×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
19. oktobris, 2017
Drukāt

Katalonijas līderis draud pasludināt reģiona neatkarību (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Karless Pudždemons.

Katalonija pasludinās neatkarību no Spānijas, ja Madride pildīs savus draudus apturēt tās autonomiju, ceturtdien paziņoja Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons.

Viņš norādīja, ka šobrīd neatkarība nav pasludināta.

“Ja valsts valdība uzstās uz dialoga atteikšanu un turpinās represijas, Katalonijas parlaments, ja uzskatīs to par nepieciešamu, var iet tālāk un balsot par oficiālu neatkarības pasludināšanu,” teikts Pudždemona vēstulē Spānijas premjeram Marjano Rahojam.

Tikmēr Spānijas valdība paziņoja, ka uzsāks Katalonijas valdības pilnvaru atcelšanas procedūru.

“Valdība virzīs konstitūcijas 155.pantā noteiktās procedūras, lai atjaunotu Katalonijas pašpārvaldes likumību,” teikts valdības paziņojumā.

Sestdien notiks Spānijas valdības ārkārtas sēde, lai uzsāktu Katalonijas pilnvaru pārņemšanas procedūru.

“Nākamsestdien ministru kabinets ārkārtas sēdē apstiprinās pasākumus, kas tiks iesniegti Senātam, lai aizsargātu spāņu, ieskaitot Katalonijas pilsoņu, intereses un atjaunotu konstitucionālo kārtību,” norādīts paziņojumā.

Madride bija piedraudējusi, ja Pudždemons nesniegs apmierinošu atbildi līdz ceturtdienas plkst.10 (plkst.11 pēc Latvijas laika), tas izprovocēs konstitūcijas 155.panta piemērošanu.

Līdz šim vēl nekad neizmantotais konstitūcijas pants ļauj Madridei atjaunot savu tiešo pārvaldi Spānijas autonomajos reģionos.

Šī panta iedarbināšana var vēl vairāk padziļināt politisko krīzi, kuru izraisījis 1.oktobrī notikušais Katalonijas neatkarības referendums, kurā 90% balsojušo atbalstīja atdalīšanos no Spānijas.

Tajā pašā laikā tautas nobalsošanā piedalījās vienīgi 42% no 5,3 miljonus lielā balsstiesīgo kopskaita.

Kā ziņots, Pudždemons, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, pagājušo otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu uzsākt sarunas ar Madridi.

Savukārt Rahojs pieprasījis Pudždemonam līdz ceturtdienai sniegt skaidru atbildi, ko īsti nozīmē viņa pretrunīgā rīcība un vai viņš ir, vai nav pasludinājis Katalonijas neatkarību.

Tikmēr Spānijas Konstitucionālā tiesa otrdien oficiāli atzina Katalonijas neatkarības referendumu par pretlikumīgu.

Lai gan premjerministram 155.konstitūcijas panta iedarbināšanai vajadzīgs Senāta atbalsts, tas Rahoju, domājams, neaizkavēs, jo valdošajai konservatīvajai Tautas partijai (PP) parlamenta augšpalātā ir vairākums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. viš ir lielāks politiķis par spānijas valdibu un karali. madride pieprasija lidz šodienas 10 skaidri pateikt jā vai nē. skaidri pateikt ka neatkariba pasludināta nozimēto zaudet-madride ieved karaspēku, pateikt ka nav pasludināta nozimē no tās brīvprātigi atteikties. neviens no šiem vadiantiem kataloniju neapmierina. tāpec nesaka neko, jeb pareizāk- ja spānija pārņem varu, tad mēs izsludinam neatkaribu un uzsākam par to cīnities kaut vai ar ieročiem. un atkal bumba spāņu pusē. lai ko madride iesāktu katalonija padara viņus par vainigajiem liekot pirmo agresiju uzsākt spānijai

Draugiem Facebook Twitter Google+