×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

Kasjanovs: Krievijā katram vajadzētu baidīties (4)

Foto LETAFoto LETA

“Šodien Krievijā katram vajadzētu baidīties, un domāju, ka katrs arī baidās. Var notikt jebkas – var vai nu piekaut, var iesēdināt cietumā, kaut vai tāpēc, ka esi pārgājis ielu nepareizajā vietā, var atņemt īpašumus. Pilsoņu tiesību un drošības līmenis ir ļoti zems, un katram ir skaidrs, ka neviens pilsoņus neaizsargā. Mūsu sabiedrībā katrs dzīvojas tikai pats pa savu virtuvi, jo ļaudis jūt, ka vajag tikai izdzīvot,” bijušais Putina valdības premjerministrs un tagadējais opozicionārs Mihails Kasjanovs sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Apkārt pasaulei: fakti un analīze”.

Kasjanovs ticies ar Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisiju pārstāvjiem, lai apspriestu gaidāmās Krievijas vēlēšanas un to, ko varētu sagaidīt no kārtējā Vladimira Putina režīma. Viņš paredz, ka viss turpināsies, ka līdz šim: “Es domāju, ka nekas labs pagaidām nav gaidāms. Draudi, stingra politika – kā iekšējā, tā ārējā. Cilvēktiesību aizskaršana, svešu teritoriju aneksija, starptautiskās drošības sistēmas graušana.”

Kasjanovs atzina, ka Putina atbalstītāju skaits bieži ir pārspīlēts, tomēr propagandai un meliem tic līdz pat 50% Krievijas iedzīvotāju, tāpēc ir grūti kaut ko mainīt. “Puse pilsoņu, protams, ne visi 85%, kā demonstrē propaganda, bet 50 % tik tiešām atbalsta Putinu. Viņi tic, ka ļaunie amerikāņi vēlas mums atņemt suverenitāti, pārņemt mūsu naftu un gāzi, paverdzināt krievu tautu. Viņi baidās un domā: “Kurš gan vēl, ja ne Putins, izglābs un aizsargās mūs no ļaunā NATO!””

Kasjanovs skaidroja, ka līdzīgi koncepti tiek izmantoti propagandā par Latviju. Latvija tiek izmantota kā piemērs tam, kādu ļaunumu var nodarīt iestāšanās Eiropas Savienībā: “Viņi saprot, ka latvieši ir apmānīti. Kādreiz taču dzīvoja labāk, taču, tā vietā, lai tagad dzīvotu draudzīgā ģimenē ar visām bijušās Padomju Savienības tautām, viņi vergo, jo Eiropas Savienība ir visu atņēmusi. Viņi vairs pareizā veidā nevar pārdot paši savu produkciju. Tagad tur viss ir no ārzemēm, un praktiski visi ir paverdzināti, apmēram tā.”

Tāpat Krievijas medijos tiek pieminēta Latvijas dalība NATO. Latvija esot atainota kā viegli manipulējama: “Latvija kļūdījās, pievienojās NATO, neko nesaprot un tā tālāk. Propoganda cenšas Krievijas pilsoņiem izraisīt sajūtu, ka Latvijas tauta nepieder pati savai valstij. Tā atrodas zem citu Eiropas valstu spiediena un ar NATO – zem ASV spiediena. Tāpēc latvieši šķiet kā manipulējami no lielo valstu puses. Diemžēl šāds redzējums tiek radīts.”

Kasjanovs gan norādīja, ka cilvēkiem, kas Putinu neatbalsta, Latvija simpatizē. “Citai Krievijas daļai Latvijas stāsts simpatizē. Viņi saprot, ka esat ieguvuši brīvību, ejat pa civilizētas attīstības ceļu. Jā, visiem problēmas ir bijušas, taču ir skaidrs, ka pareizais ceļš ir izvēlēts. Krievijas pilsoņi, izglītotie cilvēki, kuri dzīvo lielās pilsētās, bieži brauc uz šejieni un bauda sabiedrību, kur krievu valoda ir ļoti populāra. Viņi saprot, ka atrodas brīvā valstī. Arī es ar lielāko prieku atbraucu uz šejieni parunāties un pavadīt laiku ar cilvēkiem mierīgi jauki un cieņpilni,” raidījumā sacīja Kasjanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Kārtējais raksts tautas iebiedēšanas un dzīšanas nabadzībā nolūkā!

 3. Apsurds

Draugiem Facebook Twitter Google+