Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
9. septembris, 2014
Drukāt

Katalonijas neatkarības himnai Brauna mūzika

Foto - LETAFoto - LETA

Komponists Mārtiņš Brauns

Dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” kļūšana par Katalonijas neatkarības himnu ir tāds notikums manā mūžā, kas otrreiz var nenotikt, sacīja komponists Mārtiņš Brauns, atzīstot, ka jūtas ļoti pagodināts.

Komponists norādīja, ka par šo iniciatīvu uzzinājis, kad kora “Cor Jove de l’Orfeo Catala” diriģents viņam jautājis, vai drīkst ieskaņot dziesmu “Saule, Pērkons, Daugava”, izmantojot tajā kataloņu dzejnieka Mikela Marti i Pola tekstu “Ara és l’hora”. “Nezinu, kā viņi atrada dziesmu. Acīmredzot dzirdēja to internetā, un viņiem iepatikās,” stāstīja komponists. “Man šajā dziesmā svarīgākais ir teksts, jo tieši Raiņa vārdi bija dziesmas rašanās impulss. Tomēr tas, kā tālāk attīstās mūzikas ceļš, nav atkarīgs no manis,” uzsvēra Brauns. Viņš norādīja, ka šī mūzika raisa folkloriski pirmatnējas jūtas, kuras acīmredzot bijušas svarīgas kataloņiem. Brauna skaņdarbs kataloņu versijā “Ara és l’hora” (“Tagad ir laiks”), kas atzīta par Katalonijas neatkarības himnu, tiks atskaņots daudzmiljonu demonstrācijas kulminācijas brīdī 11. septembrī Katalonijas galvaspilsētā Barselonā. 9. novembrī paredzēts referendums par Katalonijas neatkarību. To gan varētu aizliegt Spānijas valdība.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+