×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Katra desmitā ģimene Eiropā nepareizas veļas mazgāšanas dēļ gadā sabojā apģērbu 120 eiro vērtībā

velas-mazgasana

90% eiropiešu veļu mazgā salīdzinoši bieži – vismaz reizi nedēļā. Turklāt līdz šim katrs otrais Itālijas, Anglijas, Vācijas, Francijas un Nīderlandes iedzīvotājs ir saskāries ar situāciju, ka pēc veļas mazgāšanas apģērbs ticis sabojāts, secināts Samsung pētījumā par veļas mazgāšanas paradumiem piecās Eiropas valstīs. Tāpat katrs desmitais respondents norādījis, ka nepareiza veļas mazgāšanas cikla izvēles dēļ gadā tiek sabojāts apģērbs vidēji 120 eiro vērtībā.

Savukārt Latvijā šis rādītājs ir krietni augstāks – ar dažādām nepatīkamiem pārsteigumiem pēc apģērba izņemšanas no veļas mašīnas saskārušās 90% ģimeņu. Visbiežāk tas sarāvies, izstaipījies, sakrāsojies vai tajā parādījušies caurumi. 27% ģimeņu apģērbs netika izmazgāts pilnībā, 18% ģimeņu nepareiza mazgāšanas režīma izvēles dēļ apģērbs sarāvās, bet 16% ģimeņu pēc mazgāšanas apģērbs mainīja krāsu, secināts Samsung un portāla mammamuntetiem.lv veiktajā aptaujā par veļas mazgāšanas paradumiem Latvijas ģimenēs.

Lai arī veļas mašīnām, atšķirībā no katra modeļa specifikas, ir aptuveni 12 dažādi apģērba mazgāšanas režīmi, lielākā daļa respondentu ikdienā lieto vien divus – 66% eiropiešu veļu visbiežāk mazgā 40 grādu temperatūrā, savukārt 57% izvēlas ātro mazgāšanu. Tāpat kā citur Eiropā, arī Latvijā iedzīvotāji veļas mazgāšanas režīma izvēles ziņā ir diezgan konservatīvi – katrā desmitajā ģimenē visi apģērbi tiek mazgāti vienā režīmā, bet 30% ģimeņu mazgāšanas instrukciju apskata un īpašu mazgāšanas režīmu piemēro vien specifiskiem apģērbiem, piemēram, zīdam vai vilnai.

Domājot par to, lai veļas mazgāšana, kā arī atbilstošāko programmu izvēle būtu pēc iespējas vienkāršāka, Samsung izstrādājuši ar viedtālruni vadāmo veļas mašīnu WW9000, kas pirmo reizi pieejama arī Baltijas tirgū. Tā atšķiras ne tikai ar savu eleganto dizainu, bet arī ar inovatīvo Wi-Fi tālvadības sistēmu un ērti lietojamo skārienjutīgo ekrānu, kas palīdz izvēlēties piemērotāko veļas mazgāšanas programmu. Jaunā veļas mašīna nodrošina pavisam jaunu apģērba mazgāšanas pieredzi, ļaujot veļas mašīnu ieslēgt ar viedtālruņa palīdzību, neatrodoties mājās, bet, piemēram, iepērkoties vai atpūšoties kopā ar ģimeni.

Turklāt, lai veļas mazgāšana būtu vēl ērtāka, jaunajai veļas mašīnai ir arī auto optimal funkcija, kas pati izvēlas atbilstošāko mazgāšanas programmu, ņemot vērā veļas apjomu, netīrības pakāpi un mazgāšanas temperatūru. Tāpat tā arī nosaka nepieciešamo ūdens, veļas mazgājamā līdzekļa un mīkstinātāja daudzumu. Nepieciešamības gadījumā auto optimal funkcija pagarina veļas mazgāšanas vai skalošanas ciklu, nodrošinot, ka drēbes ir pilnībā tīras.

Samsung augstākās klases veļas mašīna WW9000 ir aprīkota ar ecobubble tehnoloģiju, kas nodrošina vienlīdz efektīvu mazgāšanu kā aukstā, tā siltā ūdenī.  Tās iekšpusē ir unikāls burbuļu ģenerators, kas rūpīgi izšķīdina mazgāšanas līdzekli, radot zīdainas putas. Pat zemākā temperatūrā putas iesūcas drēbēs ātrāk, tīrot tikpat efektīvi kā standarta mazgāšanas programma, taču taupot elektrību un karsto ūdeni.

Aptauja par Latvijas ģimeņu veļas mazgāšanas paradumiem veikta aprīļa beigās portālā mammamuntetiem.lv, un tajā piedalījušies 1280 respondentu. Savukārt Samsung veļas mazgāšanas paradumu pētījums veikts piecās Eiropas valstīs –Itālijā, Anglijā, Vācijā, Francijā un Nīderlandē, katrā aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+