×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Anda Līce: Latvijai ir vajadzīgs garīgais pavasaris (13)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Dabā visu dzīvo, ja vien tas nav aizgājis ziemā bojā, pamodināt spēj pavasaris, vienīgi cilvēkam ar to vien ir par maz. Lai cik spoži spīdētu saule, ne viens vien turpina dzīvot ar nodurtu galvu un nolaistām rokām, uz sakumpušiem pleciem stiepjot dzīvi kā akmeņu maisu un ar citiem daloties vienīgi smagumā. Tā kā mums ir ne tikai fiziskais ķermenis, bet arī gars un dvēsele, dabas atmoda mūs iedvesmo īslaicīgi un ir jāmeklē vēl kāda cita gaisma.

Latvijai ir vajadzīgs garīgais pavasaris. Pietiek pārlūkot mūsu publisko telpu, lai pārliecinātos, cik milzīgi ir izlikšanās un melu uzkrājumi. Bet ir taču jābūt lietām, kas, neskatoties uz pagātnes ievainojumiem un apdraudējumiem nākotnē, tomēr iedvesmo dzīvei. Tā var būt daba, attiecības, sirds darbs, māksla, taču mūsos katrā ir vēl kaut kas, ko var saukt par dievišķā klātbūtni, dvēseli, īsto patību, kas var palikt neiepazīta pat visu mūžu. Lai saņemtu atbildi uz jautājumiem: “Kas es emu, kāpēc dzīvoju, kāds ir mans dzīves uzdevums?” – nav jābaidās atbildes meklēt gudrās grāmatās, kurās gadu tūkstošos pārbaudītas patiesības ir sakausētas ar personisko pieredzi.

Mani dzīvei iedvesmo franciskāņu mūka, garīgā skolotāja un rakstnieka Ričarda Rora grāmatas. Jāteic gan, tās manu ego neieaijā, gluži otrādi – sapurina tā, ka es jūtu, kā no manis lobās nost uzliktās maskas jeb mana neīstā patība. “Lielāko cilvēces daļu tik ļoti apbur tās neīstā (sadomātā patība), ka tā lielā mērā apšauba un noliedz savu īsto patību vai arī nekad to pat nav pazinusi, tādēļ tā dzīvo uztraukumā un nedrošībā,” grāmatā “Mūžīgais dimants” saka R. Rors.

Ja līdz malām esi pilns ar sevi, ir grūti atrast vietu mīlestībai pret saviem tuvākajiem, par tālākajiem nemaz nerunājot. Taču mīlestībai iesākumā nemaz daudz vietas nevajag, vien tik, cik iesakņoties kā labības graudam. Augot tā pati sev izbrīvē telpu. Pavasarī, lūkojoties uz jau zaļot atsākušo rudzu lauku, pat neticas, cik nezāļaina šī vieta bija agrāk. Garīgi ir jāaug nepārtraukti un visu mūžu. R. Rors saka: “Ja izaugsme turpinās, tad viņa vai viņas dažādās neīstās patības parasti mirst, kad tās apspīd lielāka gaisma.” To gaismu katrs var saukt tādā vārdā, kādu pazīst. Var arī par pavasara sauli.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. … Pilnigi piekritu … .ari latviesu ‘inteligencei’ ir pienacis laiks garigai atmodai, un ‘izaugsmei’ kopa ar pavasara jaunvesmam:

  … Bet gan cita dzives filozofijas virziena …. ne liberalkapitalisma … un ta uzurpetam globalismam !

