Kultūra
Teātris un kino

Kaspara Gobas filma iekļauta nozīmīgā Ziemaļamerikas dokumentālo filmu festivālā0


Kadrs no filma s”Inga dzird”.
Kadrs no filma s”Inga dzird”.
Publicitātes foto

Režisora Kaspara Gobas filma “Inga dzird” (2018) iekļauta nozīmīgākā Ziemeļamerikas dokumentālo filmu festivāla “Hot Docs” programmā “Changing Face of Europe”, ziņo Nacionālais kino centrs.

Kanādas pilsētā Toronto šogad no 25. aprīļa līdz 5. maijam jau 26. reizi notiekošais festivāls “Hot Docs” ir Ziemeļamerikā lielākais un nozīmīgākais dokumentālo filmu festivāls.

Šogad festivālā iekļautas filmas no 56 valstīm, un Kaspara Gobas filma “Inga dzird” vienīgā pārstāv Latviju un iekļuvusi desmit Eiropas filmu izlasē, kuru veido European Film Promotion (EFP) – starptautiska platforma, kas popularizē Eiropas kino globālajā tirgū.

Pateicoties sadarbībai ar Nacionālo Kino centru, EFP savā uzmanības lokā regulāri patur arī Latvijas filmas.

Filmas “Inga dzird” seanss 30. aprīlī būs tās starptautiskā pirmizrāde. Latvijā filmas pirmizrāde notika 2018. gada rudenī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) laikā, bet šajā pavasarī filmu varēs noskatīties kinoteātra “Kino Bize” regulārajā repertuārā no 9. maija.

Sīvā 252 filmu konkurencē “Inga dzird” cīnīsies gan par balvu Labākajai vidējās metrāžas dokumentālajai filmai, gan arī par Skatītāju balvu.

Kaspara Gobas filma ir stāsts par Ingu, kura ir vienīgā dzirdīgā nedzirdīgo ģimenē. Kopš septiņu gadu vecuma Inga ir bijusi ģimenes tulks sadarbībā ar dzirdīgo pasauli, un brīžiem Ingai ir sajūta, ka viņai nav bijis iespējas būt bērnam.

Vēloties aizbēgt no ģimenes tulka lomas, Inga pēc lauku pamatskolas pabeigšanas dodas mācīties uz tuvējo pilsētu. Dzīve ārpasaulē Ingai piedāvā jaunas iespējas, bet arī jaunus izaicinājumus, ar kuriem viņai neizdodas tikt galā.

Filma ir stāsts par pieaugšanu, savas identitātes meklējumiem, par nabadzību un izglītības pieejamību, kā arī par cilvēku spēju pieņemt citādo.

Filmu producējis Ruckas mākslas fonds sadarbībā ar Igaunijas filmu kompāniju “Exitfilm”.

LA.lv