×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. augusts, 2017
Drukāt

Katoļu arhibīskaps: Valsts uzplaukumu kavē mantkārība un baudkāre (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas valsts uzplaukumu kavē mantkārība, varaskāre un baudkāre, šādu viedokli šovakar uzrunā Aglonas svētku vigīlijas dievkalpojumā pauda katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

“Kādi grēki šodien ir tie populārākie? Kā raksta Salamans mācītājs – nav nekā jauna zem saules. Tie ir mantkārība jeb alkatība, varaskāre jeb slimīgas ambīcijas, baudkāre jeb kalpošana savām kaislībām, ignorējot veselā saprāta apsvērumus. Šī grēka vara atdala mūs no Dieva, traucē mums baudīt dzīves pilnību kopā ar mūsu līdzcilvēkiem un sasniegt vispusīgu personības uzplaukumu. Tāpat šī grēka vara darbojas arī sabiedrības un valsts līmenī, tā ir dziļākais iemesls, kas traucē mūsu valsts uzplaukumam. Viena no šīs grēka destruktīvās iedarbības sekām ir Latvijas iedzīvotāju izbraukšana no valsts un iedzīvotāju skaita samazināšanās,” Stankeviča runu citē Rīgas arhiēzes portāls “katolis.lv”.

Meklējot atbildi, kāds būtu risinājums Latvijai, arhibīskaps mudināja atvērties uz svētību un atteikties no mantkārības jeb alkatības, varaskāres jeb ambīcijām, baudkāres jeb kalpošanas savām kaislībām, ignorējot veselā saprāta apsvērumus. “Tas nozīmē arī uzņemties līdzatbildību par mūsu valsti un tajā notiekošo, pārstāt uz katra soļa vienīgi kritizēt, bet palīdzēt līdzcilvēkiem dzīvē tikt uz priekšu.”

“Savukārt valstiskā līmenī tas nozīmē iemiesot dzīvē trīs principus. Pirmais ir rosmes princips. Tas nozīmē, ka augstākstāvošais bez vajadzības nejaucas zemākstāvošas instances darbībā, kamēr tā tiek galā pati. Tas atraisa radošo iniciatīvu, māca atbildību un atbrīvo no nevajadzīga birokrātijas un kontroles sloga. Otrs princips ir kopējā labuma princips. Tas nozīmē, ka ikviens rūpējas ne tikai par sevi, bet arī par citu cilvēku labumu un attīstības iespējām. Tas attiecas arī uz politikā un biznesā iesaistītajiem, protams, arī uz ģimenes locekļiem. Visbeidzot, trešais princips ir solidaritāte. Tas nozīmē, ka mēs ikviens, arī valsts institūcijas, jūtamies līdzatbildīgi viens par otru, it sevišķi par tiem, kas ir visvājākie un neaizsargātākie, un nākam viņiem palīgā,” mudināja Stankevičs.

“Valsts līmenī tas noved pie taisnīgas ienākumu pārdales. Tie, kas ir uzņēmīgākie, veiksmīgākie un bagātākie, daļu no sava pārpalikuma novirza tiem, kas ir trūcīgāki. Ir svarīgi, lai attīstās mecenātisms. Tie bagātie, kas ir pie varas, ir aicināti būt atvērti uz tādu nodokļu reformu, kas palīdz veidoties un nostiprināties vidusšķirai, bet trūcīgajiem – izrauties no nabadzības žņaugiem. Tas attiecas arī uz uzņēmējiem, kuri par katru cenu cenšas palielināt savu peļņu, bet nerūpējas bieži vien par to, lai nodrošinātu saviem darbiniekiem cieņpilnu dzīvi,” turpināja katoļu garīgais līderis.

