×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

“Kas tas par mērkaķi ekrānā?”. “Saskaņas” deputāte kaunina par runāšanu valsts valodā (101)

kaprans_6

“Saskaņas” deputāte Regīna Ločmele-Luņova kaunina kultūras ministres padomnieku, kurš intervijā krievu televīzijai “Pirmais Baltijas kanāls” uzdrošinājies runāt valsts valodā.

Šonedēļ Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, spriežot par mediju politiku reģionālo preses izdevumu kontekstā, asāka vārdu apmaiņa izvērtās starp deputāti Regīnu Ločmeli-Luņovu (“Saskaņa”) un Kultūras ministrijas pārstāvi Mārtiņu Kaprānu, iz­ejot arī ārpus apspriežamā temata. “Jums kā kultūras ministres ārštata padomniekam sabiedrības integrācijas un mediju politikas jautājumos vajadzētu vairāk piedomāt pie savas publiskās uzstāšanās un tā, kā jūsu uzvedību intervijā “PBK” uztvers krievvalodīgā auditorija,” ministrijas pārstāvim aizrādīja deputāte.

Strīda objekts, kā izrādās, ir Kaprāna intervija “Pirmā Baltijas kanāla” (“PBK”) raidījumam “Vakara intervija”. Tajā ministres padomnieks skaidro topošās mediju politikas nodaļas un pamatnostādņu nepieciešamību, par ko arī “LA” un citi Latvijas mediji pēdējā laikā daudz ziņojuši. Faktiski vienīgais, kas šo interviju raidījumā kādā veidā padara īpašu, ir ministrijas pārstāvja netipiskā izvēle pieturēties pie latviešu valodas arī saziņā ar krieviski raidošu mediju. Raidījuma vadītājs savus jautājumus uzdeva krieviski, bet intervējamais atbildēja latviski un viņa teiktais tika titrēts krieviski.

Pievienot komentāru

Komentāri (101)

 1. “Saskaņas” deputāte Regīna Ločmele-Luņova ir krievu maita.

 2. Kad vienreiz tumšā krievu tauta Latvijā iemācīsies latviski? Ārzemnieki ( vācieši, meksikāņi, brazīlieši utt ) mūsu valodu iemācās pusgada laikā, bet krievi to nevar izdarīt sešdesmit gados ! Vai mums vajadzīgi tādi iedzīvotāji ? Lai brauc uz Krieviju, tur taču cilvēkus neapspiež, tur ir leiputrija! Kāpēc gaudot apspiestībā Latvijā, ja jau te Putins viņus gaida?

 3. Tiek aizmirsts, ka Latvija jau 25 gadus nav Krievijas kolonija

 4. Deputāte sakiet luudzu kaa ar zveerestu kuru devaat kad tikaat ieveeleeta kaa ar valsts Satversmes ieveeroshanu

 5. Malacis. Ar Viņiem tikai tā vajag.

 6. … vajadzētu vairāk piedomāt pie savas publiskās uzstāšanās un tā, kā jūsu uzvedību intervijā “PBK” uztvers krievvalodīgā auditorija,” ministrijas pārstāvim aizrādīja deputāte.

  Krievvalodīgajai auditorijai jau sen bija laiks iemācīties runāt latviski. Ja jau pati Regīna Ločmele-Luņova ir iemācījusies latviešu valodu, tad arī citiem krieviem tas ir pa spēkam. Vajag tikai vēlēšanos un gribēšanu mācīties.

 7. Vai tad nelasīji, ka raidījums tika TITRĒTS KRIEVU VALODĀ? Tad ar sapratni visiem būtu jābūt normāli (piedodam tikai tev, nabadziņam, protams…) – ja Mārtiņš slikti runā krieviski, kāpēc lai viņš neatbildētu savā valodā, kurā var pateikt daudz vairāk derīgas informācijas, kuru kanāls saviem skatītājiem iztulko.

 8. > Smieklīgi. Ak tu, pasaulīt baltā! – kas par skaistu svešvārdu birumu: “krieviski runājošai audiencei, nolūks un mērķis šo krieviski runājošo audienci integrēt”. Patiesi smieklīgi (ne velti niks tāds): lieto cilvēks svešvārdu, lieto, tikai par vārda jēgu – ne mzākās nojausmas. (“auditorija” un “audience” nekad nav bijuši un nebūs sinonīmi, mans jaukais “Smieklīgi”. Turpmāk, pirms sākat rakstīt, iesakunolikt līdzās svešvārdu vārdnīcu.)

