×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Viktors Tilčiks: “Katra dziesma ir izdzīvota.”

ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas šlāgeraptaujā pēc divu gadu pārtraukuma skatītājiem vērtēšanai savu dziesmu “Mazā pasaule” ir nodevis mūziķis Viktors Tilčiks. Viktors šlāgeraptaujā ir piedalījies kopš tās pirmsākumiem un saka: “Ir šad un tad jāatgādina par sevi kā mūziķi. Tagad vairāk rakstu citiem, bet pašam arī gribas uzdziedāt. Kā var nerakstīt mūziku, ja uzraksta labus vārdus!”

Mūziķim ir savs klausītāju loks. Tagad viņš aktīvi ballēs vairs nespēlē, bet kopā ar kolēģi Pēteri Kokareviču uzspēlē slēgtajos pasākumos. “Man tas patīk. Uz skatuves nevaru vienaldzīgi uzstāties. Tas ir darbs. Patiesībā muzikanta darbs ir smags, lai patiktu un kvalitatīvi nospēlētu,” neslēpj Viktors. Uz skatuves nospēlēti gandrīz 40 gadi. Mūziķis atdod sevi, radoši iepriecina skatītājus, bet ar aplausiem saņem atpakaļ enerģiju, lai darbotos tālāk. “Ir patīkami, ja, ejot pa ielu, apstādina nepazīstams cilvēks un pasaka labus vārdus par manu darbu,” nosaka Viktors un piebilst, ka arī tagad katru vakaru mājās vismaz stundu dzied, lai nezaudētu formu. “Tas ir jāatstrādā, lai pēc tam varētu kvalitatīvi uzstāties.”

Viktors domā, ka tuvāko divu gadu laikā publikai vērtēšanai savas jaunās dziesmas nedos. “Gribu sarakstīt kādas 20 dziesmas, tad tuvāko cilvēku lokā izvērtēsim, kuras dodamas tālāk,” atklāj mūziķis.

Jau tagad Viktors ir sarakstījis ap 100 dziesmām. Ir izdoti pieci albumi. Pirmais ar grupu “Palsa”, tad divi ar “Kaimiņiem” un tagad divi soloalbumi. “Es negribu tā rakstīt, rak-
stīt un rakstīt, lai cilvēkam, klausoties albumu, rastos iespaids, ka tā ir viena gara dziesma. Es vienmēr cenšos salikt dažāda žanra dziesmas, lai katrs var atrast kaut ko savai gaumei vai noskaņai. Katra dziesma ir izdzīvota. Vienmēr vārdiem uzrakstu līdz pat pieciem dziesmu variantiem. Patīk tas gala rezultāts, kad var salīdzināt, kāds bijis sākums,” savu radošo darbību raksturo Viktors.

Viktors neslēpj gandarījumu, ka viņa dziesmas skan radiostacijās. “Pat no “Palsas” laikiem vēl tagad skan dziesmas radio. Tas nozīmē, ka cilvēkiem tās patīk un ir vajadzīgas. Paldies radio dīdžejiem, ka viņi tās vēl joprojām ievēro,” nosaka mūziķis. Tagad gan Viktors vairāk raksta dziesmas citiem, bet, ja ir vārdi, kas labi iegulst mūzikā, tad raksta arī sev. Ja Viktors izpildīs sev doto solījumu, tad tikai pēc diviem gadiem klausītājs varēs dzirdēt mūziķa jaunās dziesmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+