×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Katlapa balva šogad piešķirta Harijam Gulbim un Alvim Hermanim

Foto: LETA, drama.lvFoto: LETA, drama.lv

Jau otro gadu Tukuma novada Tumes pagastā, leģendārā aktiera un režisora Žaņa Katlapa dzimtajā pusē, tiek piešķirta mākslinieka vārdā nosauktā balva “Par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra vidē”, portālam LA.lv pastāstīja rīkotāju pārstāvis Arnis Šablovskis.

Harija Gulbja personā žūrija izlēmusi cildinātas humānās vērtības, ko dramaturgs savās lugās spēja apliecināt Latvijas okupācijas apstākļos, būdams viens no visvairāk iestudētajiem dramaturgiem Latvijas Nacionālajā (toreiz Drāmas) teātrī. Harijs Gulbis arī ir cieši saistīts ar Tumi un Tukumu – Tumē 30. gadu beigās pabeigta pamatskola, vēlāk Tukumā – vidusskola. “Arī pateicoties viņa daiļradei, varēja teikt, ka teātris Latvijā padomju cietuma apstākļos bija “baznīcas vietā” Tādēļ Žaņa Katlapa balva Harijam Gulbim piešķirta “Par humāno vērtību apliecinājumu dramaturģijā”,” saka Šablovskis.

Savukārt Alvja Hermaņa izvirzīšana balvai “Par pilsonisku stāju, kas iedvesmo. Mākslā un dzīvē” mazāk saistīta ar viņa režisora profesionalitāti, vairāk – viņa absolūti godīgie patiesības (un, šķiet, arī Patiesības) meklējumi, norāda Šablovskis. “Šķiet, vislabākajā nozīmē A.Hermanis cenšas ar mums visiem, Latvijas Republikas pilsoņiem, iestudēt lugu, kura Latvijā pārāk ilgi nav tikusi uzvesta – “Latvijas valsts, kas sev uzdod visdziļākos jautājumus par savu pamatidentitāti, jēgu un nozīmi”. Viņa sarunai ar sabiedrību, šķiet, var būt tādas sekas, ka vismaz daļa no tās atradīs to, ko līdz šim mūsu valstij īsti nav izdevies atrast – “valsts ideoloģiju” šī vārda vislabākajā un modernākajā nozīmē,” norāda balvas ekspertu komisijas pārstāvis.

Tukumnieki ir arī īpaši pateicīgi režisoram par izrādi “Ziedonis un Visums”, kas dāvājusi jaunu elpu viņu novadnieka Imanta Ziedoņa garīgajam vēstījumam.

Balvas piešķiršanas ceremonija notiks Jaunmoku pils kolonu zālē 21. novembrī pulksten 18. Ceremonijā dziesmas ar Aspazijas un Raiņa tekstiem dziedās Evita Zālīte, klavierpavadījums Santas Jākobsones ziņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+