Kultūra
Kultūrpolitika

Katlapa balva šogad Kasparam Znotiņam un Sigvardam Kļavam 16

Foto: LETA

Tukuma novada iedibināto Žaņa Katlapa balvu šogad saņems Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš un Latvijas Radio kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Laukmane.

Znotiņš balvu saņems par izcilu ieguldījumu aktiermākslā. Tukuma novads māksliniekam ir īpaši pateicīgs par Ziedoņa lomas atveidojumu izrādē “Ziedonis un Visums”, tādējādi aktualizējot dzejnieka, kas cieši saistīts ar Tukumu, ideju aktualitāti mūsdienu Latvijā. Pašvaldībā pauž, ka Znotiņa spilgtie tēli uzrunā, pārsteidz un pārliecina – no večuka “Garajā dzīvē” un Bobčinska “Revidentā” līdz pat Latvijas politikas sakārtotājam “Kārklos” un doktoram Rankam “Norā”. Spilgtas, atmiņā paliekošas ir arī skatuves mākslinieka kino un televīzijas seriālu lomas. Znotiņa sasniegtais aktiermākslā jau kļuvis par Latvijas teātra mākslas klasiku.

Savukārt Kļava Katlapa balvu saņems par izcilu novatorismu koncertizrādes žanra iedzīvināšanā Latvijas kultūrtelpā, jo īpaši projektā “Latvijas gredzens”.

“Latvijas Radio kora ilggadējais mākslinieciskais vadītājs un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents Kļava, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, ar projekta “Latvijas gredzens” koncertizrādēm mums ir dāvājis ko pavisam īpašu – iespēju meditatīvi uztvert Latvijas identitātes kopumu ikkatrā novadā un arī valstī kopumā. Šī projekta skatuves notikumi skatītājiem dāvā dziļu pārdzīvojumu, katarsi un arī iedvesmu ieraudzīt Latvijas valsti kā bezgala skaistu dāvanu, kas mums uzticēta,” balvas piešķiršanu pamatoja Laukmane.

Balvu, kas laureātiem tiks pasniegta, veidojis mākslinieks-kalējs Gints Haņeckis no Tumes pagasta, kas ir arī aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa dzimtā vieta.

Katlapa balvu iepriekš saņēmusi dzejniece Māra Zālīte, aktrise, režisore Ināra Slucka, rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis, režisors Alvis Hermanis, rakstniece un dramaturģe Inga Ābele, režisore Māra Ķimele, režisors Viesturs Kairišs, kā arī aktrise Guna Zariņa.

Balvas pasniegšanā 2.decembrī Jaunmoku pilī piedalīsies Rīgas Biržas vīru koris, Tumes jauktais koris, flautists Andis Klučnieks un pianiste Elīza Apine. Ieeja pasākumā bez maksas.

LA.lv