“Tiem, kuri Latvijā nosaka arī ekonomiskās norises, kuru rokās ir ekonomiskās sviras un līdzekļi, lai Svētais Gars viņus apskaidro, lai parlaments pieņem taisnīgus likumus, lai ievieš tādu nodokļu reformu, kura veiks ienākumu taisnīgu pārdali, lai katrs, sākot ar visnabadzīgāko un beidzot ar visbagātāko, Latvijā varētu pateikt: jā, tā ir mana zeme, es to mīlu, tā man nodrošina attīstības iespējas un pilnvērtīgas dzīves iespējas. Lai nāk Dieva gars pār Latviju caur Vissvētākās Jaunavas Marijas aizbildniecību un to atjauno! Āmen!” runu noslēdza garīdznieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kāpēc pazudis rakstītais komentārs ?

 2. Ne vien mantkārība un baudkāre, bet bezjēdzīgā gatavošanās un 5 gadu garumā svinēt Latvijas simtgadi, bezjēdzīga naudas izšķērdēšana uzpūstajam valsts aparātam, nodokļu maksātāju iznīdēšana, ( piemēram SS reklāma) , pensijas vecuma amatpersonu raušanās pie varas, nedodot vietu jaunajiem, mūsdienīgi izglītotajiem un mūsdienīgi domājošiem u.t.t.

 3. Zelta Vārdi.

 4. Un kas mainītos, ja pēkšņi visi tie 300 – 500 EUR saņēmēji (uz rokas) pēķšņi vairs nebūtu ne mantkāri, ne baudkāri?Varat neatbildēt, zinu jau: nekas nemainītos!

 5. Tieši tā:valdības,pašvaldības un valsts ierēdņu mantkārība kavē valsts attīstību un vienkāršās tautas izdzīvošanu.

 6. Alkatība, varaskāre un baudas – šīs negatīvās īpašības ir daudzu cilvēku dzīves neatņemama sastāvdaļa.Tas nu ir fakts. Mums ir pat savi čempioni šajās īpašībās! Lembergs ar saviem daudzmiljonu īpašumiem un gadu desmitiem ilgu atrašanos Ventspils domes vadībā, caur savu kabatas partiju ietekmē politisku lēmumu pieņemšanu ZZS un valdībā. Savukārt Šķēle, izmantojot kļūdas privatizācijas likumos, tika pie miljoniem vērtas bagātības, prihvatizējot veselu rindu pārstrādes uzņēmumu. Viņiem šodien seko vesela rinda baņķieru, lielsaimnieku un citu veiklu darboņu, kuri kļuva bagāti, taisot naudu uz valsts un Eiropas piešķirtās naudas rēķina un atstātiem caurumiem Saeimas pieņemtajos likumos. Tās ir galējības, ko valsts nedrīkstēja un nedrīkst pieļaut uz valsts kopējā nabadzības fona. Bet no otras puses, “skriešana pakaļ naudas zelta teļam”, peļņas vairošana ir tas dzinējspēks, kurš atbrīvo cilvēka individuālo interesi un liek viņam radoši darboties, lai radītu šo “pievienoto vērtību”, ar ko ir raksturīga tirgus ekonomika. Diemžēl citu sviru pasaulē nav, jo visi marksismi un citi “izgudrojumi” izrādījās tikai pupu mizas. Privātīpašums un peļņas vairošana ir sviras, kas liek cilvēkam brīvprātīgi darboties, vairojot arī valsts kopējo bagātību. Tomēr tas viss ir jādara saprāta robežās, nepieļaujot atsevišķu alkatīgu cilvēku rokās koncentrēt milzīgas bagātības un varu, bet tā jau ir valsts likumdevēja vaina, kas šādas situācijas pieļauj. Arī ekonomiskajai brīvībai ir savas robežas, kuras likumdevējam ignorējot, nabadzība un nevienlīdzība valstī tikai pieaug.

