×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Pircēju patriotisms vien nepalīdzēs. Kas var izglābt “Dzintaru” (14)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pie šāda secinājuma esam nonākuši, analizējot situāciju ap lielāko un senāko kosmētikas ražošanas uzņēmumu. “Latvijas Avīzes” kalkulācijas liecina – lai “Dzintaru” izglābtu, katram Latvijas iedzīvotājam darbspējīgā vecumā gada laikā būtu jānopērk produkcija vismaz 3,1 eiro vērtībā. Šobrīd uzņēmumam ir 3,2 miljonu eiro nodokļu parāds un ieņēmumi pēdējos gados gājuši tikai mazumā. Orientēšanās galvenokārt uz Krievijas tirgu bijis viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem. Pēdējos astoņus gadus uzņēmums strādājis tikai ar zaudējumiem – 2008. gadā tie bija mērāmi 2,36 miljonos eiro un 2012. gadā tos izdevās samazināt līdz 230 tūkstošiem eiro, bet pagājušogad zaudējumi sasniedza rekordlielu summu – 2,63 miljonus eiro. Arī Mīlētāko zīmolu topā “Dzintars” desmit gadu laikā noslīdējis par gandrīz simt vietām – no 43% uz 7%.

 

Neglābs to, ko nemīl

Lai arī “Dzintaru” glābt aicinājuši daudzi, tostarp par miljonāri dēvētā grāmatu izdevēja Vija Kilbloka, ne visi iedzīvotāji steidz pirkt “Dzintara” ražojumus. Daļa tos apņēmušies ignorēt tā iemesla dēļ, ka joprojām “Dzintara” firmas veikals atrodas Krimas Autonomajā Republikā. Tas radījis pretestību sociālajos tīklos un daudziem pat pārgājusi vēlme palīdzēt.

Pazīstamā blogere Ksenija Andrijanova raksta: “Par “palīdzēsim “Dzintaram”” lietu – nu, hei, ja tu tirgo pagātni, tu paliec pagātnē. Patērētājs nav tava māte, kas akceptēs tādu, kāds esi.” Taču jau pēc vairākām dienām viņa vēsta: “”Dzintara” veikali pilni ar pircējiem, pārdevējas raud (jā, raud) no prieka. Ja šo neizmantos kā starta punktu pārmaiņām, bojāeja pelnīta.”

Uz jautājumu par veikaliem Krimā “Dzintara” valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs atbild, ka tie tur pastāv jau gadus 40 un neesot pamata pircējiem liegt iespēju iegādāties uzņēmuma produkciju tikai tāpēc, ka kādam kaut kas nepatīk. Iespējams, ja veikalu tur nebūtu, Latvijā pārdošana tagad būtu lielāka, bet mēs nevaram katram izskaidrot situāciju, tā Gerčikovs.

 

“Neesmu sarkanais direktors”

Iepriekšējā sarunā ar “LA” viņš pagājušajā nedēļā izteica lielu pateicību cilvēkiem par atsaucību, pērkot “Dzintara” preces, jo pārdošana “Dzintara” veikalos esot pieaugusi divas līdz trīs reizes. Tas gan vairāk esot morāls atbalsts. Vienlaikus Gerčikovs norādīja, ka pār viņu gāžas netīrumu straumes un daudzi mācot, kā pareizi dzīvot un kā pārdot preces. “Padomju laikā mani sauca par kapitālisma direktoru, jo es centos dot nosacījumus tiem, kas labi strādā. Mums bija vienas no augstākajām algām Padomju Savienībā. Uzskatīju, ka tiem, kas labi strādā, ir labi jāpelna, bet tolaik tā nedrīkstēja. Savulaik izveidojām uzņēmumā kafejnīcu, sadzīves pakalpojumus, bija veikals, kur varēja dabūt deficīta preces. Tagad mani sauc par “sarkano” direktoru, bet es tāds neesmu. Sarkanos direktorus norīkoja partija, bet viņi nebija profesionāļi. Es sāku kā inženieris, tad biju ceha priekšnieks, galvenais mehāniķis un tad direktors – visus kāpņu pakāpienus esmu piedzīvojis. Kad sistēma sabruka, tieši sarkanie direktori visu izlaupīja, bet profesionāļi to nedarīja. Tagad mani pamāca, ko vajag tirgot, ko ne, bet katram uzņēmumam ir sava specifika. Mēs nekad nemelojam, mums ir savs profesionāls gods un sirdsapziņa,” saka Gerčikovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Lai saimnieks no savām iepriekšējo gadu dividentēm atpogā vajadzīgo summu. Atradies gudrelis – divdesmi gadus kāsis, bet kad ūdi, tad skrien pie valsts bimbāt villainē

