×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Kategoriski iestājas pret masveida meža cūku indēšanu (26)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas Mednieku savienība kategoriski iestājas pret masveida meža cūku indēšanu un jebkuriem citiem vispārbīstamiem dzīvnieku nonāvēšanas līdzekļiem, metodēm un paņēmieniem, kas darbojas neselektīvi, lai šādā veidā ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību.

Latvijas Mednieku savienība norobežojas no Latvijas Mednieku asociācijas vadītāja Haralda Barvika medijiem paustā, ka meža cūku populācijas iznīcināšana indējot ir vienīgais risinājums slimības ierobežošanai.

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis norāda, ka mājas cūku saslimšanas gadījumiem ar Āfrikas cūku mēri lielajās fermās nav tiešas saistības ar meža cūkām: “Tas ir cilvēka faktors – cilvēka darbības vai bezdarbības rezultāts. Liels cūku fermas komplekss nav piemājas saimniecība, kurā, mājas cūkas tiek ganītas aplokā un barotas ar mežmalā sapļautu mistru. Šādā kompleksā, ievērojot biodrošības pasākumus, nepastāv varbūtība, ka slimība var tikt nejauši pārnesta no meža uz mājas cūkām.”

Viņš norāda, ka līdz šim mednieki brīvprātīgi un ar lielu atbildību ir iesaistījušies meža cūku populācijas samazināšanā, lai atbalstītu Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu mājas cūku audzētājus, norādot, ka Latvijas Mednieku savienība uzskata, ka jebkurām citām meža cūku populācijas samazināšanas metodēm jābūt zinātniski un ētiski pamatotām.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. mūsu valsts nelaimes ĀCM izplatībā vainīgi ir lielo SVEŠZEMJU CŪKU AUDZĒŠANAS KOMPLEKSU LOBĒTĀJI, jo mēs pērkam mūsu cūkkopju audzēto produkciju nevis svešu!!! Mednieki noteikti nav vainīgi pie situācijas!!! JAUTĀJUMS: KĀPĒC TIEŠI MŪSU CŪKKOPJUS REGULĀRI PIEMEKLĒ ĀCM??? K Ā P Ē C??????????????

 2. Tam Barvikam tikai kādu noīndēt

 3. Mani šokē debiliķu izteicieni, ka mednieki vainīgi pie ĀCM, nu, tad es kā medniece varu pateikt, ka tie dīvānā pirdēji, kas te raksta, ar savu bezdarbību jādzen likvidēt tās cūkas! Vēlreiz lai visiem būtu skaidrs uz visiem laikiem- MEDNIEKI NAV ALGOTI DARBINIEKI, KURIEM VAR KAUT KO LIKT DARĪT! Mēs maksājam valstij par medību platībām un brīvprātīgi nodarbojamies ar medībām, nevis strādājam par naudu uz sabiedrības rēķina par nodokļu maksātāju naudu!

 4. All rights reserved (engl) vai Visas tiesības paturētas ZM!!!

 5. Ironiski – cīnamies tikais ar sekām un nevis ar cēloņiem 🙁

  Slimiību perēklis Krievija/Baltkrievija joprojā nav norobežoti. Slimās cūkas turpinās ienākt arī pēc 10gadiem ja neierobežosim slimības perēkli.
  Kamer mēs to neizdarīsim Cūkkopības nozare Latvijā ir uz inīcības robežas.

 6. medniekus jāsoda!

 7. Ko nu cepās, ja tā, jāsāk bija ar bebru indēšanu, tie Latvijas tautsaimniecībai ir nodarījuši simtkātrt lielāku skādi! Kas tur pāris tūkstoši cūku pret miljoniem m3 iznīcinātas koksnes? 🙂

 8. Inde jau nonāvēs visus – arī tos, kuri gribēs pamieloties ar noindētajām cūkām. Gan jau bez jebkādas cilvēku iejaukšanās daba pati selekcionēs pret mēri izturīgas cūkas. Tās kļūs imūnas pret šo sērgu. Esam tikuši galā ar bakām un ar trakumsērgu, nu zinātnieku uzdevums – izstrādāt vakcīnu pret Āfrikas mēri.

