×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Kas satrauc Amatas novada iedzīvotājus?

eglite_92

Elita Eglīte, Amatas novada domes priekšsēdētāja: “Problēmas, kas sagādā mums lielas galvassāpes, ir vairākas, bet šoreiz runāšu par divām – sabiedriskais transports un pasta pakalpojuma nodrošināšana. 


 

Es aicinu tos, kuri lemj par autobusu maršrutu tā dēvēto optimizāciju, pašiem pamēģināt, kā tas ir – doties braucienā ar trīsreizēju pārsēšanos. No viena autobusa nākamajā un tad vēl pārkāpt vilcienā, lai tiktu Rīgā. Tāda situācija izveidojusies Ogres novadā, un par to nupat lasījām “Latvijas Avīzē”. Lai šie lēmēji uz savas ādas izbauda, kā tas ir novembrī, tumsā, lietū un vējā gaidīt nākamo transporta līdzekli. Amatas novadā tik katastrofāla situācija vēl nav, bet mūs uztrauc šī attieksme pret lauku iedzīvotājiem.

Uztrauc arī tas, ka viena pēc otras visā Latvijā slēgtas pasta nodaļas. Solīja, ka turpmāk šo pakalpojumu nodrošinās benzīna uzpildes stacija, bet nepagāja ne gads un šī ideja izrādījās neveiksmīga. Tāds pasta punkts, kas tikai izsniedz un pieņem pasta sūtījumus, laukiem neder.

Saprotams, katrā pagastā nevarēs pastāvēt atsevišķa pasta nodaļa. Mūsu novadā Drabešu pagastā pasta pakalpojumi vairs nav pieejami, Amatas, kā arī Skujenes pagastā pastniece ierodas uz vienu stundu, lai pieņemtu maksājumus. Bet Nītaurē un Zaubē pasta nodaļas strādā nepilnu darba dienu: 3 – 4 stundas. Mums nav pretenziju pret konkrētiem darbiniekiem, bet pret šādu sistēmu. Vai tas ir risinājums ilgam laikam? Pasta nodaļa laukos vēsturiski bijusi institūcija, kas nodrošināja ļoti plašu pakalpojumu klāstu. Nu tie sarukuši līdz minimumam. Kas būs nākamais?”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+