×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Kastītes, kas domātas produktu saldēšanai

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida
SVARĪGI

Ja saldēšanai pērkat lētos plastmasas trauciņus, kas nav speciāli paredzēti produktu saldēšanai (nav piktogrammas ar sniegpārsliņu), vismaz jāraugās, lai uz trauka būtu piktogramma – trīsstūris ar ciparu 5 vidū – un blakus norāde PP. Produktu uzglabāšanai polipropilēns (5 jeb PP) ir vispiemērotākā plastmasa.

“Gribēju uzzināt, kur iespējams iegādāties 500 gramu plastmasas trauciņus ogu saldēšanai.” I. VILEMSONE

Plastmasas kastītes var nopirkt gan lielveikalos, gan saimniecības preču veikalos, bet, pirms tās liek iepirkumu groziņā, der izpētīt, no kāda materiāla ražotas un kādiem mērķiem paredzētas. Uz trauka jābūt piktogrammai ar sniegpārsliņu un blakus norādei par pieļaujamo temperatūru. Uzglabājot ēdienu plastmasas traukos, kas nav paredzēti, piemēram, speciāli saldēšanai, lietošanai mikroviļņu krāsnī, karstiem produktiem, riskējat, ka pārtikā var nonākt kaitīgas vielas, jo plastmasas ir atšķirīgas un no daudzām nepiemērotos apstākļos (karstumā vai aukstumā) var izdalīties veselībai nevēlamas vielas. Ja uz plastmasas trauka nav norādes par tā sastāvu, labāk neizvēlēties šādu preci.

Ieteicams iegādāties plastmasas traukus (jo īpaši, ja lietosiet gadu no gada atkārtoti), kuri nesatur BPA. Šis apzīmējums nozīmē, ka konkrētās plastmasas sastāvā nav bisfenola A, kas, vienkāršiem vārdiem runājot, spēj atdarināt cilvēka dabisko hormonu estrogēnu, tāpēc var izjaukt hormonālās sistēmas līdzsvaru un radīt daudz sarežģījumu, piemēram, aptaukošanos, diabētu, hiperaktivitāti, veicināt pāragru pubertāti, ļaundabīgos audzējus utt. Drošas kastītes speciāli saldēšanai var iegādāties, piemēram, internetveikalos www.vakuums.lv (piecas 0,5 l kastītes maksā 4,50 eiro), www.dabasdobe.lv (trīs 0,5 l kastītes maksā 2,97 eiro). Kvalitatīvas kastītes saldēšanai no videi un cilvēkam drošas plastmasas piedāvā firmas “Tupperware” produkcijas izplatītāji (viens trauciņš maksā aptuveni 5 eiro). Lielā izvēlē plastmasas kastītes ar vāciņiem pieejamas bāzēs “Gemoss”, “Arcolat”, “Cenuklubs” un citur. Lielveikalos vasaras sezonā 0,5 l tilpuma plastmasas traukus produktu saldēšanai var iegādāties aptuveni par 1,50 eiro (iepakojumā 5 kastītes). Tās gan reti var izmantot atkārtoti, jo vāciņi ieplaisā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+