×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Kaspars Bērziņš: “Priecē iespēja būt sakārtotā vidē”

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“VEF Rīga” centra spēlētājs Kaspars Bērziņš pēc pārliecinošās 101:78 uzvaras VTB līgas spēlē pār Ļubercu “Triumph” atzina, ka viņam ļoti patīk būt komandā, kurā katrs zina savus uzdevumus un vietu laukumā.

“Varbūt no malas spēle izskatījās viegla un rezultāts pārliecinošs, bet tā nebūt nebija. Tas viss tika sasniegts ar grūtu darbu. Katrs pašu grozs un katra viņu piespiestā kļūda bija mērķtiecīgs darbs. Šai spēlei ilgi gatavojāmies, zinājām katru viņu kombināciju no galvas, katra spēlētāja stiprās puses. Tādēļ šo lielo pārsvaru nopelnījām ar treniņos ieguldīto darbu un koncentrēšanos spēles laikā,” spēli komentēja viens no komandas balstiem zem groziem, arī Latvijas izlases līderis Kaspars Bērziņš.

– Trīs ceturtdaļas bija kaut kas no NBA basketbola, aizsardzību atstājot otrā plānā.

– Pretinieks bija tāds, kas pie pirmās iespējas spēlē viens pret vienu, uzreiz met pa grozu. Ja pretī būtu cita komanda, diez vai mēs 100 punktu robežai pāri tiktu. Tas mums nav raksturīgi, nav mums tāds dullais skrien un met basketbols. Bet viņi ātri uzbruka un tīri matemātiski arī mums sanāca daudz vairāk uzbrukumi. Diez vai vajag meklēt problēmas aizsardzībā.

– Pašam spēle atkal beidzās piecu piezīmju dēļ, turklāt šoreiz izskatījās, ka daļa bija pēc aplamiem soģu lēmumiem.

– Ko lai es te saku – skatieties ierakstu un skaitiet, cik bija jādod. Pats sev bez sirdsapziņas pārmetumiem dotu divas piezīmes. Labi, ka komanda uzvarēja un mierīga sirds. Citādi par tām svilpēm būtu ļoti dusmīgs.

– Pēc garās izlases vasaras abi ar Dairi Bertānu izskataties smagnēji. Vai tā ir?

– Ja godīgi, tad fiziskajā ziņā jūtos diezgan slikti. Vasarā Latvijas izlasē, arī pirmajās VEF pārbaudes spēlēs bija pavisam citas sajūtas. Nogurums, fiziskās formas bedre – to var saukt dažādi, bet man pašam nav skaidrojuma, kādēļ tā ir tieši tagad. Gan jau fiziskās sagatavotības treneri piekoriģēs slodzes un drīz viss būs kārtībā.

– Vai pašam patīk pašlaik spēlētais VEF basketbols?

– Viennozīmīgi grūti pateikt. Katram gribas vairāk tikt pie bumbas, vairāk uzbrukt. Bet ir lieta, kas šajā sezonā ļoti priecē – tā ir iespēja būt sakārtotā vidē. Tādā, kurā katrs zina savu vietu un savu uzdevumu laukumā. Tas ir galvenais labai komandai un ja tā ir – būs arī uzvaras.

 

PĒCSPĒLES KOMENTĀRI

Ramūns Butauts: “Visu laiku bijām vadībā, visu laiku bija iniciatīva un kopumā parādījām labu basketbolu. Bijām daudz trenējušies, taču neizdevās sarunāt pretiniekus pārbaudēm un trūka spēļu prakse. Tādēļ bija mazliet uztraukums. Ir lietas, ka nepatika. Daudz punktus zaudējām pēc mulķīgām kļūdām aizsardzībā. Zaudējām cīņu par atlēkušajām bumbām, atļāvām pretiniekam paņemt 15 bumbas zem mūsu groza. Modernajā basketbolā tās ļoti svarīgas nianses, pie kuru uzlabošanas tuvākajā laikā jāpiestrādā.”

Ērls Roulends: “Laba spēle sezonas sākumam, kas liecina, ka esam uz pareizā ceļa. Spēlējām agresīvu komandas basketbolu, labi kustējās bumba. Bija arī kļūdas, taču ir tikai sezonas sākums.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+