×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Kas zem eiropeiskā iesaiņojuma?
 Pazīstama Maskavas jurista skats uz Latviju
 (79)

Barscevskis_3

Vadošās Latvijas amatpersonas bieži mēdz uzsvērt Latvijas rietumniecisko orientāciju – “stiprāka Latvija Eiropā” un tamlīdzīgi. Tā tas ir stāstīts daudzus gadus un ik pa laikam it kā vizuāli apstiprināts ar kādu “pievienošanos” (Eiropas Savienībai, NATO, eirozonai, tagad – OECD), un laika gaitā esam tam noticējuši. Tiesa, ik pa laikam kāds signāls licis apdomāt – vai tas, ko mums stāsta, tiešām ir patiesība un vai vara nespēlē tādu kā dubultspēli? Kāpēc ar tādu dedzību ticis ieviests un aizstāvēts zināmais termiņuzturēšanās atļauju “projekts”, kuru centusies aizstāvēt pat šķietami rietumnieciski orientētā “Vienotība”? Kāpēc Latvijas ekonomikā tik nozīmīga ir no Austrumu labvēlības pilnībā atkarīgā tranzīta nozare un banku sektors? Kāpēc par variantiem, kā dažādos enerģētikas tirgu, tā īsti sākts runāt tikai pēc Krievijas agresijas Ukrainā? Kāpēc tik svarīgs Latvijai ir “Jaunais vilnis”, KHL un Krievijas televīzijas kanāli kabeļoperatoru “paketēs”? Šie nav vienīgie jautājumi.

Turpinājumā fragments no kādas intervijas, kuru nupat dzirdēju radio “Exo Moskvi” (tas ir viens no retajiem neatkarīgajiem Krievijas medijiem, kurā bieži dzirdami Putina opozicionāru viedokļi). Intervējamā persona – kaimiņvalstī ļoti pazīstams jurists Mihails Barščevskis (attēlā), daudziem, iespējams, zināms arī kā TV erudīcijas spēles “Kas, kur, kad?” dalībnieks. Nav impērists un putinists, nav arī aktīvs opozicionārs. Te viņa iespaidi par Latviju, secinājumus atstāju “Latvijas Avīzes” lasītāju ziņā.

M. Barščevskis: – Man Latvijā ir diezgan daudz draugu, kuri tur dzīvo gan īslaicīgi, gan pastāvīgi. No vienas puses, protams, tur ir lielāka kārtība. Tas ir – tev ir lielākas garantijas nepatikšanu gadījumā. No otras puses, paskatīsimies dažus skaitļus – 16% Latvijas iedzīvotāju aizbraukuši uz ārzemēm. Tas ir milzīgs skaitlis, taču arī tas vēl nav patiess, jo īstenībā peļņā uz ārzemēm brauc daudz vairāk iedzīvotāju. Latvijā ir diezgan liels bezdarba līmenis. Paradoksāli – jauni cilvēki faktiski nevar atrast darbu, ja nerunā krieviski.

Žurnālists: – Krieviski???


– Jā, jo galvenie patērētāji Latvijā ir no Krievijas. Tieši krievi Latvijā pērk nekustamos īpašumus un – uzminiet, kas vēl – ķīnieši. Lielā daudzumā.

– Mēs jau saprotam, kāpēc viņi pērk.


– Jā, bet franči vai angļi nepērk. (..) Tālāk salīdzināsim cenas. Piemēram, Holandes ziedi maksā trīs reizes lētāk nekā Maskavā. It kā labi, taču tas liecina par zemu pieprasījumu. Visvairāk mani izbrīnīja, kad uzzināju, cik maksā stundas likme pie laba Rīgas advokāta – 80 eiro. Un tā tur skaitās laba maksa. (..) Maskavā tā ir ap 300 eiro stundā.

– Rīgā ir izdevīgāk, ja iznāk problēmas ar likumu…


– Bet par ko tas liecina – par maksātspēju… Ļoti interesanta ir attieksme pret krievu valodu. Latviski es nesaprotu, bet angliski Latvijā runā lielākā daļa cilvēku zem četrdesmit. Taču es piedzīvoju kādu gadījumu Rīgas lidostā, kas mani satrieca. Es gaidīju lidmašīnas reisu un ievēroju, ka no dienesta telpām iznāk trīs meitenes. Jaunas, apmēram 25 – 30 gadi, robežsardzes formās. Tātad Latvijas pilsones. Lūk, trīs pilsones iet un savā starpā sarunājas: man piezvanīja, es viņam atbildēju, es somiņu nopirku… Es gāju netālu no viņām un attāli dzirdēju šo sarunu. Viņas visu laiku runāja krieviski. Tātad krievu valoda Latvijā jo­projām ir sarunvaloda.

– Tur ir arī daudz krievvalodīgo pilsoņu, ne tikai nepilsoņi.


