×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Kas šovasar iepriecinājis cilvēkus?

Līva Ieva Immure Beverīnas novadā: “Šīs vasaras spilgtākās emocijas saistītas ar 10. augustu – dienu, kad Valmieras estrādi pieskandināja “Prāta vētra”, bet Londonas olimpiskajās spēlēs uzvaras laurus plūca novadnieks Māris Štrombergs.

 

Atmiņā palikušas arī pludmales volejbola spēles Pļaviņa un Šmēdiņa izpildījumā, kā arī Eiropas futbola čempionāta pusfināls, kad sacentās Spānija pret Portugāli. To skatījos kopā ar draugiem, gūstot neaprakstāmu satraukuma un tajā pašā laikā mežonīga prieka sajūtu. Lai arī šovasar izdevās paveikt daudz no iecerētā, tomēr niecīgais saulaino dienu skaits atņēma ierasto enerģijas devu. Rudeni sagaidu ar jaunu pakāpienu izglītībā, uzsākot mācības Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības fakultātē.”

Ligija Mačuļska no Kombuļu pagasta: “Šovasar biju pilnībā norobežojusies no skolotājas darba un skolas dzīves jautājumiem, jo priekšplānā izvirzījās personīgās rūpes un problēmas, saistītas gan ar veselību, gan ar vistuvāko cilvēku aizbraukšanu. Tāpat cītīgi ņēmos ar saimniecības darbiem. Visvairāk atmiņā palikuši Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā.”

Andris Liepkalns no Rīgas: “Šī vasara dzīvē ienesa daudzas pārmaiņas. Pirmkārt, saņēmos sen plānotam solim – atteicos no labi atalgota darba transporta nozarē, lai izmēģinātu spēkus pilnīgi nezināmā jomā, proti, uzsāktu savu biznesu. Līdzšinējā darba vietā biju nostrādājis 15 gadus, gribējās izrauties no rutīnas. Ticu, ka man izdosies sevi pierādīt jaunajā nišā. Priecīgs notikums bija krustmeitiņas nākšana pasaulē.”

Juta Dombrovska no Krāslavas: “Šovasar izdevās īstenot braucienu uz Beļģiju. Ceļojumā ieguvu jaunus draugus un stiprināju saikni ar jau esošajiem. Septembrī mani sagaida mācības Francijā “Erasmus” programmas ietvaros. Manī rosās nepacietība, ceru gūt jaunu pieredzi, draugus.”

Kristīne Dzalbe no Aulejas pagasta: “Vasarā atpūtos no ikdienas steigas un skriešanas. Biju dažos koncertos, ekskursijās. Kā iespaidīgāko notikumu gribas minēt “Prāta vētras” koncertu. Tāpat izbaudīju olimpiskās spēles. Ļoti jutu līdzi Mārim Štrombergam. Kad viņš uzvarēja, es pat apraudājos.”

Matīss Zilaisgailis no Mārupes: “Man jau sen bija sapnis aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm. Līdz šim gan laika, gan līdzekļu trūkuma dēļ tas neizdevās, bet sapratu, ka Londonu nedrīkst laist garām, jo tik tuvu Latvijai spēles nebūs ilgu laiku. Lai arī tas izmaksāja krietnu summu – ieejas biļete uz noslēguma ceremoniju vien 700 latus –, to nebūt nenožēloju. Tādas emocijas nav iespējams gūt nekur citur. Pēc šīs vasaras olimpiskās pieredzes jau esmu sācis domāt par nākamajām spēlēm, kas norisināsies 2014. gadā Sočos.”

 

Uzziņa

* Šā gada vasaras vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +16 grādi, kas atbilst normai. Siltākais laiks bija jūlijā, kad tika reģistrēti 26 karstuma rekordi. Vasaras karstākā diena bija 29. jūlijs, kad gaisa temperatūra Rīgā un galvaspilsētas apkaimē, kā arī vietām Zemgalē sasniedza +34 grādus.

* Šogad Latvijā līdz šim bijušas tikai 29 dienas ar gaisa temperatūru plus 25 grādi vai vairāk, vairākums no tām – jūlijā.

* Nākamās nedēļas sākumā Latvijā no dienvidiem ieplūdīs silts gaiss un otrdien temperatūra var paaugstināties līdz pat plus 26 grādiem, liecina jaunākā “Global Forecast System” prognoze.

* Vairākumā Latvijas peldvietu ūdens temperatūra joprojām ir plus 15 līdz plus 18 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+