×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Gads pēc traģēdijas. Kas paveikts un kas vēl ne? (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

1. 2014. gada 3. jūlijā Saeimā pieņemts un no 1. oktobra ir spēkā jaunais Būvniecības likums.

2. Saistībā ar Būvniecības likumu no 19 Ministru kabineta noteikumiem un 29 Latvijas būvnormatīviem apstiprināti 16.

3. Ministru kabinetā apstiprinātā būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtība, kas ir spēkā no 1. oktobra, joprojām neparedz izveidot starptautiski atzītu būvmateriālu kvalitātes pārbaudes laboratoriju, tāpat neparedz pienākumu pārbaudīt būvmateriālu kvalitāti.

4. No 2015. gada 1. oktobra darbosies vienota Būvniecības informācijas sistēma. Tādējādi iedzīvotājiem būs iespējams pārbaudīt, vai ir izsniegta atļauja konkrētai būvniecībai, kādas personas iesaistītas būvniecībā un kādas pārbaudes veiktas būvobjektā.

5. Būvniecības likumā noteikts pienākums pašvaldībām rīkot būvniecības ieceres publisko apspriešanu, iekams būvniekam izdota būvatļauja. Vēl nav pieņemta Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība.

6. Valsts kanceleja un Ekonomikas ministrija izveidojušas īpašu sadaļu mājas lapā, kur iedzīvotāji var ziņot par pārkāpumiem būvniecībā.

7. Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likumprojektā, kas izsludināts 2014. gada 10. jūlija valsts sekretāru sanāksmē, noteikts, ka ēkas īpašnieks ir atbildīgs un nodrošina cilvēku agrīno brīdināšanu un informēšanu par rīcību, kā arī evakuēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
    Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+