×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Valdība neizmantos pirmpirkuma tiesības Lielo kapu atpirkšanai (2)

Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm.Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm.

Valdība pēc atkārtotām diskusijām šodien nolēma tomēr neizmantot valsts pirmpirkuma tiesības Lielo kapu atpirkšanai.

Jautājums valdībā iepriekš tika skatīts 28.marta sēdē, taču lēmums tika atlikts, jo līdz sēdei nebija notikušas sarunas starp Kultūras ministriju un Rīgas domi par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa “Dārzu un parku arhitektūras ansamblis “Lielie kapi” ar memoriālajām celtnēm” turpmāku apsaimniekošanu.

Biedrības “Lielo kapu draugi” pārstāve Rita Našeniece valdībai pauda bažas, ka Rīgas dome nebūs laba Lielo kapu apsaimniekotāja. Šim viedoklim pievienojās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), kurš uzdeva retorisku jautājumu: “Kur ir garantijas, ka Rīgas dome veiks pienākumus atbilstoši labai gribai?”

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pauda viedokli, ka Lielo kapu uzturēšanas uzticēšana Rīgas pieminekļu aģentūrai ir optimāls risinājums, ņemot vērā aģentūras pieredzi pieminekļu aizsardzības jomā.

Savukārt premjers Māris Kučinskis (ZZS) centās kliedēt paustās bažas, norādot, ka Ministru kabineta rokās ir un būs instrumenti, ja Rīgas dome nepildīs solījumus Lielo kapu sakārtošanā. “Kultūras ministrija (KM) uzraudzīs, vai Rīgas dome pilda apņemšanos. Ja apņemšanās netiks pildīta, pie šī jautājuma atgriezīsimies,” sacīja Kučinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …valdība turpina krievu komunistu vandālisma tradīcijas!

  2. nu paldies dieviņam un Jumim, ka valdībai pietika prāta neizšķiest nodokļu naudu kapu iegādē..

Draugiem Facebook Twitter Google+