  Vai si R. Rora (Rhor) liberalisma sludinataja, Anda, jau ir tik zombeta no si izvirtula vavulosanas, saja portala vienmer pauzot savu iemiloto modernismu, ka neatgriezeniski pierada to, ka ir pametusi savas tautas garigas dzives vertibas avotus un tas gaismas neseju pamacibas …

  … Es, personigi, katra vajadziba parliecinaties par savas dzives gaitas virzienu vai krizes bridi manas izveles gariga aspekta piemerotibu, etikas un moralitates nozime, turpinu izlietot musu sencu pieraditas dzives zinas vertibas davinatas, mums latviesiem, musu Tautas dziesmas , un parlasu Ernesta Braslina darbus … sakot ar ‘Tautai Dievam, Tevzemei’ …

  … Musu sensencu dzives zinas galvena sociala vertiba ir tas formuleta Tikumiba, kas atklata vai kodificeta musu Tautas dziesmas, par ko butu jazin latviesu inteligencei:

  ‘Usins jaja par kalninu
  Ar akmenu kumelinu.
  Tas atnesa kokiemlapas,
  Zemei zalu metelinu.’

  … Zeme (daba un dabas radibas) atdzimst, atjaunojas pavasari. SO DABAS PATIESIBU – LIKUMU vesta, musu senais un sirmais Usins ( Dieva gudribas atributa zinnesis) … nezinisu padarits tikai par Zirga dievu , ne GAISMAS NESEJU DIEVU ( Utu-Shamash derivacija … senas Mesopotamijas dieva, kurs ‘sapni’ davinaja Babilonijas valdniekam Hamurabi vina slaveno likumu kodu … kas sen jau bija ierakstiti musu sensencu sirmaja dzives zina senajas Tautas dziesmas …).

  … Ak vai, kads tur AKMENS zirdzins .. smejas pargudrie UN SVESNIEKI … ak tie naivie letini … !

  … Varda ‘ akmens ‘ izcelsmes nota, Karula, ‘ Latviesu Etimologijas Vardnica’, pierada vel Latviesu Tautas dziesmu kodifikacijas paslepto vesturisko zinu nepilnigo izpratni … un to vesturisko nozimi … !

  … Seit, varda ‘ akmenu ‘ nozimi var tikai atrast senpersiesu valodas sakne , ‘agamemnon ‘, ( ‘k[ skanas gluteracijas transformacija uz ‘g’), nozime GUDRS … pielietots PERSIESU IZCELSMES KENINU vardiem … velak ari citur …

  … Tatad, sava dzive, pavasara sakuma, lietosim Dieva mums sutita gudra vestnesa gudros padomus … pec Vina visa daba ierakstitiem noteikumiem … ne moderna cilveka atropocentriskuma nederigam un destruktivam vertibam … kuras varam tik krasi saredzet un sajust Rora personigos izdzives liberalisma postulatos … un to panaktas konsekvences …

  … Nav bijusi un nevar but, visa cilveces vesture, skaistaka, pragmatiskaka un labestibas vertibu vadita Dievdota dzives zina, ka musu pasu … latviesu inteligencei velreiz jaatmozas … cerams laicigi … saja pavasari …. citadi … !?

  • Cik pareizi un aizkustinoši vārdi, kas liek mums apstāties un dziļi pārdomāt “Kas es esmu, kāpēc dzīvoju, kāds ir mans dzīves uzdevums?
   Garīgi ir jāaug nepārtraukti un visu mūžu. R. Rors

 2. ................... Atbildēt

  kamēr visu nosaka sadalīšanas ideja, nevis katram censties nopelnīt, ieskaitot valdību, kas labs var būt?????????????????????????

 3. .................... Atbildēt

  slikti, ka jēzus netiesā noziedzniekus, tas jau ir tas rudens

 4. .................... Atbildēt

  pavasarim jāsākas skolās, bet ne jau stulbums un izdalīti diplomi var atnest pavasari