– Krievvalodīgo, pēc statistikas, ir apmēram 44 procenti. Latvijas ekonomika lielā mērā balstīta uz tranzītpārvadājumiem, no kuriem 90 procenti saistīti ar Krieviju… (..) Eiropas Savienība viņiem uzliek dažādas kvotas un ierobežojumus gaļas, piena, zivju tirdzniecībai. Rūpniecības praktiski nav, jo tā nav konkurētspējīga. Lauksaimniecība ir kvotēta un var ražot produkciju tikai noteiktos apjomos.

– Tad jau jūsu draugi, kas tur dzīvo, droši vien grib pārvākties uz Krieviju, kur ir labāk.


– Mani draugi ir Krievijas pilsoņi. Ir daži Latvijas nepilsoņi, kuri nevēlas iegūt pilsonību, jo uzskata par pazemojošu. Viņi prot latviešu valodu, bet negrib likt eksāmenu. Nevēlas. Tāda iekšējā protesta forma. Viņi apgalvo – Latvijas “idioti” negrib veidot attiecības ar Krieviju, bet visa nauda, ko Latvija var dabūt, atrodas tieši Krievijā. Tas ir – kaut ko nopelnīt var, tikai atverot durvis Krievijai, un Krievijas pilsoņi. Un orientācija uz Krieviju ir ļoti spēcīga. Rīgas mērs Nils Ušakovs ir ļoti populārs politiķis, un viņa pozīcija ir par draudzību ar Krieviju. Protams, saglabājot neatkarību un patstāvību. Un jāatceras, ka Rīgā dzīvo puse valsts iedzīvotāju. Igaunijā un Lietuvā ir nedaudz cita situācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (79)

 1. Nekompetenta cilvēka viedoklis par situāciju LV. vairāk izklausās pēc kāda tranzītbiznesa darboņa propogandas.

 2. Šī gan nav LA, nedz arī Antoneviča intervija, kā te komentāros un pārmetumos var lasīt, bet gan žurnālista Aleksandra Pļuščeva

 3. Jo vairāk padomju salašņas atgriezīsies savā etniskajā dzimtenē, jo tīrāka būs Latvija.

 4. Edžus ir ru-nacists Atbildēt

  Bet kam tagad pieder “Latvijas avīze” (nerunāju par “fasādes” īpašniekiem) ?

 5. Vi ochenj umnij chelovek, Vashu tvorcheskuju dejatelostj proslezhivaju iznachalo , mne kazhetsja prezhde tem cto to deklarirovatj nado oznakomitsja s istorijei “Latishkoi ” ne v Sovetskoi upakovke.
  Kak to ne ozidalosj takoe uslishatj ot Moskovskoj inteligencii , Izvinice cto ne v kirilice naveroe otvik.

  S Uvazheniem
  Janis

 6. Krievvalodīgie (krievu nācijas genofonds sen iznicinats) visas Eiropas valstīs slēpj savu izcelsmi un tik ļoti mīl savu Krieviju, ka ar dzīšanu viņus neizdzīt. Maskava nav visa Krievija. Vajag pabraukt pa iekšzemi-mati stavus ceļas kadā nabadzībā dzīvo cilveki. Maskavas bosi izmanto citu KF tautu dabas bagātības, apzog viņus, atstājot šīs tautas totālā nabadzībā. Ja šīm tautām apriebsies šada dzīve, tad Maskavija paliks plika un nabaga. Loģiski domājošie izglītotie cilvēki saprot, ka KP un čekas radītie jaunie krievi-netīŗa biznesa īpašnieki ir visiem apriebušies, arī Eiropā-Kiprā, GrieķijāUK u.c. ar savu drausmigo uzvedību. Ne velti Krievijas kanāls bija organizējis diskusija “POčemu ņeļjubjat russkih”. Tas homo sovieticus sindroms-visur ir manas mājas, man ir tiesības… nav nekur pazudis, dzīvs ka Ļeņins mauzolejā

 7. PAldies LA par šo rakstu ar “populāro” un “neitlrālo” MAskavas pilsoni, jūsu lapeli vairs nalasīšu

 8. Ukrainā visiem krieviem pilsonība ir bijusi, nevajadzēja “pazemoties” un kārtot eksāmenus. Tomēr šie vienalga atraduši par ko apvainoties, tagad tās pasludinatās tautas republikas stāsta, ka ar ukraiņiem kopā – nekad! Tā-kā izdabāt krievam ir absolūti tukša lieta. Labāk pilnā nabadzībā tikai tālāk no šā brāļa. Kā 20tos gados krievs ir atteicies ar latviešiem veidot valsti, tā lidz šim laikam nekas viņā nav transformējies.

