×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Kas perinās karavīru galvās. Karavīrs atstādināts par prokrievisku nostāju Ukrainas jautājumā (34)

vebs_5
Uzziņa

Karavīra zvērests

Katrs karavīrs, uzsākot aktīvo dienestu, dod šādu zvērestu: "Es, Latvijas karavīrs, apzinoties atbildību savas tautas un likuma priekšā, apsolos un zvēru būt uzticīgs Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību, pēc labākās sirdsapziņas veikt man uzticētos karavīra pienākumus, bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu priekšnieku pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem."

Pagājušonedēļ virtuālajā telpā atkal izcēlās partijas “Par dzimto valodu” līderi Ilarions Girss un Jevgēnijs Osipovs, šoreiz izgāžot savu žulti pret Ukrainas armijas karavīriem, kuri ārstējušies Latvijā. “Diemžēl par vēlu uzzināju. Nākamo banderiešu un bērnu slepkavu partiju nerekomendēju ārstēt Liepājā. Viņu veselībai par labu tas noteikti nenāks,” sociālajā tīklā “Facebook” rakstījis Osipovs.

“Par ukronacistu ierašanos Liepājā kļuva zināms tikai pēc tam, kad viņi šo pilsētu pameta. Šī ir viena no tām ziņām, kas norāda, ka maksāt nodokļus Latvijā nozīmē atbalstīt terorismu. Latvijas krievi, vai jūs esat apmierināti ar to, ka no saviem nodokļiem savās mājās apmaksājāt ukronacistu ārstniecību un atpūtu?” viņam piebalsoja Girss. Latvijas Drošības policija šajos izteikumos nozieguma sastāvu nav saskatījusi.

Osipova, Girsa un tamlīdzīgu provokatoru virtuālās izdarības reti kuram ir pārsteigums. Taču “LA” redakcijā esam saņēmuši biedējošus signālus, ka līdzīgi viedokļi var ieperināties arī to cilvēku prātos, par kuru politisko nostāju un valstisko lojalitāti nevajadzētu būt ne mazāko šaubu, proti, Latvijas armijas karavīru galvās.

Latvijas karavīrs lamā NATO un ukraiņus

“Latvijas Avīzes” rīcībā nonākusi neoficiāla informācija par kādu nu jau bijušo NBS karavīru Dmitriju (vārds mainīts), kurš decembrī tika atstādināts no dienesta armijā. Oficiālajos papīros gan rakstīts, ka viņš no dienesta ir aizgājis pēc paša vēlēšanās saistībā ar ģimenes un finanšu apstākļiem. Taču faktiski karavīrs tika atstādināts pēc dienesta biedru sūdzībām par viņa prokrievisko nostāju Ukrainas jautājumā un apšaubāmo lojalitāti. Savus prokrieviskos uzskatus Dmitrijs neslēpjoties paudis internetā. Piemēram, sociālajā tīklā “facebook” pie raksta par to, ka Austrumukrainas teroristi pieķēdējuši pie staba un ļāvuši garāmgājējiem sist un pazemot kādu Ukrainas vienotību atbalstījušo sievieti, Dmitrijs paudis šādu viedokli (saglabāta oriģinālā rakstība): “Pareiz izdarija! Vispar vajadzeja nosoist, tapat kaa kievas valdiba dod saviem suniem paveles atklat uguni pa pilsetam..” Ar līdzīgiem komentāriem viņš izcēlies arī pie citiem rakstiem, piemēram, apgalvojot, ka Latvija un citas NATO valstis esot “ASV impērijas lelles”.

