×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kas pie “Kremļa autobusa” stūres (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Staļins vadīja autobusu ar nosaukumu “PSRS”. Viņa uzdevums bija, lai vispasaules katastrofā – Otrajā pasaules karā – aizietu bojā iespējami mazāk padomju pilsoņu. Un neizpildīt savu pienākumu pret [padomju] tautu tikai tāpēc, ka Baltijas limitrofu valdības nevēlējās “okupāciju”, tas būtu patiešām amorāli. Ja 10 miljonu padomju pilsoņu glābšanai būtu jāiznīcina miljons baltiešu – to vajadzēja darīt bez mazākās svārstīšanās. Citādi rīkoties būtu nodevība… Dažādi klaigātāji aizrunājušies tiktāl, ka sākuši stāstīt, it kā tas, ka viena suverēna valsts okupē otru suverēnu valsti ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām, ka tas ir noziedzīgi. Nieki!”

Tas, ko lasījāt, ir izvilkums no vairāk nekā 600 lappušu biezas Maskavā nupat, 2014. gadā, izdotas grāmatas, kuras autors ir kāds Aleksejs Kungurovs. Līdzās šim “produktam” Rīgas krievu grāmatu veikalā iekrita acīs pret Ukrainu un ukraiņiem naidīgu publikāciju pieplūdums. Tas pats jāsaka par Baltijas valstīm “veltītiem” izdomājumu savārstījumiem. Kungurova produkta īpatnība ir tā, ka šis autors pie reizes nolamājis arī Lavrova vadīto Krievijas Ārlietu ministriju par to, ka ministrijas paziņojumi par Latviju atgādinot bezzobainu šuneļa riešanu. Vajadzētu kost?

Pēc tam, kad Krievijas prezidents Putins atkal pievienoja Krimu Krievijai, bet latviešiem radās pamatots satraukums par Latvijas valsts drošību, vietējai prokrieviskajai videi (gan pilsoņiem, gan nepilsoņiem) radušās zināmas grūtības. It kā būtu jāpozicionējas kā par Krievijas politiku, it kā – par latviešiem. T. Ždanoka, kas pat tika ar 23 828 balsīm ievēlēta Eiroparlamentā, paskaidroja drīzāk savējiem (ne Latvijai), ka nē, nevar patlaban Latvijā rīkoties tāpat kā Ukrainā, jo latvieši te Krieviju nevēlas redzēt. Citādi runātāji no krievu aprindām teic, ka varot taču nokārtot lietas bez “Putina starpniecības”, un liek manīt, ka paši būtu gatavi starpnieki, attiecīgi organizējoties. Tas būtu derīgs nodoms, ja īstenotos no pareizā gala. Proti, izpaustos nevis ar kārtējo prasību izvirzīšanu un līniju vilkšanu, pieprasījumiem pēc “dažādām” vēsturēm un īpašām tiesībām, valsts iekārtas revidēšanu. Tiem darbiniekiem, krieviem, latviešiem, kas vēlas patiešām bez izlikšanās darboties pie iedzīvotāju savstarpējas uzticības atjaunošanas jeb nodibināšanas, nevarēs apiet okupācijas faktu un tā sekas. Tā tas ir.

Tāpēc nevaram būt vienaldzīgi (īpaši politiķi) un nolaidīgi, kad sabiedrības apziņu saindē politiski toksiski produkti, kurus importē Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Старый анекдот.
  В колхоз приехал лектор с лекцией о вреде религии.
  В конце попросил-кому что неясно-задавать вопросы.
  Встал древний дед:А вот скажи,мил человек,почему корова какает лепешкой,а коза-шариками?
  Лектор ответил-не знаю
  -вот видишь-ты в говне не разбираешься,а о Боге пытаешься рассуждать:(

