×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Kas var liecināt par dzemdes miomu?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Katrai sievietei, kas saskārusies ar diagnozi – dzemdes mioma – ir savs stāsts. Pieredzes stāsts, kas, iespējams, palicis noklusēts, jo atgādina par ne tik patīkamu posmu sievietes dzīvē. Kāds ir tavs stāsts? Kādus simptomus tu izjuti pirms tika diagnosticēta dzemdes mioma? Kā šī diagnoze ietekmēja tavu dzīves kvalitāti? Palīdzi izprast šo veselības problēmu, piedaloties aptaujā par dzemdes miomu.

Jautājumu un atbilžu krātuve par sievietes veselību www.tikaisievietem.lv vēlas apkopot viedokļus par dzemdes miomu, tās profilaksi un ārstniecības pieejamību, tāpēc aicina piedalīties aptaujā par dzemdes miomu visas tās sievietes, kurām diemžēl ir nācies saskarties ar šo diagnozi. Aptauja ir anonīma.

Smaga menstruālā asiņošana, anēmija jeb būtisks dzelzs trūkums organismā, sāpes un spiediena sajūta vēderā, biežāka urinēšana, pat neauglība… tie ir dzemdes miomai raksturīgie simptomi, kurus sievietes bieži vien sākotnēji nesaista ar audzēju, nereti ignorējot minētos simptomus. Ārstu praksē ir gadījumi, kad sievietes sadzīvo ar šīm veselības problēmām pat piecus gadus Dzemdes mioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm vecumā no 35 līdz 55 gadiem, 20% – 25% sieviešu dzemdes miomas ir obligāti jāārstē vai pat jāoperē, jo simptomi ir smagi un ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+