Dmitrija dienesta biedri par šiem ierakstiem bijuši satraukti un ne bez iemesla – ja Latvijā sāktu darboties līdzīgi “prokrieviskie dumpinieki”, tad uz šādu vienības biedru paļauties nevarētu. Aizvadītā gada decembrī Dmitrijs dienestu armijā pametis.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis mierina, ka notikušais esot bijis tikai izņēmums, kas nekādā gadījumā neatspoguļo visu bruņoto spēku karavīru un zemessargu ģeopolitisko notikumu izpratni. “Šis konkrētais gadījums, par kuru, protams, esmu informēts, pat pierāda tieši pretējo, proti, karavīri ļoti labi izprot ģeopolitiskos notikumus un sadarbībā ar komandieriem spēj identificēt dienesta biedrus, kuri kaut kādu iemeslu dēļ ir mainījuši savus uzskatus. Arī šis karavīrs ir sapratis, ka viņa uzskati neatbilst tiem uzskatiem, kādiem jābūt ne tikai karavīram, bet arī ikvienam Latvijas pilsonim, tāpēc no dienesta ir aizgājis pēc paša vēlēšanās,” teica ministrs, piebilstot, ka situācija Latvijas bruņotajos spēkos tiekot pastāvīgi uzraudzīta.

Tomēr ne Vējonis, ne kāda cita amatpersona nevar pateikt, cik Dmitrija domubiedru joprojām dien mūsu bruņotajos spēkos. Kāda pieredzējusi Latvijas militārpersona, kas vēlējās palikt anonīma, man sarunā atzina: “Diemžēl viņš Latvijas armijā nebija vienīgais cilvēks ar šādiem uzskatiem. Vienkārši citi ir gudrāki un savu nostāju patur pie sevis. Tādēļ pierādīt viņu nelojalitāti ir ļoti grūti. It kā varētu šķist – 
ja reiz viņi klusē, tad jau nav bīstami. Bet ja nu notiek krīzes situācija un pārāk vēlu uzzinām, ka šis biedrs nav uzticams?…” Savas bažas pieredzējušais armijnieks apstiprina ar konkrētiem piemēriem, parādot, ko sociālajos tīklos raksta citi bijušie NBS karavīri, kuri nu jau atvaļinājušies, strādā apsardzē un tamlīdzīgās jomās. Savos interneta komentāros viņi īpaši neatpaliek no Girsa un Osipova. “Dienesta laikā šādu prokrievisku noskaņojumu viņi neizrādīja. Labi vien ir, ka nu viņi ir tālu prom no armijas!” vērtē “LA” avots. Taču apšaubāma lojalitāte kopā ar militāru apmācību ir bīstams kokteilis, tādēļ par šiem gadījumiem informējām Drošības policiju, lūdzot izvērtēt – vai, paši negribēdami, neesam savā armijā sagatavojuši prokrieviskus dumpiniekus?

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Tas viss izklausas ka bernu speles nevis valsts aizstavesana. Ja Latvijas valdiba censtos mainit vinu domas ta vieta lai neitralizetu vai apslapetu tos kas izsaka savas domas tad viss butu savadak. Es uzskatu ka katram ir savs politiskais viedoklis un tas ir jaciena.

 2. Zvirbuļkungs- Latvijas karavīram ir jāisztāv Latvijas Valsts un Latvijas tauta, kā arī jāizprot un jāsekmē suverēnas un neatkarīgas Latvijas Valsts necionālās drošības intereses, kuras ir prioritāras pār politpārdales grupu un sabiedroto interesēm. Tikai tad ir pamats uzskatīt, ka Latvijā ir Latvijas Armija. Un armiju, kā arī Aizsardzības ministriju jāvada bezpolitiskam profesionālim. Ja tā nav- tad parādās …visu bruņoto spēku karavīru un zemessargu ģeopolitisko notikumu izpratne. …Izpratne? Ir pārliecība, ideāli, drosme un gods. Ja nu Zvrbuļkungs neizprot, kas tie tādi, tad neko…

 3. Izlasīju 1. sadaļu. Nepatīk, ka dalat šādi rakstus.

  Nu neticu, ka tik labi var Vējonis zināt, ka tas ir izņēmums. Neticu, ka tas tiek nopietni uzraudzīts!