 9. Vennozīmīgi tiesu darbi

 10. Mūsu valsts deputātiem un politiķiem būtu pēdējais laiks aizdomāties,cik tālu tā viņu liberālā politika novedusi latviešu tautu un valsti!Vai tad Putina disidenta Hodorkovska paziņojot “Rīga,skaista krieviski runājoša pilsēta,nav apkaunojums,bet fakts!!!

 11. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  no Jūrmalas 21. marts, 2015 14:01 Atbildēt

  Latviešiem ar krievvalodīgiem visur un vienmēr jārunā tikai latviski, tad viņi ātrāk iemācīsies latviešu valodu

  Sāc domāt un uz priekšu mazliet?!!Priekš kam mums vajag latviski zinošus ienaidniekus-kremļa vergus-otrādi-visiem kopā jāpanāk, ka tie spiesti beigt viesoties mūsu zemē bez mūsu atļaujas!

  • un vēlāk meklēsi atkal viesstrādniekus, jo nebūs kas strādā… 😀 valdība ta nenāk pretī saviem tautiešiem, lai uzlabotu demogrāfisko stāvokli, tikai bla-bla… pirms ko raksti padomā.

 12. Luņova ir laimīgi iešļūkusi Saeimā un Maksimas traģēdijas pamata. Nebūtu traģēdijas, pēc kuras iestāj;as kā lielākā cilvēka tiesību aizstāve, joprojām sēdētu virtuvē un dzertu čaju.

 13. vai luņova atvainosies Kaprāna kungam?

 14. Latviešiem ar krievvalodīgiem visur un vienmēr jārunā tikai latviski, tad viņi ātrāk iemācīsies latviešu valodu

 15. Mārtiņš cienījams cilvēks. Lai citi no viņa mācās. Jo vairāk cilvēku ar stingru mugurkaulu, jo ātrāk atrisināsies šī divvalodības problēma.

 16. Ļoti labi un pareizi. Puika malacis. Kas tur ko runāt? Luņova lai lasās prom.

 17. Kam tas pirmais baltijas kanāls domāts – tikai naida kurināšanai. Ātrāk slēg un visus darboņus uz Sibīriju pie mīļajiem tautiešiem.

 18. Vai tas mērkaķis saprot latviski?

 19. Paldies,Mārtiņ,par stingro mugurkaulu!

 20. Latvieshu valoda ir ljoti laba valoda. Bet man riebjaas uzbaaziigaa krievu valoda. Un buutu labi, ja arii citiem shii negliitaa sveshvaloda riebtos!

 21. karteja kremlja sukataja.

 22. Normāli! Respect!
  Vienreiz pa ilgiem laikiem vismaz atradās cilvēks, kurš ar savu nostāju parādīja ka ciena savas Valsts valodu. Cik esmu dzirdējis pārējos, tad tādi līdēji krievu priekšā vien ir bijuši. Visu cieņu!

  Un Ločmelei jāatgādina, lai vēlreiz pārlasa deputāta zvēresta tekstu!

 23. Labi, ka latviski.Lai neskopojas un paņem labu tulku.
  Cilvēks var zināt vēl citas svešvalodas , bet nezināt krievu.
  Atkārtojas vecie laiki, kad tos kuri runāja latviski,bija par slinkiem lai saprastu.

 24. Izbrīnītais Toms Atbildēt

  Šis kanāls tiek raidīts tikai krievu valodā. Ideāli,ja uzaicinātais prot attiecīgo valodu. Ne velti mēs mācāmies svešvalodas. Bet nekas traks ,ja savas valsts valodā -neba nu kirgīzu valodā …
  Galu galā,viņam vajadzēja izteikties precīzi ,pareizā valodā . Gan jau sarunvalodas līmenī viņš prot arī krievu valodu.

 25. Nost pilsonību un internēt Atbildēt

  KO mēs, bļin, ievēlam??? 20. marts, 2015 19:26 Atbildēt

  Ādamsons; tagad Luņova. Vai mūsu deputāti jau gatavojas kļūt par PUTĻERVĪZIJAS zvaigznēm?