 9. kam slinkums cūku audzēt kūtī, tas audzē mežā…govis tiem nedzirdītas apmirst, kalpoņu aiju debilitāte: govi dzen ziemā uz upi dzirdināt

 10. Patiesības ministrija rullē Atbildēt

  Viss taču kārtībā! No utilizētajām Krimuldas cūkām saražojām biodegvielu, miltus un biogāzi! Jauns nišas produkta Latvijai atrasts! Audzēsim Latvijas baltās cūciņas un ražosim biodegvielu!:)))

 11. Ideja par visu mežacūku iznīcināšanu ir brutāla, nežēlīga un neētiska. Diemžēl, pārāk bieži cilvēki vēlas risināt problēmas iznīcinot sev apkārt visu dzīvo – mežacūkas, baložus, kaķus un vēl un vēl. Ja mūsu senči šādā veidā būtu cīnījušies ar trakumsērgu, kas taču bija daudz briesmīgāka, kamēr nebija vakcīnas, mūsu meži būtu tukši.
  Vajadzīga biodrošība un intensīvi pētījumi, lai izstrādātu zāles un/vai vakcīnu. Nupat šodien lasīju internetā par iespējamām latviešu zinātnieku atrastām zālēm (larifānu), taču neesot reģistrētas…

 12. Viena mednieku hobiju vai “dabas regulatoru” apvienība jau mums publiski pavēstījusi – “dažās vietās mednieki jau “ieslēguši taupības režīmu”, cenšas populāciju atjaunot, kas nav pieļaujams.” Likumdevējs jāsēžas pie galda un tas jaunais likums, kas viņiem to var neatļaut, jāuzraksta!Tad jāpiedabū Saeimas Juridisko komisiju, lai redakcija iet cauri, atsaucoties uz Satversmes 105.pantu; tad ZM jājož uz Saeimu un Tautsaimniecības komisijai fiksi jāizdabū likums cauri 1.lasījumā. Tas nebūs gūti, jo precedents jau ir bijis 2015.gadā. Un lieta darīta. Negribas? Nav ko ietirgot pretī? Vēl nav izdomāts, ko ietirgot pretī?… tikmēr mednieki var „niekoties ar pīrādzīņiem” un mēs pārējie palasīties katru nedēļu svaigas ziņas, cik mednieki aktīvi un atbildīgi iesaistās cīņā ar neuzveicamo sērgu.

  • ĀCM ir ļoti izdevīgs PVD – nauda grozās, un dāņiem – latviešiem cūku drīz nebūs.
   Cūkas neskraida pa pasauli un nenēsā mēri – to izplata cilvēki.
   Pa šoseju veda cūku līķus uz Daugavpili un Limbažiem. Visa šoseja piesārņota. Nevar tā nohermetizēt, ka ne pile urīna vai asiņu neiztecēja. Tad parbrauc zemnieka vai cita mašīna un atkal viss piesārņots.
   Pirmajā mēra dienā uz visiem tiltiem, šosejām bija jābūt dezinfekcijas vannām -tas būtu bijis 1000x lētāk nekā visiem pirkt dezinfekcijas līdzekļus un repilentus.
   Vēl, mēris iet tikai pa Latviju un nepariet uz Lietuvu un Igauniju. Cūkas bez pases neiet oāri robežai?
   Pat stulbam skaidrs, ka pasūtījums.
   Novietnēs nedrīkstot ielidot putni. Tad putnus arī visus izindēsim ???

 13. Nepieciešama vakcīna Atbildēt

  2016.gada sākumā Lietuva jau paziņoja, ka vēlētos atklāt zinātnes centrus, kas nodarbotos ar vakcīnas pret ĀCM izstrādi, un to kopīgi varētu veikt trīs Baltijas valstis un Polija, saņemot ES finansējumu,
  «Mēs dienestā izveidojām institūtu cīņai ar Āfrikas cūku mēri un tagad gatavojamies Polijā runāt ar visām četrām valstīm par to, ka beidzot ir jāizstrādā vakcīnas. Mēs apvienosim Polijas, Latvijas un Igaunijas zinātniekus,» Lietuvas PVD vadītājs teica Berlīnē, izstādē Gruene Woche .
  Viņš sacīja, ka, ja četru valstu veterināro dienestu vadītāju un atbildīgo ministru sanāksmē ideja tikšot atbalstīta, būšot jāgaida Eiropas Komisijas apstiprinājums.

 14. Skatoties uz visu, kas te notiek, vienīgais saprātīgais risinājums ir ‘pest control” sistēmas ieviešana. Citas izejas nav. Esošā sistēma ir cietusi fiasko… totālu!

  • Un tā tiks apmaksāta no NODOKĻU MAKSĀTĀJU KABATĀM. Jums nav ne jausmas, cik dārgi tas maksās. Pie tam paliks atklāts jautājums, kas apmaksās dzīvnieku nodarītos postījumus?… 😀

   • piestādiet rēķinu ZM Atbildēt

    Jums ir jausma, cik mums izmaksā šīs esošās sistēmas uzturēšana ar miljoniem zaudējumu gan veselām tautsaimniecības nozarēm, gan katram graudkopim un viensētas saimniekam ar pāris cūkām aizgaldā??!! Noņemiet apsēju no savām acīm un paskatieties uz jau nosauktajiem cipariem! Jums 13 miljoni tā kā par maz vēl liekas? MĒS JAU ESAM SAMAKSĀJUŠI PAR VALDĪBAS KĻŪDU UZTUROT ESOŠO MEDNIECĪBAS SHĒMU! ESAM JAU SAMAKSĀJUŠI!