  Ja jau tas būtu nopietni uzraudzīts, šādu gadījumu nebūtu. Tāpat jāņem vērā, ka var būt arī slēpti nelojāli NBS vai zemessardzes biedri.

  Veiksmi turpmāk ar šo strādāt!!

 4. Tie kas izloksnee runaa, lai uz paklaaja staajas 100% . Pamatvaloda katram VAIRAAK, nekaa mazaak ,noraada piederiibu. Un lai nesauc to par diskriminaaciju ,tas maigi vel. Paskatieties Doneckas video kur Ukrainas karaguustekni nabagi savaa zemee un kas ir tie uzvarosie ”varoni”ir.Mums maskackaa taadas sejas visur

 5. Hea on, et temast lahti saite.

 6. Nevajaga jaukt politisko varu ar Latvijas valsti.tie ir divi dazadi jedzieni.

 7. Hm, vai tirisana notiek ari no otras puses,tos kas taisas kart vatnikus,saut nepilsonus un draudzejas ar ekstremiskam grupam?

 8. ja, tu pat neesi krievs, bet saproti krieviski un ieslēdz krievu tv ziņu un pēc tam pievienoto sarunu šovu, tu tieci nozombēts, un nevajag te muldēt, ka kāds te ko filtrē. Šis tv krievu propogandisms darbojas tāpat kā reklāma, kuru parādot un nozombējot potenciālo pirceju, veikalos strauji palielinās pārdoto preču daudzums. Savāda tā situācija, kad tu redzi, kā tiek grauta tavas valsts drošība, bet neviens, tur augšā, neko nedara, tik vien pasaka – jā, bet nevajag uzķerties, vajaga filtrēt……tā mēs dafiltrēsimies kā 1940 gadā.

 9. Ar armiju vēl nav tik traki, bet, lūk, kas notiek Latvijas krievvalodīgajās apsardzes firmās? Cik no tām būtībā jau ir potenciāli “zaļie cilvēciņi”? Vai tās kāds kontrolē?

 10. Graubes kungs, KUR JŪS DZĪVOJAT?????????? Viņi VISI nāk no savām ģimenēm, kur tiek audzināti un kur no mazotnes dzird vecāku un viņu draugu sarunas… Tā drausmīgā pretlatviskā propoganda masu saziņas līdzekļos ir prātam neaptverama un nu jau būs 25 gadi, kopš brīvi pieejama jebkurai ausij… Ko redzam realitātē – VISATĻAUTĪBU… it īpaši attiecibā uz pretvalstisku izrunāšanos un darbošanos… Bet pamēģini aizstāvēt , kaut vai dažas dienas atpakaļ notikušā mītiņa pie Krievijas vēstniecības, dalībniekus!? Redzējām, KAS NOTIKA… Par ko BRĪNĀMIES???????????? VISS CILVĒKA PRĀTĀ SĀKAS AR ĢIMENI!!!!!!!!!