  • Palīdzēsim ukraiņiem un krieviem Ukrainā “transformēties” uz tālākām Rietumvalstīm – galu galā 300 000 Latvijas iedzīvotāji jau ES kodolā,tagad laiks dalīties pieredzē:
   ” Latvijai jākļūst par tādu kā Ukrainas «advokātu» ceļā uz Eiropu,” tā Einārs Cilinskis (NRA,3.03.2014.)

 9. kam sitie stulbie komentari-kads te var but salidzinajums Latvija un Maskava,lai salidzina MAskava -visa plasa Krievija,ko vini te cepas????ko vini te visu laiku lien????ka tarakani Nu nelabi paliek ,ka gribas viniem visu laiku pieradit,cik labi bija kopa ar PSRS un cik tagad slikti,,,nu musu atmina ir isa,ko tur teikt…….kad vienreiz beigsies sita melu kampanas ,sverhnacija nevar nomierinaties

 10. Izlasīju 3 teikumus, palika nelabi par kārtējajiem atklātajiem kreivu nācijas meliem. Interestanti cik stundas par 300 EUR viņš pārdevis saistībā ar šo rakstu????

 11. puisis nedaudz pārspīlē ar skaitļiem un krievu svarīgumu Latvijā

 12. Labi gan, ka Barščevskis latviešu nācijas “tēvu”,jaunlatviešu kustības līderu rīcību 19.gs. otrajā pusē par piemēru nepiesauca. Kr.Valdemāra,Kr.Barona, A.Pumpura un daudzu citu dzīves un darba gaitas tak’ cieši ar Krieviju bija saistītas, un ne jau tāpēc,ka viņi Krievijas impērijā dzīvoja:
  “Jaunlatvieši saprata,ka Latvija var saimnieciski uzzelt tikai tad, ja Baltijas izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis – izeja uz jūru – saistīts ar Krieviju kā tās plašo aizmuguri. Bez vienotas ekonomikas ar Krieviju Latvija turpmāk paliktu no Rietumu iekarotājiem atkarīga, atpalikusi zeme. Tālab jaunlatvieši mudināja tautu tuvināties Krievijai, saimnieciski ar to sadarboties. Jaunlatvieši pirmo reizi latviešu tautas vēsturē vispusīgi popularizēja Krievijas ekonomiku, ģeogrāfiju, etnogrāfiju un vēsturi.”

  • Ei nu ,ej. Pag. gads. 20.30 gados ekonomiskā sadarbība ar Krieviju bija tuvu 0 .Bet tautas dzīves līmenis Latvijā bija viens no augstākajiem Eiropā.

   • Ja 1930-os gados ap 10% dzīvoja ļoti labi, tad tomēr vajadzētu pajautāt vēsturniekiem par Latvijas sūtņa PSRS J.Seska 1929.g. piesaukto “prāvo skaitli”:
    “(..) Visā visumā tomēr jāatzīst, ka tirdzniecības līgums ar Krieviju mūsu ārējai tirdzniecības bilancei ienes prāvu skaitli. Daļa mūsu preses un sabiedrības tirdzniecības līgumu uzskata par Latvijai neizdevīgu un izlieto katru gadījumu, lai šo līgumu apkarotu.” Viesturs Sprūde: ‘Jāzeps’, Rainis un slepenie ziņojumi
    (Delfi.lv,)

 13. Pa pasauli klīstošie krievi Atbildēt

  Tā ir šīs zemes patērējoša masa, kura nav vīžojusi (kā tautas daļa) gādāt pat par izdzīvošanu savā zemē.

 14. Barščevskis: ” Krievvalodīgo, pēc statistikas, ir apmēram 44 procenti.”
  – – – – – – – – – –
  Pilnīgi meli, tāpat ka pārējā viņa statistika un secinājumi. Bet viens gan ir skaidrs: Latvijai pēc iespējas ātrāk ir jāpāriet uz valsts valodu visās skolās. Arī šinī jomā Igaunija ir mums tālu priekšā. Neievelēsim vairs vecos padomiskos kangarus, tad Latvija beidzot progresēs.

 15. Bīju labākās domās par Antoņēviču. Ne citādi kā intervējot šo “disidentu”-krievšovinistu bīja smagā pēcjāņu žvingulī. Žēl ka neprotas vismaz atvainoties LA lasītājiem.

 16. Liekulīga zeme-drausmīgi cilvēki Atbildēt

  Man patīk šī Krievija- runā vienu,dara citu. Visu valdītāju bērni dzīvo nolādētajās ārzemēs,visi brauc ar ārzemju mašīnām, neviens nevalkā krievu apavus,bet lamā tos cilvēkus,kas viņiem to saražojuši…

 17. Nelaimīga nācija Atbildēt

  ” Ir daži Latvijas nepilsoņi, kuri nevēlas iegūt pilsonību, jo uzskata par pazemojošu.” – Šie ” lepnie ” krievi klīst pa pasauli bez savas zemes, bez cieņas pret citiem cilvēkiem, bez laimes.Ne viņiem īstu valsts vadītāju nekā. Vienā gadīõjumā slepkava staķļinš, pašreiz kgb diktators-bez ģimenes,dzīvo ar 30 gadus jaunaku sievieti, ko sabiedrībai slēpj.Nekadas morāles, nevienā līmenī.