  Viņu paši sevi ievēl, bet mūsu valdošie nodevēji to pieļauj, dekolonizācijas un lustrācijas vietā

 26. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Nožēlojami gļēvuļi, kas ar Latvijā dzimušiem un dzivojošiem krieviem iztapīgi mocās, pielien tiem un vervelē kirilicā! Nesen atbaidoši bija redzēt v. dombrovski mežģot mēli izdabājot LV krievu žunaļugam

 27. Neatbildēts jautājums Atbildēt

  Ok, bet no Kaprāna puses – tā bija poza vai tomēr nepietiekamas krievu valodas zināšanas?

 28. Pilnīgi pareizi. Es, piemēram, lielāko daļu nesaprotu, ko saka krievu valodā, – tikai standarta lamuvārdus un dai sigareti un ģengi.

 29. Tā ir necieņa pret valsts valodu un Satversmi. Tādu, piedodiet, bābu vajadzētu no saeimas padzīt ar s…..koku!

  • žurnālistam nav pienākums intervēt VALSTS valodā?! Nav dzirdēts, ka Vācijā žurnālists intervētu intervējamās personas dzimtajā valodā. Absurds.

 30. … Nelegalas SX partijas biedrenei tacu it ka piemirsies fakts, ka valsts valoda, PEC PROTOKOLA, valsts oficialiem parstavjiem ir jaruna taja … !!!

  .. Ja lidz sim iztapiga nomenaklatura ir to ignorejusi, vai cerejusi uz labpratigu krievvlodigo integraciju BEZABRENE, tad jaunas paaudzes politikiem beidzot ir pietrukusi pacietiba gaidit un pagriezt otro vaigu siem agresiviem un pretvalstiski darbojosiem 5. kolonnas lidzskrejejiem … !

 31. manā skatījumā deputātei vajadzētu tirgot tirgū, nevis būt saeimā.

 32. …bidlostānas elektorāts manāmi satraucies-jāmācās latviešu valoda?

 33. KO mēs, bļin, ievēlam??? Atbildēt

  Ādamsons; tagad Luņova. Vai mūsu deputāti jau gatavojas kļūt par PUTĻERVĪZIJAS zvaigznēm?

 34. bija gaidāms,ka Ločmele agri vai vēlu izgāzīsies kā veca sēta.Nu viņa ir izgaismojusies visā savā “krāšņumā”.Stulba jau Ločmele ir,bet ne jau tik stulba,lai nesaprastu,ka integrēties kādā valstī var tikai labi pārvaldot valsts valodu.Tādēļ lai nemuld par nepareizu integrēšanu.’Mērkaķi ir tie,kuri 70 gadu laikā nav bijuši spējīgi integrēties.Nevienam nav pienākums integrēt mērkaķus.

 35. Ko jūs te visi ņematies? Paši jau pie tādas luņķes attieksmes esiet vainīgi. Cik no jums ieradās uz NA rosināto referendumu par izglītības iestāžu pāreju uz latviešu mācību valodu? Ja bijāt par slinkiem vai par stulbiem, tad tagad klusējiet. Un mūsu valsts vadītājiem nav nekādas patikas runāt latviski, jo kā tad varēs izcelties ar svešvalodu zināšanām? Un tie valodas likumi jau no sākta gala bija radīti miskastei. Te jau var sapļāpāt visu ko, bet kad jārun’qa latviski,tad visi labie nodomi vējā.

 36. Gribētos tai “deputātei”pajautāt – vai sen esi no koka norāpusies”Kā šī bāba vispār ir tikusi saeimā?
  Lūk tas ir spilgts piemērs daudzu krievalodīgo attieksmei pret valsts valodu!Tādi paši jau šo “deputāti”| arī ievēlēja Saeimā! Tādu gan vajadzētu triekt no Saeimas laukā..un ne tikai no saeimas!

 37. Paldies M.Kaprānam, ka runāja valsts valodā. Nožēlojami, ka mūsu ministri, deputāti Latvijā krievu kanālu žurnālistiem atbild lauzītā krievu valodā. Ja esi Latvijas augsta amatpersona, atrodies Latvijā un Tevi intervē Latvijā, tad proties un runā valsts valodā!

