Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
11. augusts, 2014
Drukāt

Katlakalna baznīcas jubileju svinēs sešas dienas

Foto: katlakalns.lvFoto: katlakalns.lv

No 18. līdz 23. augustam ar daudzveidīgu sarīkojumu svinēs Katlakalna baznīcas pastāvēšanas 220 gadus, liecina informācija Ķekavas novada portālā.

Katlakalna baznīcu projektējis Rīgas pilsētas galvenais būvmeistars un arhitekts Kristofs Hāberlands, tā iesvētīta 1794. gadā. Saistībā ar baznīcas jubileju, šogad sākta arī tās restaurācija.

Ilggadīgākais Katlakalna baznīcas draudzes mācītājs – kalpoja 41 gadu – bija ļoti iecienītais profesors virsmācītājs Roberts Feldmanis (1910-2002).

Katlakalna baznīcas jubilejas svētku nedēļu atklās pirmdien, 18. augustā, plkst.19 ar mācītāja Māra Ziemeļa ievadvārdiem un koncertu, kurā piedalīsies Daniela Lūsis-Grīnberga, Estere Lūsis-Grīnberga un Laima Ziemele. Šajā dienā atklās arī tekstilmākslinieces Anas Muzes izstādi “Pieraksti”.

Otrdien, 19.augustā, plkst.19 Katlakalna baznīcā notiks muzikāli vēsturisks vakars, kurā priekšlasījumus sniegs priesteris un vēsturnieks Andris Priede, kā arī mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Muzikālo pavadījumu spēlēs Lauma Liepiņa un Laima Ziemele.

Trešdiena, 20. augusts, no plkst.12 līdz plkst.22 būs pamatā veltīta bērniem un jauniešiem. Katlakalna baznīcas parkā gaidāma orientēšanās spēle, improvizācijas teātris un sadraudzības ugunskurs ar Kasparu Ezeriņu un draugiem.

Ceturtdien, 21.augustā, plkst.19 Katlakalna baznīcā notiks lūgšanu vakars mācītāja Māra Ziemeļa vadībā, kā arī tiks demonstrēti fragmenti no Arņa Miltiņa un Agitas Dragunes muzikālās izrādes “Kaiju kalns”.

Piektdien, 22.augustā, plkst.19 Katlakalna Tautas namā diskusijā “Kristīgā identitāte: kas es esmu?” piedalīsies Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs, Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes draudzes mācītājs Rinalds Grants, priesteris, vēsturnieks Andris Priede un literatūrzinātniece Janīna Kursīte – Pakule.

Jubilejas dievkalpojums Katlakalna baznīcā plānots sestdien, 23. augustā plkst.10. Tajā piedalīsies mācītāji Māris Ziemelis, Oskars Skrodelis, Agris Sutra un Ķekavas vīru koris “Ķekava”. Sestdien plkst. 12 ar piemiņas plāksnes atklāšanu dzejniekam Fricim Bārdam Katlakalna jubilejas nedēļa noslēgsies. Plāksnes atklāšanā piedalīsies vokālā grupa “Harmonija Rīgai”.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+