 2. Putina Krievija turpina cariskās Krievijas politiku, „kurai kalpoja milzīgais piespiedu aparāts, slepenie dienesti un ideoloģija – impērisms, monarhisms, pareizticīgums un nacionālais mesiānisms”. Arī boļševiku Krievijas galvenie instrumenti – divu dažādu standartu izmantošana, netiek aizmirsti, kur „Vienas programmas un lozungi tika paredzēti darbībām valsts iekšienē… Pavisam citi lozungi, principi, programmas un mērķi tika sludināti, runājot ar valstu valdībām, starptautiskajām organizācijām, ietekmīgiem Rietumu cilvēkiem, demokrātisko pasauli”. Jau toreiz visu plānoja Maskavā, un šodien nekas jau nav mainījies. Krievija uzvedas nevis kā sadarbības partneris, bet gan kā pretinieks. Mērķis – neatkarīgo valstu un to teritoriju kolonizācija. Šos mērķus it kā nosaka t.s. „krievu pasaules” uzturēšanas vārdā nekas cits, kā Kremlis. Šīs idejas vārdā tiek uzturēta Piedņestras pašpasludinātā republika. Arī Doņeckas tautas republika ir kārtīga izkārtne nemiera uzturēšanai reģionā. Kāpēc Putina Krievija neiestājas par kara pārtraukšanu un neaicina savus tautiešus nolikt ieročus? Neaizmirsīsim, ka jau cariskās Krievijas patvalža vadoņi atzina, ka Krievija tapusi uz citu valstu iekarošanas un kolonizācijas pamata. „Krievija ir izveidota ar durkļu, nevis diplomātijas palīdzību,”1903.gadā Pleve sacīja imperatora padomei, ieteikdams „mazu uzvaras vainagotu karu” kā veidu, lai politiskos nemierus nogludinātu ar patriotisku eiforiju.”

 3. Čekas atraugas (siloviki) ir pie stūres, ar punduru Pūķinu priekšgalā.

 4. Pie “autobusa” stūres ir bandīts, kurš ir izlaupījis un turpina izlaupīt savu valsti. Rezultāts ir acīmredzams. Degradēti plikadīdas un lumpeni, gatavi šaut un iznīcināt, lai tikai citi nedzīvotu labāk.

 5. … Nezinisiem … Stalins nevadija ‘ PSRS autobusu’ … vins bija paklauts ordai …un dzivoja majas aresta .. ka to pienemusi daudzi vesturnieki … !

  … Ari Putins ir par ‘mazu’, lai spetu attistit savu imperiju … to pierada notikumi Krima, un Austruukraina !

 6. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Liwlkrieviemun rusificētiem cittautiešies lāliek satingri un pat nežēlīgi saprast ka viņii dzīvo Latvijā. latviešu valsti. Ka te jāpieņem latviešu valoda un dzīves stils. Robežas nav slēģtas – mepatīk – Viduskrievija ir pustukša. Dodaties tur apgūt jaunās vecās zemes. Dodaties uz Sibiriju, kamēr tur vēl nav ķīnieši. Ar kādām tiesībām okupanti prasa savu skolu uzturēšanu. Ne reizi neprotot atvainoties par slepkavošanu, deportācijām un rusificēšanu.

 7. Deviņdesmito gadu sākumā Jeļcins Krieviju pilnībā nodeva ASV rokās,ekonomiku,valsts pārvaldi pārņēma
  ASV nozīmēti cilvēki,pat Krievijas konstitūcija rakstīja amerikāņi .Līdz 2003 gadam Krievijas valsts nesaņēma nevienu kapeiku par izvesto gāzi,naftu,utt.No armijas bija palicis 6%.Tas viss ir teātris,jo ir vajadzīgs ienaidnieka tēls.Nav slikti,ka divas slāvu tautas iznīcina viena otru un vēl no tā mēs varam gūt peļņu.

  • HM ir muļķis. Visu padomijas gazes un naftas vadu sistemu, ipaši mūžigā sasalumja zonā, uzbūvāja ar amerikāņu CATRERPILLAR mehanismiem. Tikai tie spēj izturēt ekstrēmos apstākālus. Muļķis tapēc ka lasa sovku presi, kur vieni meli. HM – parā’diet kaut vienu automobīli vai lidmašinu, kas no A līdz Z uzbūvēta ar padomju alias krievu materiāliem un izdomu. Pat izslavētajam krievu iznicinātājam MIG 29 ir Hispano Suiza dzinēji. Nav tādu! Vai esiet redzējis krievu ražotos moblios telefonus un datorus? Ķīniešu gan.

   • Jā, krievu prese melo.Bet kura tad saka patiesību?Kam pieder ziņu aģentūras no kā tiek ņemta informācija ar ko skalo mūsu smadzenes ikdienā?Mēs dzīvojam pasaulē,kur 90% ir meli.Ieprieksējā informācija ir ņemta ne no “sovku ” preses,bet no interneta avotiem angļu valodā.Fakts ir tāds,ka gan krievi,gan latviesi izmirst un pēc gadiem 50 te saimniekos ķīniesi,turki,utt…

  • nepurkšķi, "hm" Atbildēt

   9 no 10 krieviem drīzāk dzīvotu ASV.

 8. kartejais komentators par citiem.Labak pastasti ka pasu majas valdnieki nolaidusi lidz klinkitim Latviju.

  • “Līdz kliņķim” ir tavas smadzenes, padomju deģenerāt, tāpēc tev liekas, ka visiem citiem ir tāpat kā tev.

Draugiem Facebook Twitter Google+