×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Anda Līce: Informācijas slēpšana vairo aizdomīgumu (9)

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Krievijas pareizticīgais garīdznieks Andrejs Kurajevs

Miera laikos visa dzīvā radība aizgūtnēm nodarbojas pati ar sevi un pamazām zaudē modrību. Cik droši kļūst zvēri, dzīvodami dabas parkos, un cik samērā droši jūtas cilvēki tālu no kara darbības zonām, ja tos sargā armija un labi nostiprinātas valsts robežas! Diemžēl robežas ir ne tikai kontrabandas preču, bet arī ideoloģiju, noskaņojumu un vēlmju caurlaidīgas.

No totalitārisma pūsmām nepasargā pat demokrātija. Tieši tās vēlīgajā azotē sarosās ne viens vien totalitārisma asns. Labi iesakņota demokrātija tādus asnus sākumā neņem nopietni, jo tai nav pieredzes, kas no asniem izaug. Jaunajās demokrātijas valstīs sabiedrības pilsoniskā apziņa par spīti sūrajai vēsturiskajai pieredzei vēl ir visai nevarīga, un nav brīnums, ka šodien jau daudzi saka – mēs no padomju slepenības esam nonākuši jaunā, īpašā, demokrātijas sargāšanas vārdā piekoptā slepenībā. Runa gan nav par militārajiem jautājumiem, pretizlūkošanu un tamlīdzīgām lietām. Kaut kā dīvaini sanāk – nemitīgi skan runas par caurspīdīgumu politikā, ekonomikā un cilvēku tiesību sargāšanā, bet neskaitāmu nelikumību veicēji paliek neatklāti un netiesāti. Diemžēl viņi nesaņem arī sabiedrības nosodījumu, tas viņus iedrošina un vairo varas apziņu. Atjaunotās neatkarības gados ir uzkrājies tik biezs ierobežotas pieejamības informācijas un komercnoslēpumus sargājošo dokumentu slānis, ka tiesībsargājošo iestāžu pat visgodprātīgākie darbinieki līdz ļaunuma saknei aizrakties nemaz nespēj, un pats neatkarības jēdziens nonāk zem jautājuma. Līdz ar to valstiskuma apdraudējums nevis iet mazumā, bet pieaug.

Es biju pārsteigta, nesen izlasot ziņu, ka Latvijā aizliegts iebraukt un piedalīties diskusijā par garīgumu Krievijas pareizticīgajam garīdzniekam Andrejam Kurajevam. Varbūt esmu palaidusi garām skaidrojumu, ko pret mūsu valsti šis vīrs ir izdarījis. Manuprāt, Latvijas sabiedrībai ir tiesības zināt, kāpēc kāds valstī netiek ielaists vai no valsts izraidīts. Cik esmu šo garīdznieku klausījusies “YouTube”, noprotu, ka viņš neatbalsta to, kā pareizticīgā baznīca kalpo Kremlim, un ir noraizējies par savas tautas garīgo eroziju. Arī Latvijā taču ir jārunā par garīgumu, nevis tikai jāvaimanā par sekām, kuras rada garīguma trūkums cilvēkos. Ikviena nepaskaidrota informācijas slēpšana vairo aizdomīgumu un neuzticību vispirms tieši savas valsts pārvaldei. Tālab ik reizi, kad mūsu valsts iestādes neizskaidro savus lēmumus, mums ir tiesības jautāt: “Kas šie par asniem?”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Slēpta tiek pat jebkāda informācija par obligāto veselības apdrošināšanu citās Eiropas Savienības valstīs,tajā skaitā Lietuvā un Igaunijā.

  2. Vienas no izcilakajam teologijas smadzenem!Apbrinojami kaa cilveks spej “paredzet laukumu”.

  3. Ne viss ir zelts,kas spīd..Pats Kurajevs ir uzskaitıjis visus savus Latvijai aizskarošus izteikumus,to nav maz.Ja ņemas par ko spriest,būtu tomēr jāizslèdz paviršıba,kas ar tik vieglu roku (neskatoties uz cienījamu autoru) tiek laista tautā,rodas šaubas,ka citos izteikumos varētu bùt lìdzīgi.Pirms ierasti vainot valsti,varbūt palasìt vizmaz dažādus avotus….un toměr,skumji ,ka gandrìz visas žurnālistes gados savos rakstos it kā sacenšas negāciju tirazēšanā…….

  4. Vienmēr ir kāds, kas zina labāk, kam ko ļaut zināt un kam neļaut, un, ja kāds pajautā, tad saņem atbildi, ka likums neparedz nekādus skaidrojumus. Kāpec gan cienījamai kundzei vajadzētu zināt kādu iemeslu dēļ diakonam aizliegts iebraukt Latvijā, nedrīkst un viss

  5. Tie vairs nav asni, bet totalitārisma ziediņi. Varbūt mācītājs būs izteici pārdomas par gejiem un tas kādam varēja nepatikt.

  6. Taisnība jums ir. Turklāt tas Kurajevs ir visai gudrs vīrs un mums būtu ieguvums, ja viņš dalītos gudrībā ar mums. Protams, viņam ir diezgan saspīlētas attiecības ar Krievijas pareizticīgo lietu ministriju, patriarhiju, un varbūt kāds no mūsu klerkiem gribēja Krievijas pusi iepriecināt.

  7. Šādi kurajevi ar svētību aplaimo arī ruskij mir okupantus. Ir tāda abreviatūra ПГМ – православие головного мозга, vispār bīstama parādība.

  8. Tāda sajūta, ka Līces kundze nemaz nezina, – kur un kas sacerēja “totalitārisma asnu” audzēšanas “instrukciju”. Noder pārlasīt, lai par Kurajeva kunga aizliegumu sprediķot, nebrīnītos un paskaidrojumus neprasītu: “…..komunisti var izteikt savu teoriju vienā tēzē: privātīpašuma iznīcināšana.” Komunistiskās partijas manifests. ( Markss, K., Engelss, F.: Darbu izlase divos sējumos. 1. sēj. 8.― 39. lpp.)

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+