 5. Jautājumi, ko Anda Līce ir uzstādījusi, ir pareizi, un novērojums, ka atrodamies garīgā ziemā ir akurāts, tikai atbilde uz šiem jautājumiem nav pareiza. Mēs, kā tauta atrodamies šajā ziemā , jeb mirušā stāvoklī savas neticības dēļ. Esam bijuši gatavi noticēt visam, kā maldu mācībām un maldus praviešiem, tā koruptām ideoloģijām un vēl koruptākiem barvežiem, bet ne dzīvajam Dievam – Jēzum Kristum. Laiks ir klāt izvēlēties dzīvību, vai nāvi. Dievs, zinot cilvēces bezizejas stāvokli, ka grēka dēļ visi ir nolemti taisnīgai nāvei, nepameta cilvēci, bet aiz mīlestības, pazemoja Sevi, tapa par cilvēku, izcieta visus grēka kārdinājumus un nolika Savu dzīvi, kā vienīgais pieņemamais grēka upurs. Viņš, Jēzus mira par visu pasaules grēku, pats kļūdams par grēku, lai mūs padarītu par Dieva taisnību. Nāve Viņu nespēja turēt. Viņš pārvarēja un uzvarēja cilvēces lielāko ienaidnieku. Vienīgais, ko Dievs no mums prasa ir ticēt , ka Jēzus ir šis Glābējs. Ticot Viņam izejam no nāves mūžīgā dzīvībā. Jēzus ir vienīgais, kurš spējs mūs glābt – cita neviena nav un arī nebūs. Tā lūk ir atbilde mūs nākotnei. Jēzus pirmo reizi nenāca pasaulē , lai to notiesātu, bet lai tā caur Viņu tiktu glābta. Mīļais grēciniek tici un tu dzīvosi – netici un tu mirsi, un pēc tam būs tiesa, no kuras neviens neizbēgs. Laiks katram mums izvēlēties ir ļoti īss.

 6. Ja,garigais pavasaris ir vajadzigs,tikai kas to atnesis,dievturuba,usinsh,lielvardes josta,bluka vilkshana ap maju vai piladzu zarinsh pret ljaunajiem gariem,,,,,,tas ir latvju tautas gadsimtim vilktais lasta smagums,kas atspogulojas dauzas dzives sferas it sevishki garigajos jautajumos.Ir tik daudz ta saucamie “dziednieki” kas sadarbojas ar satanu,melna-balta magija,ja un notiek brinumi,,,,uz kadu mirkli,pec tam ir vel sliktak,un ja vini redz ka esi maksatspejigs,,,,.Pavasari garigo var atnest tikai Kungs Jezus,tad cilveks ieraudzis garigas vertibas Patiesibas Gaisma,kas atklaj visu realo butibu.

 7. Tā lielākā gaisma jau nav spējīga līdz mums nokļūt jo priekšā ir duļķains valdības slānis, kas visu skaidro un patieso sakuļ ar dūņām un izmet mēslainē, bet Dieva patiesība priekš mums ir vecas pasakas. Tā kā ar to garīgo pavasari vēl šogad netiksimies. Bet mīlestībai pret krieviem gan vieta atradīsies.

 8. Paldies par pavasara vārdiem!

 9. Anda Līce pati dzīvo garīgā ziemā.

 10. Mīlā Anda Līce, paldies par atgādinājumu, esmu optimiste un ticu,ka ļaudis arvien vairāk un vairāk attīrās no neīstām patībām..tas ir ilgs process, bet esticu, ka tas notiek….

 11. Padomāsim kā to zaļot sākušo rudzu lauku šajos laikos gatavu dabū. Pirms uzaršanas nezāļu lauks tiek pamatīgi apsmidzināts ar indi ,ko par raundapu sauc ,to pašu raundapu ko par ķīmisko ieroci ASV lietoja karā Vjetnamā,lai iznīcinātu koku lapotni un no gaisa saskatītu ienaidnieku.Tad lauks tiek uzarts un bagātīgi apstrādāts ar cita veida ķīmiju.Beidzot pirms ražas novākšanas,rentabilitātes vārdā, vēl reizi raundaps virsū. Vai milti no šādiem graudiem dos maizi,kas stiprinās garu un dvēseli?

Draugiem Facebook Twitter Google+