 18. Antonevič,tu tacu esi gudrāks... Atbildēt

  Visa nauda atrodas Krievijaaaaa???????????????????????? Nu, tā domā tiešām ka viņš saka idioti. LA vairāk vēlētos redzēt objektīvas informācijas. Atrast tiešām gudrākus krievus.

 19. Kārtējais virspusējais un vienpusējais…krievu šovinists

 20. Visi šie advokāti man atgādina tos trīs aklos,kas spriež ,kāds ir zilonis. Viņi tālāk par Rīgu nav tikuši,bet spriež par visu Latviju.

 21. Viņi visi, krievvalodīgie, ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs, kur šī diaspora sastopama, ļoooooti mīl Krieviju un Putinu, tikai nezkāpēc, neviens no viņiem negrib dzīvot šajā “paradīzē” – Krievijā.

 22. Nu,un kas te jauns un līdz šim nezināts?

 23. Kamēr te visi sten un vaid – KRIEVI NĀK ! Tikmēr klusi un mierīgi ķīnieši stumjās iekšā. Cik viņu jau ir ,par to spītīgi visi klusē. Kas tas ir kāds ļoti svarīgs valsts noslēpums ? Un cik no viņiem te ir legāli un cik nelegāli ?Kamēr mūs te baidīs ar krieviem,ķiniešu jau būs tik daudz,kad vienu brīdi attapsamies un gan latvieši,gan krievi teiks,NU IR SŪDI !

  • Pilna Sibirija ir ar ķīniešiem, drīz krievi tur būs minoritāte un krievi mācās ķīniešu valodu.Krievietes labprāt precas ar ķīniešiem ,jo ķīnieši ir strādīgi,sievu nesit,naudu nenodzer.

 24. taisam vārtus vaļā un nāks pēdējais krievsu vilnis kurš aizskalos Latviešus iz LATVIJAS .

 25. naudas izcelsme var būt dažāda. Jautājums, par kādu naudu, kas nāk no KF, runā maskavietis…?

  • Ja pavēro tos neaudzinātos, nekulturālos ķīniešus, kuri pērk īpašumus, ir labi redzams, ka naudas žūksnis ir , bet tā nopelnīta ne jau pateicoties izglītībai vai sasniedzot kadu noteiktu līmeni, nē tā nopelnīta ļooooti apšaubāmos veidos

 26. Šitas cilvēks varbūt nav “putinists”, bet krievu šovinists viņš bez šaubām ir. Nesaprotu kapēc “Latvijas avvīze” publicē šādas intervijas. Tur nekā jauna nav.

  • Domāju, ka LA strādā Bērziņa vadībā un viņš ir ieteicis šo “vērtīgu” advokāta spriedulējumu. Vai nu liela nauda. Citu izskaidrojumu nav. Katrā gadījumā tas ir domāts Latvijas un latviešu pazemošanai parastājā krievu ķekšu stilā. Lūk tādi brauc pie mums viesi no austrumiem. Viens otrs vel dzīvot bez tiem nevar. Eho moskvi ir Putina piārs lai tēlotu, ka krievijā ir demokrātija. Ir vel tāds Radio Svobodi, kuram ļauj bišķi papļāpāt FSB vadībā. Nekad neesmu lasījis šajos izlaidumos kaut ko, teiksim, par Smolenskas katostrofas iespējamiem cēloņiem, vai čečēnu departācijām, vai golodomoru un tt. Tas ir tabu, kaut vai visā pasaulē tiek intensīvi pētīts.

 27. Krievi lepojas ar savu tautību, visur pasaulē. Nauda patiešām pārsvarā nāk no Krievijas. Verētu , jau tās durvis pavērt, bet sanāks iedot mazo pirkstiņu un krievs pieprasīs visu roku. Tagad pēc Krimas visi itkā atmodušies, neko jau no viņiem nevar zināt. Jauzmanās

  • Nauda nāk neviss no Krievijas, bet no rietumiem. Krievs to pārsvarā iegūst iztirgojot nolaupītās mazām tautām dabas bagātības. Nu un vel bišķi pietirgo ar ieročiem.