 38. Nabadzīte, savu vīru mērkaķi nevar atrast, meklē pat iekš PBK. .

 39. Luņai – čamodan, vaggzal, raisja.

 40. driizaak kauns PBK televizijai, ka uzaicina viesi un intervee taads, kas neprot .LV valodu. Kaprans malacis visu argumenteeti un labi pastaastiija …

 41. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā nevienam cittautietim, taja skaitā, krievam vispār neienaca prāta doma pieprasīt informaciju krievu valodā un demontratīvi nerunāt latviski. Šeit sabraukušie krievi ilgus gadus bija noteicēji pār pamatnāciju, bet tad, kad lomas mainījās, parādījās patiesā cilvēka daba – varaskāre un sātaniskā lepnība. Kamēr šie aizvainotie netiks vaļā no minētam lietām, nekas labs viņu dzīvē nenotiks, jo naidu un nepatiku kultivē viņi paši.

 42. Apsveicami un tā turpināt! Lielisks paraugs visiem Latvijas politiķiem un arī mums pašiem, latviešiem! Runāt valsts valodā – tā ir cieņa pret valsti un apliecinājums, ka esi tai piederīgs.

 43. KAUNS LOČMELEI! Nekam nederīgā nodevēja!

 44. Latviešiem vienmēr Atbildēt

  un visur jārunā latviski!

 45. malacis,bet to krievu luneni patriekt pie vella

 46. Respect! Visu cieņu puisim!

 47. šito krievu ampelmani vajag triekt ar mēslainu koku,atradusies te,kas noteiks,kādā valodā runāt

 48. Ļoti gudrs un cienījams cilvēks, žēl ka jārunā ar naidīgu uzskatu auditoriju, kas dzīvojot LATVIJĀ NAV SPĒJĪGI IEMĀCĪTIES VALSTS VALODU.

 49. Vai šī kremļa ieliktene Kaprānu patiešām nosauca par mērkaķi?
  Ja tā, tad tālāk vairs nav kur iet.
  Padomju laikos jau latviešiem nācās dzirdēt, ka latviešu valoda ir suņu valoda utml.

  • .. iespējams tā domā , bet skaļi neatļaujas teik, atskaņoja vien sava kremliskā, vodka, vobla, semušķi kultūru nesošo vēlētāju viedokli?

 50. Saeimā ielīda,lai palīdzētu pasargāt Ušakovu no atbildības par bojāgājušiem cilvēkiem.Izmeklētāja…..

 51. KO TĀ STULBĀ SIEVIETE ATĻAUJAS LATVIJAS VALSTĪ??? DEPUTĀTE?????!!! ZIRGI ZVIEDZ?!! NEKAUNĪGS ĒRMS NE DEPUTĀTE??! NEKAUŅA!!! PRETVALSTISKS ELEMENTS AR TĀDU RUNĀŠANU, NEVIS LATVIJAS SAEIMAS DEPUĀTE!! KAUNA NAV!!! JĀNOLIEK DEPUTĀTA MANDĀTS BEZ IERUNĀM, JA IR NAIDĪGA LATVIJAI UN VALSTS VALODU BRADĀ KĀJĀM, APSAUKĀJOT PUBLISKI VALSTS IERĒDNI!!! Ir teiciens: NO MĒRKAĶA DZIRDU”!!!

  • 1.Par šādiem izlēcieniem citiem deputātiem vajadzētu vērsties ētikas komisijā.
   Viņa ir pārkāpusi Satversmi!
   Nekaunīgi palikuši šie okupantu pēcteči.
   2. Taču no otras puses – maskas šiem Saskaņas “sociāldemokrātiem” pamazām krīt. Šie ādamsoni , luņovas, elksniņi, zariņi …parāda savu īsto būtību, varbū latvieši, kas balsoja par šo kremļa satelītu, sāks draudzēties ar galvu.

 52. Sķiet, ka sen jau vajazēja būt mirušam šim lielkrievu šovinismam Latvijā! Par šādu deputātes Ļuņevas attieksmi viņa būtu jātstādina no deputāta pilnvau pildīšānAS UZ TRIJIEM MēNEšIEM. Tā sacīt jāsaka, lai dotu viņai laiku pārdomām. Ļoti nopietnām.

 53. Kad reiz Latvija bus LAtvija,nevis krievija,lai krievi diktetu mums noteikumus……

 54. TĀDI , KAS PAKĻAUJAS LUŅOVAI MUMS IR PIETIEKAMI DAUDZ – SĀKOT NO VALSTS PREZIDENTA , PREMJERES , MINISTRIEM , MĀKSLINIEKIEM UN BEIDZOT AR KRIEVU VALODU NEMĀKOŠĀM ZEMNIECĒM !

