanu Mariju, bet ceturtdaļfinālā ar 6-3, 1-0 uzvarēja tautieti Margaritu Gasparjanu, kura otrajā setā izstājās.