 28. Murgains raksts,nedraudzīgs latviešiem,priekš kam LA tādu vispār publicē,

 29. Kā tik dumjš cilvēks vispār var būt jurists?

 30. paldies par idiotiem Atbildēt

  eksāmenu likt ir goda lieta ….civēkam, slovajanskai nē

 31. ja varētu, no psrs visi aizbrauktu,

 32. …piedzīvoju gadījumu Rīgas lidostā ,kas mani satrieca …. Izrādās 3 darbinieces savstarpēji sarunājās krieviski. Kas tad “satrieca ” .Nevis satrieca ,bet gan nepatīkami PĀRSTEIDZA ,izrādās , krievu preses mīti par apspiedējiem Latvijā”neiet cauri” .Lidostā strādā krievu tautības darbinieki ,kāda stratēģiska tuvredzība ,un neviens viņām neliedz sarunāties krieviski. LA intervētāj ,kāpēc jūs neuztvērāt un neiztaujājāt intervējamo šajā aspektā ?

 33. TADUS KRIEVIJAS PARSTAVJUS NAV VERTS INTERVET … LABAK IESAKU NOSKATITIES YOTUB KO CITI KRIEVI ZIN UN RUNA ‘ ДОЛЛАР БУДЕТ ЗАПРЕЩЕН С НОВОГО ГОДА ” UN OTRA FILMINA ” ПИСЬМО ИЗ ПОСОЛЬСТВА США ЕВГЕНИЮ ФЕДОРОВУ ” … КAPEC NENOSKAIDROT FAKTUS ? MELI – MELOTAJI NEIES DEBESU VALSTIBA !

 34. Īpatna anonīma saruna.Kādā sakarā un par ko? Jā, krievi Latvijā savstarpēji sarunājas krieviski,latvieši ar viņiem tāpat. Nu un kas . Starp 28 ES valstīm Latvija ieņem 23-25 vietu. Patiesi esam vāji. Bet neesam atkarīgi no Maskavas diktatora Putina politikas. Sāpīgi ,ka mūsu varas turētāji 22 gados nav spējuši veidot mūsdienīgi modernu valsti ar vērā ņemamu ekonomiku kurā darbinieki saņemtu masveidā 1500 eiro mēnesī uz rokas.Tomēr kopumā paši vainīgi .Vāja izglītība ,neprasme tirgoties, maza izstrāde uz vienu strā’dājošo ,citas ligas.Tikai nesalīdzināsimies ar Maskavu. Uz turieni tiek vilkta visa Krievijas gāzes,naftas,un ieroču biznesa nauda.Tur ap 2 miljoni vergo būdami iebraucēji no Uzbekijas ,Tadžikijas , Ķīnas ,Vjetnamas un neviens no viņiem nepelna pat 1 eiro stundā .Par no Maskavas attālināto Krieviju pat nerunāsim,oficiālā statistika saka ,ka starpība ienākumos starp apgabaliem sasniedz 25 reizes ,jā ,jā 25 reizes.Maskavas nekustamo īpašumu vērtība ir 24% visu Krievijas īpašumu vērtības ,bet dzīvo tur 9% Krievijas iedzīvotāju.Vidējā alga šī gada martā Maskavā bija 58,8 tūkstoši rubļu ,16 apgabalos tā nepārsniedza 20 tūkstošus,tas ir 416 eiro pirms nodokļu nomaksas.Tāpēc ,ja iecienītā avīze LA kaut ko raksta ,tad lūdzu savāciet un apstrādājiet informāciju.

 35. … Latviesiem ari zinams tads ticejums: ‘Nesniedz velnam roku, vins panems visu … !’

  .. Ta ari ar musu okupantiem un kolonistiem … (SOREIZ KADAM KREMLA AGENTAM ) tiem nepietiek latviesa civilizeti pasniegta draudzibas roka un iespeja but pilsonim Bezabrene … bet to velniskiga iedzimta egoistiska, varas un mantkare – pastiprinata ar ideologisko pamatojumu – dzen sagrabt visu sava zombejuma akluma … !

  … Un to atkla pierada pedeja ‘ATBILDE’ atbilde uz jautajumu par ‘ … draugu velmi parvakties uz Krieviju, jo tiem nekas seit nepatik … bet,

  … SI NAV ATBILDE JAUTAJUMAM !!! Ta ir PARASTA ZOMBETA IZBIJUSAS KOMUNAKA PARTIJAS KADA FUNKCIONARA ‘LIELO MELU’ STILA, — PARASTA IZVAIRISANAS — NO TIESAS UN LOGISKAS ATBILDES …

  … TATAD, ATKAL PIEMERS KREMLA PROPOGANDAS VILTUM KA UN AR KO ZOMBET LETINUS …. KRIEVIJA PAT TAS OPOZICIJA JAU SEN IR INFILTRETA UN STRADA PEC KREMLA DIREKTIVA VAI ATLAUTA VARDA BRIVIBAS PARAMETRA …