  • necenties sev pasakas iestāstit Atbildēt

   vienkārši ir cilvēki kas nepakļaujas propogandas meliem domā ar savu galvu un atceras senākus notikumus nekā tik pagāšnedeļ kas notika.
   kādi bija ukrainas konflikta sākuma cēloņi? tu vel atceries? amiši gribeja turpināt tuvo austrumu reģionā ” nest demokrātiju” gan revolucijas taisot gan vienkārši iekarojot valstis, kremlis neļāva sīrijas gadijumā pat gandriz vai izcēlās sadursme, amiši atkāpās krievu vidusjures flotes priekšā. un izdomāja ka atņemot krimas karabāzes kremlim, vidusjūras flote vājināsies un vares pārņemt savā ziņā visu. tā radās slavenais maidans ko paši amiši izpļāpājās ka finansejuši, bija musu medijos rakstits, nav nekāds kremļa izdomājums. ukrainas prezidents pat pakļāvās rietumu spiedienam unneizdenāja maidanu, kaut jebkurā rietumvalstī paši demokrātijas neseji otrā dienā ar stekiem gāzi un ūdensmetejiem likvidētu tādu tautas brīvibu. brauca uz maidanu gan es augstie komisāri, gan asv kongresmeņi, pat cip augstās amatpersonas pilnigi atklāti, cik vel tur fonā nedarbojās. taču naudu aizdot ukrainai rietumi atteicās, tāpec prezidensts sadarbibas līgumu ar viņiem nenoslēdza un pagriezās pret krieviju kas naudu aizdeva. tas draudeja izjaukt visus plānus un notika bruņota varas pārņemšana kijevā. pēc butibas tas bija valsts apvērsums, ko likumigu centās padarit ar radas balsojumu, tik viena nelaime, rada jau balsoja zem automātu stobriem, skatit jotubā balsojuma video.
   jā tad s;ak;as krima un viss pārejais, bet tas jau salidzinot bija likumibas kalngali. plāns gūt kundzibu vidsjūrā izgāzās un par amišu ambicijām maksā ukrainas tauta. nav slikti karot ar svešām rokām vai ne?

   • Tu ,** ?! Normāli latvieši taviem meliem netic , jo viņi labi atceras , ka krievu politika ir dibināta uz meliem un terora .

    • re kā nepiekrit tavai " taisnibai" Atbildēt

     tā ir kremļa tolis:) neveicas tev esmu latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas, pilsonis protams un krieviski nemaz neprotu lai varetu būt kremļa ziņu/propogandas ietekmēts.
     tik vienkārši lasu visas ziņa ne tik tās kas patīk un domāju ar savu galvu nevis kā propoganda liek. ak un jā atceros ari pirms gada notikušo nevis tik vakar

    • Liepinjs looti sekli domaa! Vainu pats vispaar neko nevar,tikai skataas tv muti paveeris 😀

   • tiesi desmitniekaa!!! Pilniigi gribas roku paspiest..:)) we can team up man!!

 11. gIRS, ESAT SAJAUCIS SAUKĻUS LATVIJAS KRIEVIEM, BIJA JĀBŪT – LATVIJAS KRIEVI, KRĀMĒJIET ČEMODĀNUS UN DODATIES UZ SAVU ROĢINU !!! LATVIJA IR LATVIEŠU ZEME, UN TĀ IR JĀCIENA !!!

 12. ukri brivpratigi dodaties armija versaties pret slepkavu porosenko ja esat savas tautas varoni pieradiet to visai taurai….

 13. Joprojām par maz. Simptomi pārāk satraucoši. Valsts uzskatāmi parāda savu nevarību, gadiem ilgi netiekot galā ar visiem osipoviem, girsiem, lindermaņiem u.c., atsaucoties uz demokrātiju, bet viņu mums atklāti un nekaunīgi uzspļauj.

 14. Tas karaviirs sevii ir akumu;leejis tik daudz naida, ka aptumshojies ir vinja praats! Izklausaas peec jukusha, ja noveel nosist sievieti. Tas izklausas peec praataa sajukusha cilveeka.

 15. latvietis parastais Atbildēt

  musu valstī jau domāt citādi kā liek valdošā kliķe nozimē but valsts noziedzniekam. dikti jau atgādina vāciju 30 gadu sākumā kad fīrers pie varas rāvās. vai čekas laikus kad tik partijas domas domāt driksteja…. laiki mainās bet cilveku tikumi nemaz

 16. Latvijas Drošības policija šajos izteikumos nozieguma sastāvu nav saskatījusi. Pie mums jau ir vārda brīvība. Ja to izsaka, viņu puse. Kā pierāda notikušais ukraiņu pikets pie Krievijas vēstniecības, pret Krievijas politiku vērstajiem īpašu brīvību nedod.