 55. Pēc Putina domām visi krievvalodīgie Latvijas pilsoņi ir piederīgi Krievijai un viņam ir tiesības un pienākums viņus aizsargat,ka jau tas notika Krima,šāda doktorina ir pastāvīgs drauds Latvijas neatkarībai.Liekās gan ka daudzi atbildīgi cilvēki neko nav dzirdējuši par to.

 56. Un mums tagad būšot vēl viens televīzijas kanāls krievu valodā! Starp citu, par to iestājas arī godājamais Kaprāna kungs. Vai nav viela pārdomām?

 57. ļoti labi,ka tādas ločmeles,ādamsoni,potapkini u.c. “saskaņas”deputāti cītīgi grauj savas partijas jau tā slikto reputāciju.Tā L.L. varētu Centrāltirgus būdiņā tirgoties.Nekam citam taču viņa nav piemērota,kaut arī ir strādājusi televīzijā,bet ir tik prasta un stulba,ka jābrīnās.Veikli iešmauca Saeimā. Tas gan.Torgovkas tips.

 58. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Nu nebija gan labi no Kaprāna puses atteikties runāt krievu valodā! Vai tiešām viņš nesaprot, ka nav labi iet pret kungiem un nedarīt viņiem pa prātam. Mēs taču esam maa tauta, mēs tā nedrīkstam sprēgāt. Vai tad grūti tā mīļā miera labad mazliet palauzīt to mēli? Gabals taču tādēļ nenokritīs. Tie krieviņi jau tā ir nervozi palikuši šeit svešā zemē dzīvojot. Un nevajag viņiem sagadāt vēl papildus stresu. Tas ne pie kā laba nenovedīs. Viņi var sadusmoties un tad mums klāsies plāni. Labāk būt tolerantiem un pieklājīgiem – “požaluista” un “sposibo”, “prostiķe” un “izviņiķe”. Un vajag apspiest sevī to riebīgo fašizmu un nacionālizmu! Es arī vienmēr strīdos ar savu kaimiņu, kuram trūkst tās reālpolitiskās domāšanas. Bet viņš tikai maļ savu. VIņš saka: “Kājslauķus neviens neciena. Tajos vienkārši noslauka kājas.” Bet vai tad tā mūslaikos drīkst teikt?!

  • Vai jums neienāk pŗātā, ka Kaprāna paaudze un jaunāki vairs nerunā krieviski, vai arī dara to slikti, ja vien viņi nav uzauguši Rīgā vai Daugavpilī?

 59. Visu cienu Martinam Kapranam! Valsts valoda ir latviešu valoda un punkts!!

 60. Luņova un Ādamsons ar darbiem parāda partijas “Saskaņa” patieso seju.

 61. Kas ir Ļuņova?!? OMG, kādā sakarā viņa te kaut ko streso…

 62. lai tā luņova iet dēt, TV raida krievu filmas ar subtitriem latviešu valodā un tas lūk nav pieņemami, jo šeit ir Latvija, Latvijas jaunatne daudzi nemācās krieveni bet mācās civilizētās pasaules valodas, tad tā tiek diskriminēta Latvijas jaunatne un tas nevienu neuztrauc. Un tā luņova aizstāv putlera programmu pret Latviju, Latvietis runā latviešu valodā !

  • Te nu es nevaru piekrist. Tas ir labi, ka filma raida orģinālvalodā un tikai subtitri ir valsts valodā. Tādā veidā var ātrāk un vieglāk apgūt arī citas valodas. Krievija ir un būs mūsu kaimiņvalsts un krievu valodas zināšana nās tikai par labu.

 63. Pec Krievijas agresijas Ukraina EU ir mainijusies attieksme pret krievalodigajim.Varu saderet ,ka sadas deputates ,piemeram, Polija sleps,ka ir Krievijas. Runas jebkura valoda tikai ne krievu.Pats redzeju musu vatnikus Gibraltara ,megina runat tikai latviski.

 64. Man diemžēl nav informācijas par iemeslu, kāpēc viņš runāja latviski, jo skaidrojumi var būt divi – tā ir politiska poza vai arī viņš vienkārši izvēlējās valodu, kurā savas domas var formulēt veiksmīgāk. Ja tas ir otrais variants, es pat neredzu, par ko tur diskutēt, jo pieļauju, ka medijam un auditorijai prioritāte tomēr ir gūt informāciju, pat ja intervējamais nerunā krievu valodā.

