Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

Katalonijas premjers liecina tiesā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Arturs Mass

Spānijas Katalonijas reģiona premjers Artūrs Mass, kuru vakar  Barselonas tiesā tiesnesis pratināja par pērn sarīkoto simbolisko neatkarības referendumu, paziņoja, ka pilnībā uzņemas atbildību par šo balsojumu.

“Es apliecinu, ka esmu pilnībā atbildīgs par šo politisko iniciatīvu – sarīkot juridiski nesaistošu referendumu par spīti Spānijas varas iestādēm,” Mass paziņoja preses konferencē. Premjeram bija jāstājas tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām par civilo nepakļaušanos un valsts budžeta naudas nepiemērotu izlietošanu, kas viņam izvirzītas par simboliskā referenduma sarīkošanu. Masa atbalstītāji ierosināto lietu uzskata par politiski motivētu un apsūdz varas iestādes, ka tās ierosinājušas lietu pret valdības vadītāju, lai izjauktu viņa plānus par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas. Apsūdzību izskatīšanas rezultātā viņam var aizliegt ieņemt valsts amatus. Pērn Spānijas Konstitucionālā tiesa noraidīja referenduma rīkošanu par Katalonijas neatkarību. Tā vietā kataloņi 9. novembrī sarīkoja neoficiālu simbolisku tautas nobalsošanu, kurā 80% iedzīvotāju atbalstīja Katalonijas neatkarību. 27. septembrī notikušajās Katalonijas parlamenta vēlēšanās neatkarības atbalstītāji izcīnīja vairākumu vietu likumdevēju sapulcē.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+