×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

NEPLP atbrīvošanas iemesls, iespējams, ir ZZS vēlme iebīdīt “savu cilvēku” (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants

Vienpadsmit Saeimas deputāti no gandrīz visām frakcijām, izņemot “Saskaņu” un Nacionālo apvienību, uzrakstījuši iesniegumu Saeimas prezidijam par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlaišanu.

Kā oficiālais iesnieguma iniciators tiek minēts no Latvijas Reģionu apvienības ievēlētais Artuss Kaimiņš. Taču šo iesniegumu parakstījuši arī abu valdošo Saeimas partiju “Vienotības” un ZZS līderi Solvita Āboltiņa, Kārlis Šadurskis un Augusts Brigmanis. Kā apgalvoja kāds no politiķiem, skaidrs, ka šīs personas neēdīs no Kaimiņa rokas un viņu pozīcijai ir savi argumenti.

Iesniegumā norādīti trīspadsmit iemesli, kāpēc no darba pirms pilnvaru laika beigām (2017. gads) jāatbrīvo pašreizējie NEPLP pārstāvji: Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris. Deputāti uzskata, ka šīm personām vairs nav laba reputācija, ka NEPLP ir apstiprinājis “Radio Skonto Plus” programmas valodu – 60% krievu valodā un 40% latviešu valodā –, pēc būtības pieminēto radio staciju padarot par krievu valodā raidošu staciju, un līdz ar to mazinājis Saeimas deputātu uzticību NEPLP locekļu kompetencei. Iesnieguma parakstītāji atsaukušies uz Valsts kontroles 2014. gada revīzijas ziņojumā atklātajiem pārkāpumiem NEPLP piešķirtās naudas izlietojumā. VK revīzijas ziņojumā secinātais radot pamatīgas šaubas par NEPLP locekļu kompetenci un spēju efektīvi rīkoties ar tai piešķirtajiem finanšu līdzekļiem.

Deputāti norādījuši arī uz svaigāko notikumu, kas skar Latvijas Radio piekto kanālu “Pieci.lv”. Raidījumā “Pieliec punktu!” tiekot atskaņota necenzēta leksika, kas neatbilst likuma prasībām. NEPLP neesot veicis un neveic nekādas normatīvajos aktos paredzētās darbības, lai sodītu “Pieci.lv” un novērstu turpmākus likuma pārkāpumus.

Deputāti, pamatojoties uz 13 punktiem, ko NEPLP pārkāpis, lūdz Prezidiju nodot iesniegumu atbildīgajai komisijai Saeimas lēmuma projekta sagatavošanai un virzīšanai Saeimas sēdē.

NEPLP pārstāvis Dainis Mjartāns sacīja, ka padome ir izlasījusi iesniegumu un nepiekrīt deputātu pārmetumiem. Uz visiem trīspadsmit punktiem tikšot sniegtas oficiālas atbildes. Viņš norādīja, ka padome ir pieprasījusi juridisko slēdzienu par raidījumā “Pieliec punktu!” atskaņoto un tikai pēc tam tiks lemts par Latvijas Radio valdei piemērojamo sodu. “Padome nedrīkst iejaukties Latvijas Radio darbā. Radio pats, pieaicinot ekspertus, izvērtēs raidījuma saturu, vai tur ir kādi pārkāpumi no radio pieņemtā ētikas kodeksa, un pēc tam šo vērtējumu iesniegs padomei,” sacīja Mjartāns.

Neoficiāli zināms, ka norādītajiem padomes locekļu atlaišanas iemesliem ir savas politiskās aizkulises. Kad padome tika ievēlēta, ZZS atradās opozīcijā, tāpēc tur nav neviena zemsaviešu pārstāvja. Var zīlēt tikai kafijas biezumos, vai nupat izvirzītā Dace Ķezbere būs “savs cilvēks”. D. Mjartāns balotējās Saeimas vēlēšanās Reformu partijas sarakstā un faktiski padomē iekļuva kā šīs partijas biedrs, bet partija pa šo laiku jau ir nomirusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ainārs Dimants pampst – kautkur citur

  2. Vai NA ar Aināra Dimanta “sasniegumiem” ir ļoti apmierināta?

  3. Bel rakstā vajadzēja pielikt vārdu Uģis Polis Super fm vadītājs, viņš arī grozās ap šo un gatavs gāst Pieci Lv!

  4. Beidzot ir nākuši pie prāta un likvidēs nevienam nevajadzīgo padomi!!!!
    Tukšo salmu kūlēji valstī nav nepieciešami….jo viņu devums ir mikroskopisks bet atalgojums katram redzams.
    Labi būtu ja arī pārējās atsēdētāju struktūras aizvērtu

  5. Nu lūk,tagad ir redzama jaunā valdības koalīcija.Āboltiņa nolēmusi palīst zem Lemberga. NA tiek uzmesta.Pie šāda scenārija NA jādemonstrē stiprs raksturs ,jāpaliek opozīcijā,jāturpina konsekventi nospraustais kurs.

  6. Tā padome ir pilnīgi nevajadzīga, kas bezjēdzīgi tērē tikai valsts naudu

Draugiem Facebook Twitter Google+