×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Katalonija atceļ neatkarības referendumu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Spānijas apgabala Katalonijas pašvaldība paziņojusi, ka tā tomēr nerīkos iepriekš 9. novembrī plānoto referendumu par neatkarību.

Tiesa, referenduma vietā notikušot “konsultatīva balsošana”, kurā Katalonijas iedzīvotājiem tiks lūgts paust viedokli par iespējamu atdalīšanos no Spānijas. Tiesa, tā nebūs juridiski saistoša un neizvirzīs Madridei nekādas pretenzijas.

Pagājušajā mēnesī Spānijas Konstitucionālā tiesa apmierināja valsts valdības prasību apturēt referenduma sarīkošanu. Tiesa paziņoja, ka referendums apturēts, kamēr tiks izskatīti Katalonijas pašvaldības argumenti par labu referenduma sarīkošanai. Taču, kā norāda vietējie politikas apskatnieki, šis process var ilgt vairākus gadus. “Valdība ir lēmusi, ka referendums nevar notikt,” paziņoja Katalonijas pašvaldības pārstāvis.

Taču Katalonijas pašvaldības vadītājs Arturs Mass paziņojis, ka, neskatoties uz to, ka referendums nebūs juridiski saistošs, balsošana 9. novembrī tomēr norisināsies, informē ziņu aģentūra “AFP”. “Mums ir pietiekami daudz spēka, lai izdarītu to, ko mēs solījām darīt, proti, ar tautu konsultēties par Katalonijas nākotni,” paziņoja Mass. Viņš uzsvēra, ka Katalonijas vietējai pašpārvaldei ir tiesības rīkot šādu nobalsošanu un ka tā nebūs pretrunā Spānijas likumiem.

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs Katalonijas pašvaldības lēmumu atcelt referendumu nodēvēja par “lieliskām ziņām”. Viņš arī paziņoja, ka ir gatavs sarunām ar Katalonijas vietējam amatpersonām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. palielinaat katalonijas ietekmi valsts paarvaldee un miers. Liidziigi, kaa to izdariija Britaanijaa… Prieksh kam skjelt valsti, kas pastaaveejusi gadsimtiem …

Draugiem Facebook Twitter Google+