×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. augusts, 2012
Drukāt

Kasparovs plāno sūdzēties tiesā par viņa aizturēšanu, piekaušanu un apmelošanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pie Maskavas Hamovņiku rajona tiesas nama, kur notika sprieduma nolasīšana huligānismā apsūdzētajām pankgrupas “Pussy Riot” trim dalībniecēm, par nesankcionētu protestēšanu 17.augustā aizturētais opozīcijas politiķis un šahists Garijs Kasparovs 18.augustā paziņoja par plāniem iesniegt prasības pret policistiem par viņa nelikumīgu aizturēšanu, piekaušanu un apmelošanu.

18.augustā intervijā radiostacijai “Eho Moskvi” Kasparovs uzsvēra, ka viņam ir daudz liecinieku, kas ir gatavi apliecināt, ka viņa “aizturēšana bija nelikumīga”. Turklāt trīspadsmitais pasaules čempions šahā paziņoja, ka viņa rīcībā ir videoieraksts, kurā redzams, kā policisti viņu piekauj.

Viņš norādīja, ka plāno “noskaidrot cēloņus, kā 2.operatīvā pulka praporščikam parādījās koduma pēdas”. “Šeit notiek apmelošana tieši sejā,” uzsvēra Kasparovs.

Opozīcijas politiķim 20.augustā jāierodas sniegt liecības Krievijas Iekšlietu orgānos.

Avots Krievijas tiesībsargājošajās institūcijās sestdien aģentūrai “Interfax” pavēstīja, ka pret Kasparovu, kas tika aizturēts apsūdzībās par iekošanu rokā policijas darbiniekam, tiek plānota kriminālvajāšanas sākšana.

Jau vēstīts, ka Maskavas Hamovņiku rajona tiesa piektdien atzina par vainīgām huligānismā un piesprieda divu gadu cietumsodu pankgrupas “Pussy Riot” trim dalībniecēm, kas izpildījušas pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērstu dziesmu valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē.

Nadeždai Tolokoņņikovai, Jekaterinai Samucevičai un Marijai Aļohinai sods viņām būs jāizcieš vispārēja režīma kolonijā.

Tolokoņņikova, Samuceviča un Aļohina februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē uzkāpa priesteriem paredzētā vietā un izpildīja “panku lūgšanu” pret Putinu.

Viņas martā tika aizturētas un apsūdzētas huligānismā. “Panku lūgšanā” piedalījās arī dažas citas šīs grupas dalībnieces, kuras netika aizturētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+