×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Kas tūrisma firmu dāvanu maisā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā idejas ceļojumiem var smelties vairākos simtos tūrisma aģentūru. Droši var teikt, ka uz mūsu planētas ir palicis pavisam maz vietu, kurās kāds latvietis nebūtu bijis, taču tūrfirmas nenogurstoši strādā, lai iespējami vairāk cilvēku varētu atpūsties mazāk zināmās vietās.

Tūroperatora “Novatours” galamērķu klāsts nākamgad papildināsies ar Tunisiju vasaras sezonā un Barselonu. “Vēl nevaram pateikt, vai tur strādās latviešu gidi, taču kā parasti nodrošināsim gidus krievu vai angļu valodā. Viens no ziemas galamērķiem joprojām paliks Ēģipte. Mēs sekojam līdzi situācijai šajā valstī, un ceļotāji var būt droši, ka viņus brīdināsim, ja radīsies kādi sarežģījumi,” teic “Novatours” pārstāve Marija Sannikova.

“Latvia Tours” pārstāve Ilze Vintere pastāstīja, ka 2014. gadā tūrfirma vairāk uzmanības veltīs ģimenēm ar bērniem, kuriem piedāvās individuālus ceļojumus uz Eiropas atrakciju parkiem un citām dažādiem vecumiem paredzētām brīvā laika pavadīšanas vietām.

Aptuveni 50 dažādu jaunu ceļojumu tūristiem sagādājusi tūrisma firma “Impro”. “Viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem nākamajā gadā būs Melanēzijas kruīzs jeb maršruts pa kapteiņa Kuka pēdām, kura laikā varēs apmeklēt Vanuatu, Jaunkaledoniju, Fidži salas un ielūkoties Austrālijā. Eksotisks solās būt arī ceļojums uz Ēģiptes tuk-snešiem – Balto tuksnesi, Sivas oāzi, Melno tuksnesi ar Kristāla kalnu un Mēness ieleju. Vienā braucienā piedāvāsim Mongoliju un Kirgizstānu, vēl būs Āfrikas valstis Alžīrija un Namībija, Ziemeļspānija (Burgasa, Leona, Alviedo, Santjago de Kampostela). Esam parūpējušies arī par aktīviem cilvēkiem, kuri varēs doties trekingā pa pasaules jumtu Pakistānā. Tas tiešām būs diezgan ekstrēms pasākums ar teltīm augstkalnu apstākļos, apmeklējot četras vairāk nekā 8000 m. v. l. augstu kalnu bāzes nometnes,” atklāj ceļojumu konsultante Anda Vīksna.

Savukārt “Relaks Tūre” aicina savā interneta mājas lapā meklēt eksotiskus ceļojumus, kuri reti parādās tūrisma tirgū. “Pilnīgi jauns virziens būs mazā Āfrikas valstiņa Džibuti, arī Etiopija, Apvienotie Arābu Emirāti. Plaši pārstāvēti būs puķu ceļojumi gan uz Keukenhofu Holandē, gan Eiropas starptautiskajām ziedu parādēm. Jaunums – nākamgad rīkosim mikroautobusu tūres (8 cilv.) uz Andalūziju, Skotiju, Itāliju un vīndaru reģionu Bordo,” stāsta tūrfirmas pārstāve Evita Grāvīte.

“Skaisto skatu aģentūra”, kas organizē ceļojumus pa Latviju, pašlaik vēl tikai veido nākamā gada piedāvājumus, ar kuriem iepazīstinās tradicionālajā tūrisma gadatirgū “Balttour” februāra sākumā. Tūrfirmas pārstāve Krista Ubarste solīja, ka starp jaunumiem būs braucieni uz Valmieras teātra izrādēm un koncertiem jaunajā Rēzeknes koncertzālē “Gors”. Lai gan Rēzekne ir tālu un koncerti notiek vakarā, ceļotāji esot ar mieru atgriezties Rīgā krietni pēc pusnakts.

Visu tūrfirmu pārstāvji apgalvo, ka sakarā ar eiro ieviešanu ceļojumu cenas necelsies. Par to ikviens var pārliecināties, izmantojot eiro kalkulatorus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+