 7. Vēl nesen Latvijā baznīckungi dedzināja uz sārta cilvēkus sakatot raganas . Mācīja mīlēt jēzu ar spāņu zābakiem kājās un nokaitētu kruķi pakaļā ,tas tika darīts lai salauztu cilvēku ģenētiskā līmenī .Lika pie kaunu staba un pēra ,tas viss uz ko spējiga bija baznīca .Baznīca ievāca nodokļus kā reketieri par visu un turēja tautu nabadzībā ar saviem tuikšiem solījumiem un pasakām ko izdomāja žīdi .
  Šodiena: Pienāk baznīckungs no krusta baznīcas Rīga ,Krustbaznīcas ielā un prasa vai nevaru izpalīdzēt aizvest cilvēkus svētceļojumā turp atpakaļ 6000 km piesolot labi samaksāt 2000 eiro plus viesnīca un ēdamais ,no grupas savācot 10000 tūkstoši .Cienījamiā Latvijas Tauta Zaglis mācītājs nozaga pat apdrošināšanas naudu ,ceļa maksas naudu un manu atalgojumu .Tādi mācītāji valda baznīcā ZOGOT TAUTU . Neviens no grupas nesaņēma atpakaļ naudu KO SAMAKSĀJUŠI PAR BRAUCIENU ko NOZAGA MĀCĪTĀJS !!!! Par ko mēs runājam Baznīca Zog kā viduslaikos un izliekas ,ka tas ir normāli un kā ,lai tic tādai liekuļojošai ticībai un baznīckungiem ……paliek mieles kā par šo valsti .Jautājums kā mācītājs vispār drīkst vērt vaļā savu liekuļigo ,melīgo muti pa kuru plūst zagļa lāsti …..Tāda valsts mums ir ,tāda ticība un liekulīgi geju mācītāji ,kas apzogot tautu pērk mersedesus un mājas prestižos rajonos un audzē tikpat liekulīgus pēcnācējus .

 8. Cilvēki aizbrauc no šīs pretīgās nolādētās dieva pamestās valts dēļ mankārīgajiem zaglīgajiem baznīckunkungiem kas nepilda savus pienākumus .Baznīckungi ir bezpēcīgi ietekmēt kārtību valstī ,jo ielaiduši mūsu mazajā valstī tik daudz afēristus ,laupītājus ,sektas ,ka paši sabijušies par saviem krēsliem .
  Valstī kur valda komunisma rēgi nav nākotnes .Valsts slīgt Narkomānijā ,Alkoholismā ,Prostitūcijā ,Cilvēku pārdošanā verdzībā To , dara baznīca un valsts iekārta nav jāmeklē vainīgie visi ir zināmi .Ja, baznīca un zogošā valdība nezin pareizās atbildes pajautājiet Jutai Strīķei un zaglei Sudrabai tur uzzināsiet pareizās atbildes 95 % Latviešu Tauta izvēlējās cilvēkcienīgu dzīvi ar nākotnes iespējām kur nav jādomā ko liks galdā no rīta saviem bērniem .Zagļu valstība pastāvēs vēl divus gadus un kā Es izgāstuve kalpos tālāk .Valsts zeme izpārdota ārzemniekiem visa pilnībā par smieklu grašiem .

 9. Tieši tas, kas pārmests katoļu baznīcai visos laikos…

 10. Zelta vaardi meklee dzirdiigas ausis.

 11. Tieši tā – Latvijā nodokļu nemaksāšana, algu ierobežošana un preču cenas uzpūstas – tā ir masveida rīcība ar VIDa, Jutas Strīķes un citu patiesu personību nomelnošana. alkatība ir aptvērusi neierobežotus apmērus un to nespēj neviens apturēt.

  Šī valsts ir nolādēta, pakļauta neatkarības tendenču okupācijai, pret reformām – masu nepakļaušanās nomenklatūras līmenī un uzņēmēju līmenī. Uzlabojumus neļauj pildīt. Tā Jāni Bordānu padzina, Robertu Ķīļi padzina, Kārli Šadurski nolād. Vienotību nomelno, bet ZZS, Saskaņa un NA turas pie strīpas ar uzpirktiem reitingiem.
  “Esmu definējis, ka zajiem zemniekiem, startējotvēlēšanās, jāņem vērā sekojošais apstāklis – starp tiem, kas var tikt ievēlēti, nedrīkst būt tādi, kuri aiz savas ideoloģiskās pārliecības jeb pagātnes nevar veidot koalīciju ar Saskaņu, tādi nedrīkst būt.
  Aivars Lembergs”.
  Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus v= citāta beigas.alstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
  Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties

Draugiem Facebook Twitter Google+