 2. Patiešām, salīdzinot ar dārgo importa kosmētiku, Dzintara produkcija ir ļoti kvalitatīva. Nepiederu pie tiem, kuriem galvenais ir tara, ne saturs. Ja Dzintara produkciju, saskaņā ar sen noslēgtiem līgumiem izplata Krimā, tikai Latvijas viltus urrāpatriots par to var satraukties.

 3. Tas rungainis gan ir stulbs. Jāizmanto katra iespēja visās valstīs, kur var, nevis jātēlo baigos brendus. Produkcija laba, pieprasīta, kaut ne vienmēr var dabūt to, ko vajag. Jāpapēta pircēju pieprasījums, jo veikali, liekas šajā ziņā ir gaužām kūtri.
  Būtu gan labi, ja šefs iemācītos latviešu valodu un pierādītu, ka ir lojāls Latvijai. Tauta vēl vairāk viņu cienītu. Lai izdodas! Pieredze ir liela, nestrebj karstu, domā par cilvēkiem. Tādiem ir jāizdodas!
  Veiksmi!

 4. Nu, lūdzu, lūdzu, nesauciet Rungaini par ekspertu! Jo tur, kur parādās šis šeptmanis ( AirBaltic, LM u.c.), tur viss aiziet pa burbuli. Turiet šo pseido-ekspertu tālāk no Dzintara, lai arī tur neiemetas tā pelēkā puve! Mums ir virkne sakarīgu ekonomistu, kas nav saistīti ar bankām vai prudentijām, varbūt kādreiz der uzrunāt arī tos?

 5. Eksperts Rungainis- viņš bija galvēnajs glabējs Liepajas metallurgām Un kur tagad Liepajas metallurgs!!!! Ja es nekļudos-rupnīcu viņš glabā par naudu no valsti. Tik tiešam labs eksperts savam biznesam.Nevajag tadus ekspertus Dzintaram.

 6. Kam to Dzintaru vajaga , lai glābj !

 7. Dzintars diagnosticē Latviešu publikai smadzeņu trūkumu ! Ilglaicīgi Neveiksmīgs- Privātbiznes ar kļūdainu attīstības stratēģiju un praksi .Loģisks iznākums ,vai noliktavas uzkrājumu 500.000 Eiru iekasēšana palīdzēs ? laikam jau nē ,bez īpašnieka maiņas un kompetentas attīstības stratēģijas BANKROTSSSSS.

 8. Neesmu pret “Dzintara” produkciju, bet nepiekrītu tam, ka mums būtu kā īpaši jāatbalsta ar Latvijai naidīgiem izteicieniem populāra privātuzņēmēja neveiksmes.

 9. Tie 3,2 miljoni nodokļa parāda tagad noderētu veselības aprūpei,lai varētu veikt bezmaksas izmeklējumus līdz gada beigām.

  • Tieši tā! Nodokļus nemaksā un tādējādi grauj Latvijas tautsaimniecību. Man liekas, ka par nodokļu nemaksāšanu gerčikovam būtu jāsēž cietumā.

   • Pamuļķīt, tak paņem un palasi gada pārskatu – pagājušajā gadā uzņēmums nodokļos samaksājis 1.6 mlj EUR. + nodrošina darbu 300+ darbiniekiem un viņiem algas. Cik cilvēkus nodarbini tu un cik daudz esi saražojis pievienoto vērtību?

 10. manā privātā biznesā man nepalīdz ne valsts, ne ziedotāji? Kāpēc ir daži, kuri uzskata, ka viņiem viss savādāk? Orvels?

Draugiem Facebook Twitter Google+