 36. Rqakstiņa autoram pie reizes Barščevska kungam vajadzēja pajautāt, kāpec visās austrueiropas valstīs jēdzienus brīvība, neatkarība, pirmāmkārtām saprot kā brīvību un neatkarību no Krievijas …

 37. Krievija pašlaik ir Atbildēt

  lielākais posts Latvijai, jo steidzīgi jāatbrīvojas no energo atkarības, ko netālredzīgie valsts izzadzēji ar vieglu roku un “smagām kabatām”, piepalīdzot bijušo KGB darbiniekiem augstos amatos, veica… Krievu nekaunība Latvijā ir nesaprotama, jo, turpinot šāda veida retoriku, aizvien mazāk pamatnācijas pilsoņu tajā ieklausās…Latvijas krievus sagaida tas pats liktenis, kas pašlaik notiek ar Ukrainas krieviem – viņi bēg, jo Ukrainā nav vairs ne vajadzīgi, ne vēlami. Gadiem ar varu uzspiestā “SAVA” retorika ir cietusi pilnīgu sakāvi. Tas pats ir sācies te. Domāju, ka pēdējais laiks krieviem sākt saprast, ka viņi te ir…ciemos…, ne savā valstī. Un, jo ātrāk, jo labāk!

 38. Attēlā redzamajam juristam jau vaibstos ir ierakstīts ,ka viņš ir neglābjami nodzēries lubraks un tādu pazīstamu (kam?) juristu viņiem ir daudz.Visi korumpēti,nebaidos teikt.Bet laikraksta nesen iesāktā tēma par “pazīstamu”juristu un skribentu publiskām domām par un ap Baltijas valstīm jau sāk atgādināt par tā sauktās Krievijas maigās varas inficētu laikraksta kolektīvu.Pietiekami jau esam baroti ar padomijas (tagad Krievijas)neizbēgamo saulaino nākotni.Pietiek! Mēs redzam kā viņi to ieviesa Čečenijā un Gruzijā ,redzam kā ievieš Ukrainā. Krieviskā dzīves modeļa skartajos apgabalos par sauli vēl ilgi nepriecāsies.

 39. Neticami, ka tik dezinformēts, naidīgi noskaņots cilvēks ir jurists. Turklāt, ne visai gudrs.

 40. Advokāts -300 Eiro/h jā ! Bet cik tad pieejams ir advokāts un kam ? Piemēram aktuāli būtu zināt ka ir Dānijā un Īrijā ,zviedrijā,somijā cik advokātam ,normālam ikdienas ir H likme. Piemēram Īrijā kādi 25Euro ar nodokli ! mūsu dzērājšoferi varēs kompetentāk pateikt ..minimālā alga 1200Euro(izdzīvot var) bet nedaudz vairāk ir melnstrādnieka /viestrādnieka alga 1300-1500 euro var pavilk ! Nu krievija kā galvenais ienākumu avots ! IR protams jo MASKAVAS kliķe ”maigā vara” ir izdarijusi vissu lai LV nekas nebūtu šodien un tuvākā paredzamākā nākotnē.Lielu daļu atbildības ir jauzņemas Maskavas roklaižu kliķei ”LATVIJAS ceļš”– šodien maskētā veidā ”Vienotība”. protams nevajag aizmirst personālijas šķēle ,kalvits,solvita uc..maskavas margināli

 41. Dažreiz Finkas arī stāstīja sīkāk savus nākotnes pareģojumus…. “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom”… .

 42. STULBS UN VĒL STULBĀKS

 43. Neviens no šiem “pazīstamajiem” tālāk par Rīgu un Jūrmalu nav ticis,tādēļ arī spriež par visu Latviju no šī šaurā redzes leņķa.

 44. CIk labi šis vīrs derētu par Latvijas prezidentu! Katrrā ziņā būtu labākais no līdz šim bijušajiem!

 45. vai šo vīru nevajadzētu ievēlēt par Latvijas prezidentu?

 46. 1. Rīga nav visa Latvija,
  2. Rīgā nedzīvo puse Latvijas iedzīvotāju

 47. Antonevič? Ko un kam gribēji vēstīt ar šo? Varbūt ķīniešiem? Latviešiem aprakstītais nav nekāds jaunums.

 48. veelvienu reizi pieraadas, ka ar Krieviju dariishanaas neielaisties …, nedroshi partneri

 49. Tieši tā arī viņi domā un rīkojas un negaidiet, ka es par to priecājos. Ja nevar savādāk tad norobežojos, jo pie krieviem laizīties netaisos iet. Un tā ar vien dziļāk mēs stiegam divkopienu valstī, jo mūsu politiķi (paši vainīgi, ka ievēlām) ir pilnīgi mankurti un bezmugurkaulnieki. Nu kaut vai mūsu valsts vadība – ome un opis no kompartijas dzīlēm ar sapratni tikai austrumu virzienā.

