×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Kas partijām Briseles vezumā? Apskats par piedāvājumu EP vēlēšanām (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc mēneša – 24. maijā – notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Uz astoņām deputātu vietām no Latvijas kandidēs 170 cilvēki no 14 partiju sarakstiem. “Latvijas Avīze” piedāvā apskatu par partiju piedāvājumu šīm vēlēšanām – kandidātu sarakstus (lai neierobežotu vēlētāju izvēli, kandidāti te sarindoti nevis partiju noteiktajā secībā, bet alfabēta kārtībā; pirms vārda norādīts kandidāta kārtas numurs sarakstā; katram kandidātam norādām dzimšanas gadu un nodarbošanos), ieskatu programmās, kā arī “LA” komentētāju vērtējumus.

Partiju piedāvājums Eiropas Parlamenta vēlēšanām

FAKTI

Kandidātu saraksti un vēlēšanas

* Eiropas Parlamenta vēlēšanām reģistrēti 14 saraksti, kuros kopā pieteikti 170 deputātu kandidāti.

* Partijas un partiju apvienības EP kandidātu sarakstā varēja iekļaut līdz 16 deputātu kandidātiem. Piesakot kandidātu sarakstu vēlēšanām, Centrālās vēlēšanu komisijas depozīta kontā bija jaiemaksā 1400 eiro drošības nauda. Drošības nauda tiks atmaksāta, ja no kandidātu saraksta EP tiks ievēlēts vismaz viens deputāts.

* No Latvijas Eiropas Parlamentā pašreiz ir deviņi deputāti, bet nākamajās vēlēšanās no Latvijas tiks ievēlēti astoņi deputāti, kuri Eiropas politiskā kursa noteikšanā piedalīsies līdz 2019. gadam. Jaunievēlētie EP deputāti sāks darbu jūlijā.

* Deputātu vietu sadalē nepiedalās tie kandidātu saraksti, kuri saņēmuši mazāk par pieciem procentiem no balsu kopskaita.

Pēc Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un ES oficiālās mājaslapas informācijas

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kapec tad nav tie kandidatu saraksti?

  2. Tā arī nesapratu Atbildēt

    Kas tad partijām ir tajā Briseles vezumā (skat.virsrakstru)? Kuri un ko tie piedāvā?

Draugiem Facebook Twitter Google+