  Mani izbrīna šis komentārs. Kādas vispār var būt diskusijas par to, kāpēc Latvijā kāds runā latviski?! Tāpēc ka tā ir Latvija, nevis Krievija, un valsts valoda ir latviešu, nevis krievu. Mūsu darboņu pielaizīšanās, runājot krieviski, ir NEPIEŅEMAMA un uzskatāma par vēršanos pret valsti, sistēmisku un sistemātisku valsts likumu neievērošanu. Tas ir tas regulārais ļaunums, kas tiek maskēts ar iedomāto labumu. Neviens necienīs to, kurš neciena pats sevi, un nerunāšana dzimtajā valodā, samocīta runa krieviski ir šīs pašcieņas trūkuma un verdziskuma apliecinājums.
  Visu cieņu ierēdnim, kurš ciena valsts likumus (izlasiet Valsts valodas likumu), savu valsti un savu tautu. Tieši šajā ģeopolitiskajā situācijā ir ļoti svarīgi runāt latviski, lai teksts tiek tulkots. Ja politiķis tam nav gatavs, lai sēž mājās.

 65. tādam luņām nav jāatrodas Latvijā!

 66. Tie ir impēristu mērkaķi, tā tie lido un citus apsaukā – gan jau aizlidos uz savu smaragda pilsētu

 67. Pilnīgi adekvāta ierēdņa uzvedība.Vai kundze domā,ka runājot ar Ķīnas TV vajadzētu mācēt mandarīnu valodu?

 68. Hmm kādai deputātei vajedzētu apsvērt iespēju nolikt mandātu. Tas ir nekaunīgi un necienoši aizrādīt ja cilvēks lieto valsts valodu!!!
  (citāts no Latvijas Republikas satversmes)
  Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Uzticība Latvijai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda!!!!

 69. до nизды, kā ko uztvers krievvalodīgā auditorija, tā takš skatās tikai Pu†lervīziju!

 70. Interesanti, kā saeimas ētikas komisija vērtēs deputātes nepamatoto zākāšanos.

 71. Citēju raksta autoru: “pieturēties pie latviešu valodas”.Pašam nav kauns kropļot latviešu valodu?

 72. Cerams, ka no šā brīža sāksies Mārtiņu ēra televīzijā un tādas Luņovas var braukt uz Krieviju un tur dzīvot. Ir cerības, ka arī nākošie visi Krievijas kanālos runās latviski, beidzot jāsāk sevi cienīt.

 73. Regīna Ločmele-Luņova vēl arvien dzīvo krievijas pribaltiķas guberņā.Grūti pieņemt,ka te ir Lavija .
  Un vēl arvien kultivē,lai latvieši pierāda ,ka viņi ir cilvēki un ka viņiem ir sava valsts.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lūdzu piedodiet man, latgalieši, bet šoreiz jārunā par čangaļiem. Tie ir tie, kas labprātīgi pārkrievojušies un aiz kauna par savām latviešu saknēm mirst vai nost. Vai jūs esat dzirdējuši, ka oficieris Ločmeļis runā latviski! Arī viņa meitiņa CCCP laikos latviešu valodā runāja ļoti reti un ar daudz lielāku akcentu. Valodu mazliet ir apguvusi, taču ļeņinistiskā domāšana ir palikusi. Varbūt, ka sakarā ar kremļa vājprātīgā izdarībām, pat pieaugusi. Kā ar tādu valsts politikas izpratni var strādāt par pasniedzēju augstskolā un ko tad viņa tur māca?!
   Latvijas neatkarības 25 gados visstulbākam slāvu daunim vajadzēja iemācīties vismaz saprast, ko saka latvietis. Ja tāds okupants dienā iemācītos minimums 1 (vienu) vārdu, 25 gados viņš zinātu vairāk kā 9000 vārdu. Tā sarunu valodai ir milzu bagātība un tik daudz vārdu ikdienā lieto tikai dzejnieki.
   Ko tad Ločmeļe neuztraucas, ka valsts valodā veidotos raidījumos padomju cilvēki runā krievu valodā un pat nedomā, kā tas izskatīsies latviešu auditorijas acīs?
   Uzskatu, ka Saeimas priekšsēdētājai, neatliekot šo jautājumu uz ”kaut kad”, jau šodien ir jāpieprasa oficiāls paskaidrojums no šīs ”krievu pasaules” stutētājas. Mums ar vienu Ždanoku jau ir par daudz, bet viņas bacilis turpina inficēt daudzu prātus.

