×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Kas te tā ož? Desmit neparastas smaržas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Dzīves laikā mūsu degunam nākas krustot ceļus ar dažnedažādiem aromātiem – riebīgiem, patīkamiem, saldiem, pavedinošiem, rūgteniem… Visādiem. Tāpēc šoreiz aplūkojam desmit neparastas tirdzniecības nolūkiem radītas smaržas.


 

Apetīti raisošais aromāts

2008. gadā ASV ātro uzkodu tirgotavu “Burger King” īpašnieki laida klajā smaržas, kuras nodēvēja par “Liesmu”. Smaržu radītāji tās neiesaka veģetāriešiem, taču burgeru mīļiem tās likšot smaržot kā uz atklātas liesmas ceptam gaļas gabalam.

 

Sekrēta burvība?

Šīs Francijas smaržu ražotāju “Etat Libre d’Orange” ASV tirgum paredzētās smaržas var iegādāties tikai Ņujorkas veikalā “Henri Bendel”. Izklausās lepni, taču tās ir smaržas, kurās apvienots cilvēka asiņu, siekalu un sviedru aromāts.

 

neptunsvsvJūras karalis

Ja ir vēlme smaržot kā senai jūras dievībai, atliek iegādāties ASV smaržu ražotāja “Pheonix Alchemy Lab” radītās smaržas. Šis uzņēmums apgalvo, ka tam izdevies atveidot precīzu jūras dievību aromātu. Smaržas nosauktas par “Cthulhu”, un tās esot “ložņājošas, slapjas un papildinātas ar jūras zāļu, okeāna augu un tumšo, dziļo ūdeņu aromātu”.

 

 

Ož pēc nāves

Līķa izdalītā smirdoņa ir viena no riebīgākajām, ar kādām nākas saskarties cilvēka degunam. Taču, par spīti tam, ir izveidotas bēru aromāta smaržas. Tās radītas, sajaucot liliju, neļķu, gladiolu, krizantēmu un sarkankoka aromātu.

 

bordelis

 

 

Bordeļa apmeklētājs

Ne visiem dzīvē izdevies paošņāt prostitūtu, tāpēc, lai to labotu, ASV pilsētā Fīniksā radītas smaržas “Bordello”, kas cilvēkam liks pieņemt kārtīgas ielasmeitas aromātu. Smaržu ražotāji apgalvo, ka šis aromāts liks iztēlei uzburt “šauru korsešu, plandošu apakšsvārku un koķetīga jucekļa radīto baudu”.

 

Smaržot pēc sevis

Smaržu ražotāji “My DNA Fragrance” (“Mans DNS aromāts”) piedāvā saviem klientiem radīt īpaši viņiem paredzētas smaržas, kuru veidošanai tiek izmantots cilvēka DNS kods. Smaržu radītāji apgalvo, ka ar tā palīdzību var tapt smaržas, kuru aromāts cilvēka smadzenēs liek aktīvāk darboties pavedinātāja spējām.

 

Dītriha dūmu mākonī

Pateicoties daudzajām pretsmēķēšanas kampaņām, cigarešu aromāts sāk kļūt par kaut ko eksotisku. Tāpēc Francijas smaržu ražotāji “Etat Libre d’Orange”, sajaucot jasmīna un dūmakaino tabakas aromātu, radījuši smaržas, kas, kā apgalvo zinātāji, jums atgādinās Marlēnu Dītrihu…

 

Degošas gumijas

Varbūt tādu nav daudz, taču ir cilvēki, kuri degošu riepu aromātu uzskata par vīrišķīgu. Smaržās sajaukts melnās tējas, meža, vaniļas, degošas riepas un ādas aromāts.

 

omarsKā omārs

Jūras veltes bieži uzskatītas par delikatesēm. Un tāds ir arī omārs. Taču ne visiem ir pa kabatai katru dienu savu vēderu aplaimot ar šādiem ēdieniem. Tā nu ASV radītas smaržas, kas vismaz degunam sniegs kādu baudu. Smaržās, kas radītas no omāra, esot jūtams jūras, saldas gaļas un sviesta aromāts.

 

Smaržot kā jaunam datoram

Teju ikviens cilvēks pazīst to patīkamo aromātu, kas apņem tikko iegādātu priekšmetu, piemēram, grāmatu, televizoru vai automašīnu. Tagad kāda Austrālijas kompānija mēģinās radīt tikko pirkta “Apple” datora aromātu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+