×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Katalonija varētu atlikt referendumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katalonijas vicepremjere Hoana Ortega atzinusi, ka 9. novembrī paredzētais neatkarības referendums varētu tikt atlikts, ja Spānijas valdība to aizliegs.

Ortega uzsvēra, ka referenduma procedūrai ir jābūt pilnībā likumīgai, atzīstot, ka tautas nobalsošanu varētu atlikt, ja Madrides valdība vērsīsies Konstitucionālajā tiesā.

Spānijas valdība kategoriski iebilst pret referenduma rīkošanu, norādot, ka tas ir antikonstitucionāls, jo Spānijas pamatlikums paredz referendumu rīkošanu šādos jautājumos tikai nacionālā, nevis reģionālā mērogā. Nesenā Katalonijas premjerministra Artūra Masa tikšanās ar Spānijas valdības vadītāju Marjano Rahoju beidzās bez panākumiem, nevienai no pusēm neizrādot gatavību piekāpties.

Katalonija, kuras iekšzemes kopprodukts (IKP) aptuveni līdzinās Portugāles IKP un iedzīvotāju skaits – 7,5 miljoni – veido aptuveni 16% no Spānijas iedzīvotāju kopskaita, ilgi bijusi visas valsts tautsaimniecības dzinējspēks. Arvien lielāks skaits kataloņu, kas lepojas ar savu valodu un kultūru, uzskata, ka viņu nodokļi tiek pārdalīti netaisnīgi un viņu dzīve kļūs labāka, atdaloties no Spānijas. Referendumā vēlētājiem paredzēts uzdot divus jautājumus – vai jūs vēlaties, lai Katalonija kļūtu par valsti, un – vai jūs vēlaties, lai šī valsts būtu neatkarīga? Saskaņā ar pēdējo aptauju, kuru reģionālā valdība veica aprīlī, Katalonijas neatkarību atbalsta aptuveni 45% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+