   • ‘Pest control’ sistēmā – es pats maksāju un skaidri zinu, no kā prasīt atbildību! Šādā sistēmā kā šobrīd, man ne no viena – ne dienesta, ne medniekiem nav likumīgu iespēju kā šīs valsts pilsonim par šīs katastrofas sekām atbildību paprasīt! Vai tas nav skaidrs?

 15. Dāņu megakompleksu lobētāji rullē !
  Nav nekādas garantēti ticamas informācijas, ka
  tieši no tiem “pa kluso” mēris nav izplatījies, jo
  reflektē tikai uz ziņojumiem.

 16. Sniedziet sistemātisku informāciju! Atbildēt

  Lūdzu, katru nedēļu sniedziet mums visiem informāciju, cik daudz meža cūku ir nomedītas, likvidētas katrā novadā nedēļas laikā, lai sabiedrība gūtu pārliecību, ka jūsu piesauktā cīņa ar sērgu nav vien skaisti vārdi mums acu aizmālēšanai!
  Neslēpiet informāciju, bet atklāti nosauciet, kuri konkrēti mednieku klubi, kurā pagastā ir nomedījuši konkrēti, kādu meža cūku skaitu! Ļoti konkrēti – informāciju pa novadiem, pa pagastiem. Kuri ir čaklie, kuri ir tie, kas nemedī. Nosauciet arī, cik konkrētajā novadā, piem. Kurzemē, kur pašlaik ir tik sprādzienbīstama situācija, ir pavisam reģistrētu mednieku klubu, biedrību, kam ir pienākums cīnīties ar sērgu. Sniedziet šīs ziņas visiem informatīvajiem kanāliem sistemātiski, katru nedēļu! Lieciet šo informāciju savās mājas lapās! Lai mēs gūtu pārliecību, ka cīnāties ar mēri. Nopietni!

 17. Lūdzu, katru nedēļu sniedziet mums visiem informāciju, cik daudz meža cūku ir nomedītas, likvidētas katrā novadā nedēļas laikā, lai sabiedrība gūtu pārliecību, ka jūsu piesauktā cīņa ar sērgu nav vien skaisti vārdi mums acu aizmālēšanai!
  Neslēpiet informāciju, bet atklāti nosauciet, kuri konkrēti mednieku klubi, kurā pagastā ir nomedījuši konkrēti, kādu meža cūku skaitu! Ļoti konkrēti – informāciju pa novadiem, pa pagastiem. Kuri ir čaklie, kuri ir tie, kas nemedī. Nosauciet arī, cik konkrētajā novadā, piem. Kurzemē, kur pašlaik ir tik sprādzienbīstama situžcija, ir pavisam reģistrētu mednieku klubu, biedrību, kam ir pienākums cīnīties ar sērgu. Sniedziet šīs ziņas visiem informatīvajiem kanāliem sistemātiski, katru nedēļu! Lieciet šo informāciju savās mājas lapās! Lai mēs patiešām gūtu pārliecību, ka cīnīties ar mēri. Nopietni!

 18. Tas nekas ka brutāli izkauj 5 tūkstošus mājas cūku.Tur jau cilvēki paši vien vainīgi,nevajadzēja pieradināt…Atpakaļ pie humānās mātes dabas!

 19. Uzskatu, ka Krimuldas traģēdijas gadījumā vajadzēja uzdot medniekiem par pienākumu nogalināt šīs 5000 cūkas ar savām smalkajām medību karabīnēm vai plikām rokām nevis mocīt saimniecības darbiniekus, papildus piesaistīt armijas spēkus un piedevām vēl izlietot valsts rseursus dzīvnieku likvidēšanai. Ļoti vienkārši – ar Ministru kabineta rīkojumu medniekiem tikt galā ar dzīvnieku iznīcināšanu un līķu sadedzināšanu! Par mācībstundu visiem Latvijas medniekiem – dabas regulatoriem par ĀCM izplatīšanu un 13 miljonu izšķērdēšanu ĀCM ierobežošanai trīs gadu laikā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.9
Alūksne +15.2
Daugavpils +18.4
Saldus +18.0
Liepāja +17.6
Jelgava +17.5
Ventspils +19.2
Limbaži +15
Madona +15.8
Rēzekne +15.8
Draugiem Facebook Twitter Google+