 50. Barrščevskim jau arī viss rādījās tikai melnbalts, tāpēc šoks par robežsardzēm krievietēm. Gan pašmāju, gan ārzemju krieviem izdevīgi iedomāties, ka sliktajā valsts pārvaldē strādā tikai latvieši, bet labajā uzņēmējdarbībā – tikai krievi. Patiesībā drīzāk ir otrādi

 51. Palasīju komentārus, liekas dīvaini, ka vēl šodien kāds runā nebijušas lietas! Komunisti un čekisti nebija tikai krievi, bet lielākā daļa latvju dēli un meitas, kuri ar aizrautību darbojās šajos lauciņos. Centīgākie stukači bija latvieši. Arī par komunistisko karjeru kāpnēm centīgi kāpelēla latviešu vīri un sievas. Un šodien viņi nav aizgājuši nebūtībā, bet gan nodevīgi slavina neatkarīgo Latviju un staigā no partijas uz partiju. Papētiet biogrāfijas esošajiem politiķiem, kuriem ir ap 50. Vai cik daudz interesanta uzināsiet.
  Tur arī iederas epopeja par čekas maisu saturu! Kapēc neatvērt? Man viss pie sāniem- jo ne manas mammas, ne mana tēta, ne manis tur nav! Bet esošie politiķi ar visiem saviem radiem un draugiem tur ir līdz ausīm.
  Kā var ticēt tam kurš pūš jebkurā stabulē?
  Tapēc tāda divkosīga un zaglīga valsts.

  • ka ” lielākā daļa” bija latvieši.Tieši tāpēc jau mums te ir tik daudz krievu.Lietuvieši paši stājās partijā un gāja visos vadošajos posteņos,tāpēc viņiem arī netika iesūtīti pareizās tautības vadītāji un šodien nenotiek referendumi par pareizo valsts valodu.Bet mūsējie-tie nedaudzie rubikveidīgie-tik ņēma pretī visu ,ko Maskava deva un vēl vairāk.Tāpēc mums ir osipovi .lindermani,ždanokas,gapoņenki un pārējie,kuri te jau esot nezin cik paaudzēs.

  • … Retas vesturiska ziniba talu paliek aiz minimala limena, proti:

   … 1. – 1940 -41 g. dazu ‘latviesu’ cekistu identitate ir apsaubama, seviski rajonu limeni, jo 1937-8 g. latviesu kolonijas CCCP asinaina un necilveciga likvidesana atlava cekai pieeju pie dokumentu kaudzes, viltosanas un agentu sagatavosanas vajadzigai un viltigai Latvijas Republikas aneksijai … ir personigi pieradijumi no bijuso aparatcikiem un dokumentacija par viltotam pilsonibam saja laika …

   … 2. – Ir tacu dokumentu paraksti par tiem kuri bija atbildigie …

   … 3. – Pec Otra Pasaules kara – kad latviesu autohtona pamattauta bija zaudejusi nepieredzetu inteligences un patriotu procentualu attistita genocida pret to — un — palikusie patrioti terorizeti, izsutiti Sibirija vai zombeti vai ari izskausti un bez cerib ko radikali izmainit …. pareja palikusi tautas dala tiesam radas ‘latviesu’ cekistu sastavs … BET VAI SADA NENORMALA VESTURES UN DIVU OKUPACIJU RASTA SITUACIJA UN PASTAVOSA GENOCIDA STAVOKLI TADUS ‘ PADEVIGOS PAKALPINUS’ ASINAINAM REZIMAM VISPAR VARAM SAUKT PAR LATVIESIEM, PAR TAS TAUTAS PARSTAVJIEM ?!

   … ES DOMAJU KA NE – TIE IR ZOMBETIE ROBOTI KURU LATVISKAS DVESELES TIKA ‘ZINATNISKI’ IZRAUTAS NO VINU BUTNEM – TIE PALIKA NECILVECISKI RADIJUMI …. UN DAUDZI NO VINIEM VEL DZIVOJOT ATJAUNOTA LATVIJA NAV SPEJUSI ATGUT PAZAUDETAS DVESELES LABESTIBU – TO KURA GUL MUSU GENAS UN GAIDA UZVARU PAR VISU PAGATNES TUMSIBU … !!!

   … VARBUT , LABESTIGA, TIKUMIGA – ISTA – LATVIESU TAUTA UZVARES SI RUDENA VELESANAS, JO NAK JAUNA PAAUDZE, … KA NA , TA ARI VIENOTIBAS SASTAVDALAS UN TA VARBUT SPES NOKRATIT SO ZOMBETAS NOMENAKLATURAS LATVIESU TAUTAI UZLIKTAS VAZAS UZ MUZIBU … !

   … DIEVS, SVETI LATVIJU … !!!!