 74. Nozelpjamas valsts paraugs un apliecinajums ir tas, ka Tadas Lunovas, utml kolonisti to var atlauties, nicinat so valsti un valodu bez jelkadam sekam, neieverot valodas likumu, splijumu sargat valsts valodu un palikt deputatam, ta vieta, lai vispar tiesi krievu kolonialvalodu seit aizliegtu un izskaustu gan deputatu sazina ar tautu, gan sabiedriska telpa, ka aicinaja valodas centrs, par ta neieverosanu uzliekot nopietnus sodus, lai motivetu tadus nekaunas uzvesties piedienigi, jo citi, aicinosi panemieni uz tiem neiedarbojas, tie, ka jau okupanti, kolonisti ir tik nekaunigi, ka uz visadiem aicinajumiem tiem dzili uzsplaut. Laiks tik elementaras lietas saprast. Nekadu atlaizu neliesiem un nekaunam tikai tapec, ka tie skali blauj un pieprasa ne ar ko nepamatotas privilegijas.
  Laikam jaatgadina ari to faktu sagrozijumos iesaistitajiem valdosajiem, ka tie neskaitas minoritate ne pec kadiem starptautiski pienemtiem kriterijiem, ar ka sludinasanu tie mus rupji krapj un pieprasa nevis cilvektiesibas, bet ekskluzivas iznemuma statusa tiesibas.
  Bet vai sis valsts un tautas necienitaji tadas ir pelnijusi?
  Diez vai. Tada jau drizak publiska telpa butu jaruna kaut vai angliski, jo ta ir vismaz viena no ES valodam un starptautiski pielietota, atskiriba no krievu, kura ir okupacijas sekas, kuras attiecigi orientetam partijam tik loti gribas noturet.

 75. Kā nav kauna šai krievietei!
  Šī Luņova (bijusī žurnāliste) saeimā tika pateicoties tikai Zolitūdes traģēdijai. Tagad viņa tēlo pārgudro, Parlamentārajā izmeklēšanas komisijā kopā ar pajoliņu Kaimiņu nekaunīgi uzbrūk visām uzaicinātām personām.
  Taču, ja kāds uzdrošinās pateikt, ka šajā traģēdijā vainīga bija Rīgas dome un Ušakovs, tad tikai vajag redzēt, kas notiek – sākas gandrīz vai histēriska klaigāšana.
  Šāda Luņovas muldēšana ir pretrunā ar Satversmi, kur noteikta valsts valodas aizsardzība.
  Īsta plintniece, kas nicina valsts nāciju.

 76. Interesanti gan: Latvijā, runājot latviešu valodā, Tu kļusti par mērkaķi. Cik tālu var aizrunāties deputāte? Ja kāds Latvijā dzīvojošs nesaprot latviešu valodu, tad tā ir viņa problēma.

 77. Tā turēt,Mārtiņ.!

 78. Ja es nebaidītos aizvainot mērkaķus, uzdotu Ločmelei-Luņovai tieši to pašu jautājumu, ko viņa, it kā skatītāju teiktu, pauda Ģ. Zvirbulim: niecinoša, augstprātīga attieksme pret valsts valodu nav nekas cits kā apzināta mērkaķošanās (īpaši, ja atceramies Saeimas deputāta zvēresta/solījuma tekstu).

  • Par zvērsta neturēšanu taču jāsauc uz nu vismaz ētikas komisiju. Sugas brālis degunu slaucīja karogā, dzērumā tupēja darbā(saeimā), šiem visiem nekas ,ja nepilda pienākumus, solījumus, zvērsrus

 79. Visu cienu Martinam Kapranam! Atbildēt

  Kuram nav kauns no savas valsts valodas. Latvijai ir vajadziba pec daudz sadiem Martiniem. Lai Dievs dod vinam izturibu un laimi. Paldies!

  • Visu cieņu Kapranam – Latvijā valsts valoda ir latviešu. Deputātes mērkaķošanās, cilvēka goda un cieņas aizskaršana jāizskata saeimas ētikas komisijā. Tādām luņām nav vietas deputāta krēslā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+