Ekonomika
Viedokļi

Kases aparātu lietotājus aicina neļauties provokācijām2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Karīna Miezāja

Saistībā ar CHD zīmola kases aparātiem publiskajā telpā sāk parādīties maldinoša informācija, kas uzņēmējos rada nepamatotu satraukumu. Visticamāk, tā tiek izplatīta apzināti, lai kāds savās biznesa interesēs izdarītu spiedienu uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID), tā portālu La.lv informēja VID pārstāve Aļona Zandere.

Kaut gan visi CHD kases aparātu modeļi ar elektronisko kontrollenti ir izņemti no reģistra, lietotāji, kas jau tos ir reģistrējuši VID, drīkst turpināt tos lietot līdz jaunas attiecīgo modeļu versijas reģistrēšanai VID. Konkrēto kases aparātu modeļu lietotājiem nekādas darbības saistībā ar to, ka iekārtas no VID reģistra izņemtas, nav jāveic, vien jānodrošina iekārtu atbilstoša lietošana.

Diemžēl, veicot pārbaudes, atklājās, ka vairākos CHD kases aparātos sākotnēji nav iestrādātas nozīmīgas prasības, ko paredz Ministru Kabineta noteikumi. Iespējas negodprātīgai rīcībai ar iekārtām atzina arī atbilstības institūcija Ernst & Young, kas tām atsauca atbilstības apliecinājumu.

Saistītie raksti

Ne lietotājiem, ne valstij par saviem līdzekļiem šīs neatbilstības nav jānovērš, kā tas izskanējis atsevišķos medijos. Prognozējot, ka tuvākajā laikā publiskajā vidē parādīsies arvien vairāk maldinošas informācijas, aicinām to kritiski izvērtēt un jautājumu gadījumā sazināties ar VID.

Jau esam ziņojuši, ka februārī būtisku tehnisko prasību neievērošanas dēļ no VID reģistra tika izņemti jaunie kases aparātu modeļi CHD 2050 3.62.0, CHD 3030 3.62.1, CHD 3050 3.62.0, CHD 3050U 3.62.0, CHD 3850 3.62.0 un CHD 7 3.62.0.

 

LA.lv