 52. arī pūkains šovinists ir un paliek šovinists

 53. Nu jau arī Latvijas Avīzē putina propaganda.

 54. Par to visu mums “jāpateicās” krievam un Staļinam. Krievs te sagrāvis visu, aizkavējis uz pusgadsimteņa attīstību un tagad braukā un priecājās un brīnās ka vel kas ir palicis.

  • Neaizmirsīsim pateikties arī komunistiem un čekas aģentiem, kas sagrāba varu pēc neatkarības atjaunošanas, it īpaši lielu pateicību esam parādā godmanim.

 55. Skatijos interviju ar jauniesiem no Lvovas . Bija jautajums – ka vertejat histeriju Kremla TV ka jus sauc par banderoviesiem. Atbilde – esam lepni un pagodinati.

 56. 100% precīzs situācijas n ovērtējums. Diemžēl, viņš kā ārzemnieks, redz tikai aisberga virsējo daļu.

 57. Mūsu nacionāļi vienmēr iet valdošās partijas (TP,JL,Vienotība) pavadā,grib būt valdībā,bet tikai koalīcijā ar valdošo partiju! Vai kāds vēl to nav sapratis?

 58. Ko kurš grib redzēt, to viņš arī redz. Protams, caur savas domāšanas, saprašanas un pārliecības prizmu. Bet subjektīvā šajos spriedelējumos netrūkst. Par pirktspēju – lai šis kungs paskatās savas valsts statistiku, gan algas, gan pensijas, kas tomēr, iztirgojot Krievijas dabas bagātības milzīgos apmēros, Latvijā ir par kādiem 20% lielākas. Un par to peļņā braukšanu tāpat – ja Krievijai būtu brīva darbaspēka kustība ar Eiropu, tad ne 16% vien brauktu peļņā, bet galvenais, uz dzīvi Rietumos. Jo krievi ir visai nadzīgi uz dzīvi kaimiņvalstīs ar augstāku dzīves līmeni, kā piemēram, tepat Baltijas valstīs. Tā ka šis skats ir visai subjektīvs, bet LA vairāk vēlētos redzēt objektīvas informācijas.

 59. Mums pašiem krievu pilna māja, kas gvelž to pašu, kādēļ vēl tiražēt viena slēpta šovinista idejas. Viņa draugi esot krievijas pilsoņi un protestanti nepilsoņi. Nu paskaties , kas tavi draugi un skaidrs, kas esi pats. Par cenām – tās nosaka ne tikai zema maksātspēja, bet arī pakalpojuma vai preces deficīts. Acīm redzot, Maskavā ir labu advokātu trūkums, tādēļ var plēst 300 eiro stundā.

 60. Latvieši ir lielākie individuālisti un egoisti pasaulē,nav manāmas nekādas savstarpējas solidaritātes un savstarpējas izpalīdzēšanas un tas liedz latviešiem būt kā tautai.Kapitālisms,naudas vara arī krievos ir radījis egoistiska indivīda tēlu,bet mazākā mērā,toties krievi ir solidāri apkārt esošo mazo tautu iznīcināšanā un pazemošanā,tos dēvējot gan par fašistiem, banderoviešiem,čurkām ,černožopijiem,kas runā suņu valodā.

  • Krieviem jāizlemj Atbildēt

   Domāju, ka pēdējais laiks krieviem sākt saprast, ka jāizšķiras-vai nu viņi pieņem okupācijas faktu un kļūst Latvijas patrioti, vai arī turpina uzskatīt, ka viņi te ir…ciemos…, ne savā valstī. Tad jābrauc projām.

 61. Kam svarigi ko šis kungs no Maskalijas domā?

  Tukšpadsmit.

 62. Jūs vēl nezināt tādu faktu, ka latviešu patriotu slepkavības Latvijā ir ierasta lieta un latviešos ir iedzītas paniskas bailes , kas liek viņiem runāt krieviski.

  • Ir iespaids ka latviešu patriotu slepkavību un arī represijas pret viņiem veic no Kremļa kontroles izsprukušie nesodītie aizliegtās partijas biedri un viņi ir arī šo darbību organizētaji.Pārbaudīts praktiski!

 63. Žēl tikai, ka arī mūsu nacionāļi NA iet kremļa un Ventspils pavadā…

  • “Žēl tikai, ka arī mūsu nacionāļi NA iet kremļa un Ventspils pavadā…”

   …ja? .. tad pastāsti konkrēti, kā un ko to tie dara (ar piemēriem), jo, es balsoju par NA un mani interesē vai tiešām tas ir kā tu saki, ka iet pavadā utt.?

 64. Katrs redz un dzird to, ko pats vēlās. Un tas ir manai ziņai?

 65. … Viss ir zinams, kas to panacis un kamdel … Vieniga izeja latvietim no sis lielas nodevibas ir ievelet NA vaditu, vai vismaz iespaidotu valdibu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+