 17. Sēž uz osipova galveles ilarions girss
  Un baigi dirššššš
  Un nebeidz tirst
  🙂
  Šitie bezdzimtenes rašistikie putlera pajoļi varētu brukt pēc savas lodes uz kādu Lugandõniju un tur arī palikt , pāris pēdu dziļumā….

 18. Lai tie nezinošie komandieri, kareivji sāk lasīt paši savu sargs.lv, kur par Ukrainas okupāciju ziņas ir gandrīz vai katru dienu.

 19. Latvijas politiskai varai tic ap 5%-6% aptaujāto pilsoņu.Lai šis % būtu nemainīgs un stabils par to nenogurstoši rūpējas politikāņi no t.s.politiskām partijām,kuru darbības vai bezdarbības rezultāts ir traģikomēdijas KNAB -ā, vilcienu iepirkumu izgāšana, zelta tiltu būvēšana,privātbaņkieru glābšana u.t.t.Uz šāda realitātes fona lasīt lekcijas par patriotismu karavīriem ir bezjēdzīgi.
  Ar ģimām ir pilnas apsardzes firmas ,kuru skaits nabadzīgā Latvijā esot ap 400,faktiski tas ir bruņots kontingnts ar no oficiālās varas atšķirīgu motivāciju.

 20. Notikumi rāda ka līdzīa situācija ir arīValsts policijā un citās struktūrās.

  • kas līdzīgs? Mo 5000 karavīriem viens izrādījies ar prokrievisku noskaņojumu šī konflikta jautājumā, bet, piedod, tas vēl nenozīmē, ka viņš ir nelojāls valstij! Tādā gadījumā nelojāli ir arī visi tie, kuriem nepatīk Asv politika utt. Stulbs raksts ne par ko, bet tas avots ir Kremļa rašistu ieliktenis!

 21. Latvijas Armijaa vel daudz maz normala situacija,bet kas “perinas” ,piemeram,daudzu citu,it ipasi,cittautiesu un ne tikai galvas?Latvijas mediju telpaa Kremlja propaganda kaa” niere taukos”,iestades kuram butu tas jauzrauga-infantilas,par”patriotismu”,par lojalitati valstij runa tikai retais varas viirs vai politikis,salidzinot ar Lietuvu vai Igauniju esam gluzi vai Kremlja advokats,Ukrainas viedokli tik vien protam kaa atreferet no starptautiskiem medijiem.Ar neatkarigo Krievijas opozicionaru viedokli iepazistinam ar tikai” svetku dienas”,bet Latvijas krievu mediji vispar izskatas pilniba “pod kavpakom kremlja”.SC nekadigi nespej nosodit Krievijas agresiju un turpina sadarboties ar kremlja valdoso partiju,Valsts policijaa (drosi ,ka Rigas,Daugavpils pasvaldibu policijas ar) pilns ar sitadiem rakstaa aprakstitiem kadriem.Kuraa ES valsti ir vel tik liels valstij nelojalo skaits?Nevienaa!Jaklape ciet taa”kremlja agitacija”-RTR,ORT u.c kanalu zinju un politisko raidijumu vietaa radit euronews,vai krievu opozicionarus vel labak,SABam un DP jaiztira visas varas strukturas no “aizdomigajiem”,jaizpeta velreiz visas”naudas plusmas”-kam un par ko,ja negribam jaunu”Rigas omon” ar tadu Girsu,Osipovu,Beno Ajesu un T.Zdanoku kaa “poljitruku”tajaa:)).

 22. bet lietiņa jau tā, ka iekarotāju pēcnācēji jau nav iekaroto pēcnācēji un viņu ir arī daudz par daudz, lai tie atteiktos no sava impēriskā mērķa un kļūtu par… “laicīgi zaudētas teritorijas” patriotiem.
  Un ir jābūt lielam jefiņam vai divkosim, lai to nesaprastu.

Draugiem Facebook Twitter Google+